Kometa Brno – Litvínov 1:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 2:3 (2:4 po s.n.) | Plzeň – Vítkovice 3:1 (kon.)
Olomouc – Kladno 4:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:2 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Rytíři Kladno
Úterý 22.02.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 55. kolo

Skončilo nám utkání mezi Olomoucí a Kladnem. Hanáci sice zkraje druhé třetiny prohrávali po gólu Tomáše Plekance, ale následně duel dokázali otočit. Ještě před druhou sirénou vyrovnával Lukáš Klimek a ve dvacetiminutovce poslední rozhodly trefy Jana Švrčka, Rostislava Olesze a Jana Bambuly. Pro Hanáky se jedná o velmi cenné tři body, poněvadž se znovu přiblížili účasti v play-off.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (20:33:46)

Statistiky

Střely na branku: 27 – 24
    Vyloučení: 2 – 1
    Využití: 0 – 0
    Vhazování: 32 – 42

Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni David Krejčí a Tomáš Plekanec.

59:22
    Utkání se už z obou stran jen dohrává. Olomoučtí hokejisté si nyní mohou vychutnávat potlesk tribun.

58:59
    Jednašedesát sekund před závěrečnou sirénou se bude vhazovat před Janem Lukášem.

58:34
    Okolo branky Kladna se ještě obtočil Jan Knotek, který to následně zkoušel bekhendem. Svatyni však netrefil, přestože byl blízko.
    58:04 Jan BAMBULA - 4:1

58:04
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Na Hané je hotovo! Pojistku gólem do prázdné brány přidal JAN BAMBULA přesnou střelou z červené čáry. O majiteli tří bodů je tak v tomto důležitém utkání rozhodnuto. 4:1. Bez asistence.

57:25
    David Škůrek to zkusil přes celé kluziště, ale branku netrefil. Zakázané uvolnění se nepískalo, poněvadž došlo k teči.

56:52
    Tomáš Plekanec to po bráně Olomouce zkoušel pohotově z otočky. Lukáš si prostor mezi betony pohlídal.

56:32
    Už nyní to Kladno zkouší v šesti. Bow je na střídačce.

56:12
    Lukáš rychle vytřepal puk z výstroje, aby se před ním nemuselo vhazovat. O chvíli později ale přece jen přišel na řadu icing Hanáků.

55:16
    Jaromír Jágr vysunul Kubíka, který bekhendem trefil jen a pouze boční síť. Špatnou pozici však neměl o chvíli později Jiří Ticháček, který o pár čísel přestřelil.

54:36
    Michal Kunc byl podle rozhodčích zastaven na hranici pravidel. Vylučovat se tedy nebude, přestože se to olomouckému publiku nelíbí.

54:05
    Olomouc dobře brání. Svou práci na jedničku si na červené čáře odvedl velezkušený Rostislav Olesz, který jel následně střídat.

53:39
    Kladnu už ale mnoho času nezbývá. Nyní se velmi složitě dostává do útočné třetiny.

52:26
    Krejčího nabídku se snažil tečovat Lukáš Nahodil. Dotchin mu ale mnoho prostoru nedopřál.

51:46
    Pokus Kyle Wooda od modré čáry byl sražen mimo Lukášovu klec. Rytíři se však nadechují. Možná nás čekají ještě velmi zajímavé poslední minuty třetí třetiny.

51:09
    Individuální akce Zikmunda středem kluziště neměla nárok na úspěch. Útočník Kladna byl zastaven.

50:33
    Tvrdá rána Dalibora Řezníčka příklepem se neujala. Bow do zákroku nemusel.

49:51
    Nadějně to vypadalo s akcí Jana Bambuly, jenž se po pravém křídle prodral až před bránu. Zakončení se mu ale nepovedlo podle představ.

49:36
    Nyní se hrálo především ve středním pásmu. Oba celky už míří střídat.

48:39
    Do velké šance mezi kruhy se dostal Michal Kunc. V pádu ovšem nedokázal trefit přesně.

