Jihlava – Benátky n/J 7:4 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 3:0 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 4:2 (kon.)
Litoměřice – Sokolov 6:4 (kon.) | Kadaň – Kolín 0:5 (kont.) | Přerov – Ústí n/L 5:2 (kon.)
Vrchlabí – Prostějov 4:2 (kon.) | Slavia – Třebíč 2:0 (kon.)
HC Slavia Praha
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 23.02.2022, 18:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 48. kolo

Pražská Slavia nakonec uhájila domácí půdu, když na úvodní trefu zápasu navázal tři minuty před koncem po parádním vyjetí z rohu Tomáš Knotek. Třebíč ve zbytku utkání už nebyla nebezpečná, hosté nakonec ani na chvilku nezkusili hru bez brankáře. Pražané tak získávají důležité tři body v nesmírně vyrovnaném souboji o play-off. (20:15:25)

59:37
    Hosté se sice drží před Michajlovem, přes domácí obranu se ale do zakončení nemohou dostat.

59:08
    Pražané v závěru dobře brání, navíc donutili Třebíč zahrát puk do ofsajdu. Jekel stále zůstává v brance.

58:21
    Od modré pálil Krejčí, Jekel si poradil vyrážečkou.

57:56
    Žejdl našel volného Kružíka, ten ale tváří v tvář Jekelovi bekhendem neuspěl!
    56:48 Tomáš KNOTEK - 2:0

56:48
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tři minuty před koncem navyšují domácí své vedení! TOMÁŠ KNOTEK se s pukem z rohu dostal až mezi kruhy, odkud vypálil přesně k levé tyči! Asistence: Petr Kafka a Robin Všetečka.

56:13
    Žejdl byl na levé straně sám, jenže dlouho váhal se zakončením. nakonec chtěl zadovkou najít Kružíka, kterého ale zahnal do rohu.

55:16
    Poizlova střela se nebezpečně snášela ze vzduchu, Michajlov si dal velký pozor.

54:30
    Třebíč zastavil v dalším útočném snažení těsný ofsajd. Po komerční přestávce nás čeká závěrečná část třetí třetiny, ve které se budou hosté snažit smazat jednobrankové manko.

54:16
    Pokus Hunkese od modré čáry proletěl jen těsně kolem domácí klece.

53:09
    Ve hře je v posledních minutách vidět hodně nepřesností.

51:28
    Všetečka se tlačil z pravé strany před Jekela, nakonec se ale ke střele vůbec nedostal.

49:39
    Znovu Kafka našel chytrou přihrávkou Všetečku, který tentokrát pálil z pravého kruhu, jenže i tentokrát si Jekel poradil. A skvěle zasáhl proti rychlé dorážce.

49:03
    Kafka vystihl rozehrávku soupeře a nahrál Všetečkovi, jehož ránu dokázal Jekel zastavit.

47:42
    Machač se tlačil z levé strany do zakončení, střelou na bližší tyč ale třebíčského brankáře nepřekonal.

46:17
    Úplně sám před brankářem zůstal Doležal, jenže střelou mezi betony proti Jekelovi neuspěl!

45:28
    Povedenou kombinaci zakončoval Kružík, jeho pokus ale nenadělal Jekelovi problémy.

44:34
    Domácí rozehrávka nebyla přesná, puk končí na zakázaném uvolnění.

42:27
    Kružík v přečíslení hledal od mantinelu Machače, puk se ale od obránce odrazil ke Kernovi, který situaci dobrusloval z druhé vlny, jenže ne příliš důrazné zakončení dokázal Jekel betonem zastavit!

41:52
    Nahození ze středního pásma vypadlo Michajlovovi z lapačky, ihned však volný puk z ledu sebral.

40:01

Po bezbrankové první třetiny jsme se nakonec ve druhé části dočkali prvního střeleckého úspěchu. Teprve až v 38. minutě to vzal na sebe Lukáš Žejdl, který si vzal puk, nabral rychlost a nakonec i přesně vypálil pod horní tyčku. Celkově se však i nadále hrálo bez větších příležitostí a s větším množstvím nepřesností. Třetí třetina začne přibližně v 19:41.

40:00

39:41

39:28
    Nedvídek se s pukem dostal až mezi kruhy a bekhendem prověřil Michajlova, který byl ale pozorný a udržel kotouč ve výstroji.

