Kometa Brno – Litvínov 1:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 2:3 (2:4 po s.n.) | Plzeň – Vítkovice 3:1 (kon.)
Olomouc – Kladno 4:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 22.02.2022, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 55. kolo

Liberec podruhé v sezoně vyloupil enteria arenu! Stejně jako ve všech vzájemných zápasech, i dnes měl důležitou roli gól v posledních minutách hry. Jako první se v zápase dostalo do vedení Dynamo, ve 25. minutě poslal domácí do vedení Musil. Liberec srovnal až ve třetí třetině, v 56. minutě napřáhl od modré čáry Derner a překonal Frodla. Trenér domácích si následně vyžádal trenérskou výzvu, která nebyla úspěšná a z následující přesilovky rozhodl o výhře Bílých Tygrů T.J. Melancon. Liberec tak zvítězil v Pardubicích 2:1.

Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:40:39)

Po závěrečné siréně ještě došlo k šarvátce v rohu kluziště,

59:47
    Košťálek pálil od modré čáry, Kváča vyráží.

59:35
    Vzájemné vyloučení Roberta Říčky a Marka Zachara za hrubost, dohrávat se bude v deseti.

59:35
    Další obrovská šance Pardubic! Od Camary se puk dostal k Říčkovi mezi kruhy, jeden z nejlepších střelců Dynama ale nezamířil ideálně.

Oddechový čas pro domácí.

59:15
    Velká šance domácích! Puk se po střele od modré čáry odrazil ke Camarovi, ale ten nedokázal puk ze vzduchu zkrotit a dorazit do branky.

59:00
    Frodl je na střídačce, Dynamo to zkouší v šesti!

58:37
    Liberec se osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude před Kváčou.
    57:32 T.J. MELANCON - 1:2

57:32
    Liberec právě vstřelil branku!
    Bílí Tygři využívají přesilovou hru! T.J. MELANCON dostal přihrávku na modrou čáru a puk po střele příklepem doletěl do horního rohu Frodlovy branky. Velký podíl na brance mají clonící hráči, kteří znemožnili domácímu brankáři výhled. I poslední vzájemný souboj Dynama s Libercem se tak dočkal gólu v posledních minutách zápasu.
    Bez asistence.

55:52
    Říčka odpyká dvouminutový trest za zdržování hry.

Gól platí, rozhodčí ve videozáznamu nenašli žádné porušení pravidel a domácí střídačka je potrestána dvěma minutami.

Domácí střídačka si vybírá trenérskou výzvu! Gól ještě budou muset rozhodčí přezkoumat.
    55:52 Lukáš DERNER - 1:1

55:52
    A je vyrovnáno! Z ničeho nic se Liberec dostal do útočného pásma, puk se dostal k LUKÁŠI DERNEROVI na modré čáře a ten golfovým úderem překonal Dominika Frodla.