47:59
    Baránek se štěstím udržel puk na útočné modré čáře, ale následně jej poměrně rychle dostoupil Rostislav Olesz, který mu čas a prostor nedopřál.

47:24
    Jan Švrček zablokoval ránu hostů ze strany. Dopředu už znovu míří Hanáci.

46:49
    Postup vpřed v podání Bambuly a Kuska zastavilo postavení mimo hru. Máme tady komerční přestávku.

46:02
    Hned po buly rychle pálil Matěj Beran. Jeho rána mířila po ledě, ale přesná nebyla.

45:54
    Kladno se po delší době dostalo do útočného pásma. Rychlé zakončení Ladislava Zikmunda ale větší starosti brankáři Lukášovi nenadělalo.
    44:56 Rostislav OLESZ - 3:1

44:56
    Přečíslení dva na jednoho využívají i domácí! Vedou už o dva góly. ROSTISLAV OLESZ vzal zakončení na sebe. Těsně před Bowem udělal kličku do bekhendu a nakonec procedil černou gumu za bývalého gólmana Dallasu. 3:1. Asistence: Petr Kolouch a Dalibor Řezníček.

44:41
    Na druhé straně kupředu vyrážel Kubík, jehož ránu zastavil Jan Lukáš hrudí. Vhazovat se bude ve třetině Hanáků.

44:13
    Dělovka Jiřího Ondruška zapadla jen pár centimetrů vedle přední tyče. Teď je Olomouc na koni a žene se za vstřelením třetí branky.

43:53
    Po tvrdé střele Davida Škůrka se puk odrazil příhodně k Lukáši Nahodilovi, který ale nedokázal překonat ležícího Landona Bowa.
    42:56 Jan ŠVRČEK - 2:1

42:56
    Kohouti se poprvé v zápase dostávají do vedení! David Krejčí čistě vyhrál buly na obránce JANA ŠVRČKA, jehož rána se od tyče odrazila za brankovou čáru. 2:1. Asistence: David Krejčí.

42:51
    Kunc poslal puk na kladenskou bránu s cílem vybojovat útočné pásmo, což se mu podařilo. Na led už míří formace vedená Davidem Krejčím.

42:21
    Marek Baránek vyzkoušel Lukášovu pozornost. Zkušený gólman z Hané se překvapit nenechal.

42:02
    Jakub Babka dostal kotouč na svou hůl. Poté nahodil směrem dopředu a hosté se nakonec dostali i k nebezpečné střele.

41:15
    Švrčkovu ránu tečoval těsně před Bowem Jan Knotek. Puk ale zapadl poměrně hodně centimetrů nad horní tyč.

40:40
    Krejčího bekhendová přihrávka našla na vrcholu pravého kruhu Klimka, jehož nepříliš nebezpečná střela zapadla do připravené lapačky kladenského brankáře.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 20 – 18

Druhá třetina rozhodně nabídla lepší podívanou než ta první. Do vedení se dostali Rytíři po brance Tomáše Plekance. Kladno následně bylo lepší a několikrát bylo blízko k navýšení vedení. Na konci dvacetiminutovky ale přišla olomoucká reakce, potřetí v posledních dvou duelech se prosadil Lukáš Klimek. Před třetí třetinou tak platí stav 1:1.

40:00

39:44
    Dujsík pálil od modré čáry, ale zlomil hokejku. Vypadá to, že se ve druhé dvacetiminutovce už nic nestane.

39:01
    Hlava přebruslil Švrčka a následně hledal na vrcholu levého kruhu Zachara Arzamasceva. Tomu ale puk přeskočil přes čepel.

38:29
    V mezikruží si o puk klepl Jaromír Pytlík. Možnost vystřelit ale nedostal, těsně u něj byli bránící hráči v červených barvách.

37:28
    Peter Lichanec se provinil přihrávkou rukou v útočném pásmu, takže hra musela být přerušena. Necelé tři minuty před druhou sirénou bude vhazování provedeno v neutrální zóně.