38:31
    Kern zablokoval Poizlovu střelu, hosté se musí vrátit pro puk do středního pásma.

37:41
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tadeáš Hejda – 2 min., sekání).
    37:03 Lukáš ŽEJDL - 1:0

37:03
    Téměř osmatřicet minut jsme čekali na úvodní trefu zápasu! Tu nakonec obstaral LUKÁŠ ŽEJDL, který si vzal puk v obranném pásmu a po samostatné akci i povedené stahovačce vypálil přesně pod horní tyčku! Bez asistence.

36:23
    Ondráček v souboji vybojoval kotouč, který následně na branku poslal Doležala. Jekel sice musel zasahovat nadvakrát, přesto si se situací poradil.

35:31
    Kafka puk nohou nezachytil, a tak se do šance hnal Šťovíček, z pravého kruhu ale vůbec netrefil branku.

34:49
    Po sérii nepředvídatelných odrazů se domácí provinili ofsajdem. Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním ve středním pásmu.

33:03
    Formanovu střelu od modré čáry vytěsnil Michajlov koncem lapačky.

31:56

30:38
    Z dobré pozice pálil Kafka, Jekel kotouč na poslední chvíli vyrazil ramenem.

30:25
    Krejčí střílenou přihrávkou hledal Žejdla, ten ale puk tečí poslal mimo branku.

29:56
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Vojtěch Střondala – 2 min., podrážení).

28:55
    Hunkesovu ránu od modré čáry Michajlov dobře viděl, a tak bez problémů zasáhl.

27:56
    Od levého mantinelu vystřelil Doležal, jehož povedený pokus Jekel vyrazil pouze před sebe, kde byl připravený Kern! Ten ale v obrovské šanci selhal, když z brankoviště minul odkrytou klec!

27:30
    Krkolomná rozehrávka domácích skončila vystřeleným pukem na střídačku Pražanů.

25:53
    Po dobrém zakončení se dostal Doležal znovu k puku, jenže tentokrát už tak dobře vypálit nedokázal. Puk se ale posunul k Poletínovi, jenže ani on nevystřelil povedeně.

24:13
    Na druhé straně to zase zkoušel Brož, jehož střela byla několikrát tečovaná, a tak ani Jekel pořádně nevěděl, kde puk má. Nakonec ho ale přece jen našel pod svými betony.

24:03
    Z voleje pálil Krliš, jehož ránu dokázal Michajlov betonem vytěsnit, následnou dorážkou neuspěl Lang.

23:02
    Po přiťuknutí od Krejčího pálil z voleje Všetečka, Jekel musel velmi rychle reagovat svým pravým ramenem, aby puk zastavil.

22:21
    Havel se dostal až ke střele, z levé strany ale Jekela nepřekvapil.

21:49
    Kružíkovu střelu Jekel dobře viděl, puk srazil do rohu.

20:40
    Po nečekaných odrazech puku dorážel z hranice brankoviště Vodný, Michajlov kotouč vyrazil betonem.

20:01

Je za námi úvodních dvacet minut napínavého zápasu, který toho ale zatím příliš nenabídl. Vážnější příležitost jsme viděli jen jednu, když Brožovo pohotové zakončení vytáhl Jekel na poslední chvíli nad svoji branku. I přes přesilovky na obou stranách se však ve zbytku třetiny ani jeden z týmů nedostal do zajímavějšího zakončení. Druhá část začne přibližně v 18:51.

20:00

19:21
    Mlčákovu střelu z voleje schoval Michajlov do lapačky.

18:48

18:22
    Po střele Krejčího chtěl dorážet Knotek, jenže puk nechal pod sebou. Následně se kotouč dostal po přihrávce Žejdla znovu ke Knotkovi, který ale trefil protihráče.

17:46

17:00
    Kotouč se po buly dostal k Hovorkovi, jehož ránu dokázali hosté srazit do ochranné sítě.

16:48
    Do úniku se po pravé straně dostal Machač, kterého ale přidržel Daniel Poizl (TRE), za což musí na trestnou lavici.

16:10
    V oslabení se k odraženému puku dostal Poletín, který z pravé strany protáhl Jekela.

