Pittsburgh – New Jersey 1:6 (kon.) | Florida – Columbus 3:6 (kon.) | NY Rangers – Washington 4:1 (kon.)
Toronto – Minnesota 3:1 (kon.) | Nashville – Dallas 2:1 (1:0 po s.n.) | Seattle – Boston 2:3 (po pr.)
Vancouver – Calgary 7:1 (kon.) | San Jose – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.)

2. Philipp Grubauer (SEA) – 36 zákroků, úspěšnost 92,3%
    3. Mark Giordiano (SEA) – 1+0 (06:51:18)

Boston si tak díky druhému gólu Jakea DeBruska bere z utkání výhru a dva body, zatímco Seattle dobře rozehraný zápas ztrácí. Je to ale jejich první bod po pěti prohraných utkáních bez jediného bodu v řadě. Pro Boston je to naopak třetí výhra v řadě.

60:33 Jake DEBRUSK - 2:3

60:33
    Bruins právě vstřelili branku!
    Tak to bylo opravdu rychlé! Boston rozhoduje prodloužení po třiatřiceti sekundách. Znovu se prosadil JAKE DEBRUSK, který pálil skoro z nulového úhlu. Parádně ale našel skulinku mezi Grubauerem a tyčkou a poslal tam kotouč. Opravdu parádní branka. Asistence: Charlie Coyle a Charlie McAvoy.

60:01
    Úvodní buly prodloužení vyhrál Boston a ten ihned kotouč stáhl za svou svatyni.

60:01

Ne, dnes se v základní hrací době nerozhodne. Ani jeden z týmů už ve třetí třetině nedokázal skórovat. Na obou stranách bylo pár šancí, ale taky hodně nepřesností. Poslední třetina už nenabídla tak atraktivní a ofenzivní hokej, a tak se logicky bude prodlužovat. Prodloužení začíná již za tři minutky.

60:00

59:42
    Marchand dokázal ještě propasírovat kotouč do útočného pásma a následně se taky dostat do střelecké pozice. Grubauer ale neměl těžkou práci.

59:11
    McAvoy vybojoval puk a předl ho Hallovi. Ten ho ovšem jen vyvezl do útočného pásma a odjel střídat, stejně jako celá pětka Bostonu.

58:42
    Pastrňák ukradl kotouč z trajektorie přihrávky domácích hráčů, ovšem následně mu černá pryž z hokejky sjela a domácí si ji znovu vzali pod kontrolu.

58:28
    Hra se velice dlouho nepřerušila. To utknul svým zákrokem a následným podržením puku v lapačce Linus Ullmark.

58:00
    Ze třetí třetiny už zbývají pouze dvě minutky.

57:27
    Donskoi se dostal ke střele z voleje před brankou Ullmarka! Ten ale parádním zákrokem zlikvidoval i tento pokus domácího týmu.

57:11
    Marchand se hnal za pukem, ale nedostihl ho. takže z toho bylo jen zakázané uvolnění medvěů.

56:28
    Pastrňákova rána šla jen do hokejky Giordiana, který ji zablokoval a dokázal tak rychle obrátit hru do opačné třetiny.

55:55
    Tak to snad vypadá, že se dnes v základní hrací době nerozhodne. Kraken opět jen drží kotouč za brankou, Boston zase vůbec nenapadá.

55:18
    Lauzon málem ztratil kotouč při rozehrávce, protože si nevšiml, že za ním je ještě jeden z hráčů Bostonu. Nakonec to ale stihl bez újmy.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 4. Giordano (Sheahan, Oleksiak), 34. Jordan Eberle (Marcus Johansson, Järnkrok) – 18. DeBrusk (Haula, Craig Smith), 27. Pastrňák (McAvoy, Grzelcyk), 61. DeBrusk (Coyle, McAvoy)

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – A. Larsson (A), Oleksiak, Soucy, Giordano (C), Lauzon, Vince Dunn – Jordan Eberle (A), Järnkrok, Marcus Johansson – Donskoi, Wennberg, Sheahan – Appleton, Gourde, Blackwell – Czarnik, Geekie, Donato.
    Trenér: D. Hakstol

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy, M. Reilly, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.
    Trenér: B. Cassidy

Rozhodčí: S. Schlenker, D. Morton