36:36
    Olesz vyslal do šance Koloucha, který zakončoval v pádu. Hokejka jednoho z obránců ale byla připravena.

36:20
    Atmosféra v plecharéně šla rázem nahoru. Nyní se však domácí znovu musí bránit.
    35:27 Lukáš KLIMEK - 1:1

35:27
    Olomouc se přece jen dočkala srovnání! Po přihrávce Krejčího nahazoval od modré čáry Tomáš Černý, jehož pokus tečoval Lukáš Nahodil mimo tři tyče. Od zadního mantinelu se ale hrací předmět odrazil před LUKÁŠE KLIMKA, jenž už doklepával do prázdné klece. 1:1. Asistence: Lukáš Nahodil a Tomáš Černý.

34:50
    Lichanec byl v útočném pásmu o puk obrán. Vzápětí to po bráně Kladna zkoušel Tomáš Černý, avšak netrefil ji.

34:06
    Petr Kolouch připravil střeleckou pozici pro Rostislava Olesze. Druhý jmenovaný pálil mezi betony, ty ale Bow včas zacvakl.

33:47
    Tomáš Dujsík dostal puk ke střele z první. Od lapačky Landona Bowa se černá guma dostala do ochranné sítě.

33:16
    Druhá formace Rytířů pokračovala v aktivní hře, ale zadáci domácích už vyhodili tak, že se zakázané uvolnění pískat nemuselo.

32:24
    Na druhé straně minul Matěj Beran jen těsně olomouckou bránu. Teď sledujeme velmi záživný hokej z obou stran.

31:58
    Po chybné rozehrávce Kladna se do obrovské šance dostal David Krejčí. Elitní centr Olomouce napoprvé zakončil do ramene Bowa a neuspěl ani z dorážky. Ani to nebylo vše, poněvadž k dalšímu zakončení se dostal Klimek. Bow ale znovu fantasticky zareagoval.

31:12
    Čtvrtá lajna kohoutů si vytvořila tolik potřebný tlak, ale posléze se obránci museli rychle vracet, poněvadž do protiútoku se dostával Nicolas Hlava.

30:16
    Tomáš Dujsík se přes důrazného Jágra k puku nedostal. Vzápětí však Kubík velmi nepřesně přihrál pod sebe.

29:45
    Rytíři byli znovu aktivní v útočné zóně. Ve druhém dějství jsou lepším týmem.

28:55
    Silvester Kusko šikovně tečoval před Bowem, ale o několik sekund později se do šance na opačné straně probil Ladislav Zikmund. Jan Lukáš své spoluhráče podržel úspěšným zákrokem.

28:32
    Znovu se od modré čáry připomněl Černý, jehož pokus byl tečován. Zámořský brankář stačil zareagovat.

28:20
    Olomouc hned po vhazování pořádně zatlačila. Na levý beton Bowa poslal puk Ondrušek, vzápětí střílel Tomáš Černý. Dorážka však nepřišla, takže Bow stále drží čisté konto.

27:49
    Hlava nedokázal před brankovištěm domácích zasáhnout žabičku Tomáše Plekance. Kladenský kapitán je zatím nejlepším hráčem na ledě.

27:28
    Po delší době se k zakončení dostali domácí, ale rána Lukáše Nahodila neměla naději na úspěch. Landon Bow hru zastavil.

26:52
    Jaromír Jágr si dělal prostor u mantinelu, ale olomoučtí obránci na něj vyzráli. Kotouč posunuli jen do středního pásma, což jim v tuto chvíli rozhodně nestačí.

26:23
    Hlava u modré čáry vysunul Plekance, jehož střílené nahození bylo sraženo do ochranné sítě.

25:44
    Vypadalo to, že rozhodčí budou vylučovat Petra Koloucha. Nakonec se však shodli, že se o faul nejednalo.

25:36
    Rozehrávka Jana Švrčka se s přesností nepotkala. Po zakázaném uvolnění se těžiště hry vrátí před Lukáše.