15:46
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Doležal – 2 min., vysoká hůl).

15:03
    Tureček si sjel až do pravého kruhu, přes protihráče ale kotouč na branku neprocpal.

14:11
    Tentokrát už puk z hole Poletína letěl na Jekela, ten ale neměl žádný problém zasáhnout lapačkou.

13:33
    Poletín nic nevymýšlel a od levého mantinelu vyslal prudkou střelu, která ale po teči obránce končí vysoko nad brankou.

12:09
    Všetečka se od levého mantinelu hnal do zakončení, jenže si puk kolem protihráče hodil příliš daleko, a tak Jekel puk stihl odehrát od své branky.

10:29
    Z levé strany pálil Zelingr, povedenou ránu vyrazil brankář mimo tři tyčky.

10:04

09:43
    Za obranou zůstal úplně sám Brož, který také z blízka zakončoval. Jekel ale na poslední chvíli dokázal puk vytáhnout nad horní tyčku.

09:09
    Třebíč se díky špatné kombinaci domácích dostala ke kotouči, který okamžitě letí až za Michajlovovu klec.

08:22
    Knotek pálil z pravé strany, Jekel proti jeho ráně dobře vyjel.

08:04
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Lukáš Forman – 2 min., hákování).

07:29
    Po Sklenářově prudké ráně z úhlu puk proskákal bez povšimnutí brankovištěm.

06:44

06:21
    Kern se štěstím dostal puk kousek za modrou čáru, hosté se pak dostali do ofsajdu.

05:41
    Znovu pálil Střondala, volný puk před Michajlovem následně vyhodil Hejda přes celé hřiště.

04:56
    Poizl našel volného Střondalu, který se do puku opřel z voleje, mířil ale jen do míst, kde byl připravený Michajlov.

04:44
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Žejdl – 2 min., hákování).

04:31
    Machač z otočky trefil jen clonícího protihráče.

02:57
    Zelingrovu střelu dokázala hostující obrana zablokovat. Třebíč se následně snažila o rychlý protiútok, Vodný se ale ke střele nedostal.

01:24
    Kružík to zkusil z většího úhlu, třebíčský brankář si situaci pohlídal.

00:59
    Na druhé straně pálil od modré čáry Barák, Jekel měl ale dobrý výhled, a tak puk schoval do své výstroje.

00:23
    Vodného pokus nebyl přesný, puk mířil vedle branky.

00:01

HC Slavia Praha: M. Michajlov (M. Holík) – Daniel Krejčí, Hejda, Barák, Mikuláš Hovorka, Zelingr, R. Havel, T. Duda – P. Kafka, T. Knotek (A), Kern – J. Doležal (A), Poletín (C), M. Ondráček – P. Machač, Žejdl, Kružík – Šteiner, R. Všetečka, Jaroslav Brož.
    Trenér: Václav Veber

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Mlčák, Hunkes (A), L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Popela – Vodný (A), L. Bittner (C), Psota – Šťovíček, Nedvídek, Střondala – Meluzín, D. Michálek, D. Sklenář – Krliš, Gajarský, Lang.
    Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Beneš, Komínek.

SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ

Třebíč je na tom výrazně lépe, přestože nedávno přišla o druhou pozici. Postup do čtvrtfinále už má ale jistý a v závěru základní části tak hraje o co nejlepší pozici. Moravanům se ale v poslední době příliš nedaří – prohráli čtyři z pěti posledních utkání včetně sobotního duelu s lídrem soutěže z Litoměřic. Právě ty přitom Slavia naopak porazila, když minulou středu vyhrála na ledě Stadionu 0:2.

HC SLAVIA PRAHA

Slávistům zbývá do konce základní části odehrát už jen čtyři zápasy. Dva z nich odehrají na domácím ledě, první ve středu proti druhé Třebíči. S tou se v letošním ročníku střetli třikrát – v říjnu v Edenu s Horáckou Slavií prohráli, naposledy ale na konci prosince stejného soupeře porazili 3:0. Sešívaní hrají o hodně. Teoreticky totiž můžou ještě skončit jak šestí a postoupit přímo do play-off, tak hrát v baráži o sestup ze Chance ligy.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 48. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a SK Horácká Slavia Třebíč. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00 na led pražského Edena.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.