25:19
    Miroslav Indrák zkusil Lukáše překvapit z poměrně ostrého úhlu. Olomoucký gólman ale touš udržel na hrudi.

24:59
    Olomouci se střídání po gólu celkem povedlo, jenže teď už znovu útočí Středočeši.
    23:50 Tomáš PLEKANEC - 0:1

23:50
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se ve 24. minutě ujímá vedení! Prosazuje se jeho nejproduktivnější hráč TOMÁŠ PLEKANEC, který se dostal společně se svým spoluhráčem do přečíslení, ale zakončení vzal na sebe. S přehledem trefil mezírku mezi Lukášovými betony. 0:1. Asistence: Matěj Beran a Martin Kehar.

23:35
    Tomáš Plekanec si vyměnil puk s Hlavou. Útočník s číslem 77 na dresu si najel až k modré čáře a následně z otočky vypálil. Pozorný Lukáš byl připraven.

23:05
    Cody Donaghey si našel volnou cestu, jenže jeho rána zápěstím byla přizvednuta několik centimetrů nad horní tyč.

22:26
    Sledujeme zatím velmi opatrný úvod druhé třetiny. Poprvé vystřelila i Olomouc, ale Bow se zákrokem problémy neměl. Hokejkou poslal puk do hlediště.

21:54
    Indrákovi se přechod přes modrou čáru nepovedl. Kladenskou akci zastavilo postavení mimo hru.

21:20
    Kladenská druhá lajna se celkem snadno dostala do útočného pásma, hlavně díky dobré práci Melky. Poté však střela Ticháčka od modré čáry nepřišla.

20:28
    Rozehrávka přes celé kluziště se hostům tak úplně nepovedla, ale přece jen se hokejisté v bílých dresech dostali k zakončení. Lukáš si prostor u přední tyče pohlídal.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 8 – 6

Je za námi první třetina utkání mezi Olomoucí a Kladnem. Hokej to byl z obou stran vyrovnaný, a tak největší příležitosti přicházely většinou v přesilovkách. Zvlášť početní výhody Rytířů na konci první třetiny byly pořádně nebezpečné, ale Olomouc díky brankáři Lukášovi neinkasovala.

20:00

19:45
    Chvíli před koncem třetiny střílel z levé strany Tomáš Plekanec. Pravý beton Lukáše byl na svém místě.

19:32
    Zachar Arzamascev zastavil pronikajícího Navrátila, který se pomalu ale jistě dostával do slibné pozice.

18:57
    Kladno nerozehrálo úplně ideálně. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Bowem.

18:19
    Krejčího přihrávka směrem před bránu byla rukavicí zastavena. Domácí by se nutně potřebovali dostat do hry, poněvadž po dvou přesilovkách soupeře jsou lehce opaření.

17:29

17:16
    Hned po vyhraném buly se do skvělé pozice dostal Jake Dotchin, jehož rychlou střelu parádně zastavil brankář Lukáš.

17:12
    Ladislav Zikmund se probíjel zhuštěnou olomouckou obranou. K dorážce se snažil dostat Beran, jenže touš netrefil dle svých představ. Snadná práce pro Lukáše.

16:42
    Dalibor Řezníček dostal tvrdým vyhozením puk přes všechny čáry. Rozehrávky se tak ujímá Bow.

16:12
    Lukáš se musel rychle přesouvat proti střele z první z pravého kruhu. Kotouč ale skončil jen na boční síti.

15:56
    Těsně před Lukášem přišla teč Indráka! Puk zaplaval jen těsně za zadní tyč.

15:29
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomáš Dujsík – 2 min., držení).

15:00
    Kromě úvodního přesilovkového náporu se Kladno do větších šancí nedostalo. I po patnácti minutách tak platí bezbrankové skóre a Olomouc už hraje v plném počtu.

14:35
    Jan Lukáš chtěl co nejrychleji vyhodit puk. Hrací předmět sice zamířil do hlediště, ale podle rozhodčích tam byla teč, takže vylučovat se nebude.

14:12
    Tomáš Černý teď bez větších potíží poslal puk až k brance Kladna. Oba celky posílají na led čerstvé síly.

13:32
    Ke dvěma nebezpečným střelám se dostal Kubík. Napodruhé jej zastavil obránce. Pravděpodobně by dezorientovaný Lukáš zasáhnout nestačil.

13:00
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jakub Navrátil – 2 min., vysoká hůl).

12:16
    Po pěkné kličce hledal David Krejčí před brankou Nahodila. Kladenští obránci ale odvedli svou práci na jedničku a druhého jmenovaného k ráně nepustili.

11:42
    První lajna hostů pořádně zatopila pod kotlem. Především Plekanec a Hlava nebezpečně operovali před Lukášem, ale do žádné vyložené pozice se nedostali.

11:06
    Dotchin na modré čáře mnoho prostoru nedostal. Rychle jej dostoupil Knotek, který ránu zablokoval.

10:47
    Kladnu se teď rozehrávka tak úplně nepovedla. Je pískáno zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Landonem Bowem.

10:25
    Do kvalitní střelecké pozice se dostal Kunc. Jeho ránu ale zastavila brusle pozorného obránce Suchánka.

09:34
    Po přistrčení Navrátila zůstal na pravém kruhu volný Kolouch. Kotouč si musel zpracovávat a až následně pálil. Skulinku mezi betony ovšem nenašel.

08:54
    Přechod přes útočnou modrou čáru v podání Koloucha a Olesze nebyl ideální. Po ofsajdu se bude vhazovat v neutrální zóně.

08:36
    Baránek našel Pytlíka, jehož přihrávka letěla přes brankoviště. Lukáš se odrazil od tyče, ale posunul klec. Hra musela být přerušena, vylučovat se nebude.

07:59
    Hlavův průnik neměl naději na úspěch. Kladenský útočník vyrážel proti čtyřem hráčům v červeném dresu.

07:19
    Tomáš Plekanec si šikovně stáhl kotouč na střed a poté rychle zápěstím vystřelil. Těsně minul olomouckou svatyni.

06:42
    Teď jsme sledovali boj ve středním pásmu. Puk znovu vyskočil mimo hrací plochu, ale tentokráte se bude vhazovat před Bowem.

06:13
    Po teči puk skončil v ochranné síti. Na řadu přichází první komerční pauza.

05:35
    Nepovedenou ránu Zikmunda se snažil dorážet Melka. To se mu i povedlo, ale trefil jen vnější oblouk Lukášovy klece.

04:35
    Zrovna ve chvíli, kdy se Kuťák vrátil na led, vybídl Kolouch před brankovištěm Škůrka, jenž ale netrefil puk nejlépe. O několik centimetrů minul zadní tyč.

03:45
    Po akci Krejčího se chystal střílet Ondrušek, ale černá guma mu byla vypíchnuta. Rytíři se bez větších potíží osvobodili.

03:06
    David Krejčí se uvolnil mezi kruhy, ale předávka na levou stranu mu nevyšla podle představ. Bow raději puk podržel.

02:56
    Knotkovi předávka v útočné třetině nevyšla. Kladno obloučkem vyhodilo k Lukášovi, který musel touš odehrávat.

02:35
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Filip Kuťák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

02:34
    Ondruškovu ránu od modré čáry se chystal tečovat Lichanec. Bow ale Kladno podržel.

02:09
    Kolouch odehrával puk ven z vlastního pásma. Hrací předmět ale poslal jen na olomouckou střídačku.

01:31
    Bambula se proháčkoval mezi třemi hráči Kladna a poté z mezikruží vypálil. Střela se mu však úplně nepovedla, a proto skončila vedle branky Bowa.

00:56
    Kladenští jen poslali kotouč do útočného pásma. O rozehrávku se nyní starají Dujsík se Švrčkem.

00:18
    Lukáš Klimek chtěl dostat kotouč z levého křídla před bránu, jenže Tomáš Plekanec se rychle vrátil.

00:01

HC Olomouc: Lukáš (Špunar) – T. Černý, Ondrušek (C), Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček, Rašner – Nahodil, David Krejčí (A), Klimek – Bambula, J. Knotek (A), Kusko – Navrátil, P. Kolouch, Olesz – Michal Kunc, Lichanec, Burian.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rytíři Kladno: Bow (Janus) – Dotchin (A), Arzamascev, K. Wood, Ticháček, J. Suchánek (A), Baránek, Donaghey, Kehar – Hlava, Plekanec (C), M. Beran – Pytlík, Zikmund, Melka – M. Indrák, A. Kubík, Jágr – Kuťák, Babka.
    Trenér: David Čermák

Rozhodčí: Pešina, Ondráček – Šimánek, Frodl.
    Zvládne Kladno utkání v Olomouci?

HC OLOMOUC

Olomouci se v této chvíli nedaří dle představ. Bodově začíná ztrácet a její náskok na třináctý Litvínov a čtrnácté Kladno není vůbec velký. Mora získala ve 49 zápasech jen 62 bodů a momentálně je v tabulce na 12. místě. Svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka se ještě nedávno museli obejít bez několika klíčových hráčů, ale před pátečním zápasem s Libercem se do sestavy vrátili Lukáš Nahodil, Tomáš Černý a hlavně David Krejčí. Český reprezentant si hned po příletu z Číny připsal asistenci na rozhodující gól Jiřího Ondruška a podílel se na výhře 3:2 v prodloužení. Do nastaveného času museli kohouti i v neděli ve Zlíně, tam ale nakonec po nájezdech padli. Nejproduktivnějšími hráči Olomouce jsou David Krejčí a Jan Káňa s osmatřiceti kanadskými body.

RYTÍŘI KLADNO

Kladenští Rytíři mají v roce 2022 opravdu výbornou formu, za posledních patnáct kol jsou pátým nejlepším týmem soutěže. Po špatném podzimu se zvedli a v tuto chvíli to vypadá, že by se mohli vyhnout baráži. Stále však zůstávají na předposlední pozici s pětibodovou ztrátou na třináctý Litvínov. Kladno z uplynulých čtyř kol hned třikrát vyhrálo. Nejprve uspělo 1:0 po prodloužení v Mladé Boleslavi, následně smázlo Karlovy Vary a předminule přestřílelo brněnskou Kometu 6:4. Čtvrteční utkání na ledě posledního Zlína si ale Kladenští budou dlouho vyčítat, neboť padli gólem v čase 59:55 kvůli nedisciplinovanosti Ladislava Zikmunda a Tomáše Plekance. Právě kladenský kapitán je nejproduktivnějším hráčem týmu s bilancí 15 branek a 33 asistencí.

Vzájemné zápasy v této sezoně

09.01.2022 Kladno - Olomouc 2:0
    21.11.2021 Olomouc - Kladno 4:3
    30.09.2021 Kladno – Olomouc 2:3

Hezký úterní podvečer při sledování textového přenosu z 55. kola Tipsport extraligy. Dnes bude na programu velmi důležité utkání mezi Olomoucí a Kladnem. Začínáme v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 36. Klimek (Nahodil, T. Černý), 43. Švrček (David Krejčí), 45. Olesz (P. Kolouch, Řezníček), 59. Bambula – 24. Plekanec (M. Beran, Kehar)

Rytíři Kladno: Bow (Janus) – Dotchin (A), Arzamascev, K. Wood, Ticháček, J. Suchánek (A), Baránek, Kehar – Hlava, Plekanec (C), M. Beran – Pytlík, Zikmund, Melka – M. Indrák, A. Kubík, Jágr – Kuťák, Donaghey, Babka.

Rozhodčí: Pešina, Ondráček – Šimánek, Frodl

Diváci: 2 400