Carolina – Columbus 4:0 (kon.) | St. Louis – Buffalo 5:3 (kon.) | Chicago – New Jersey 8:5 (kon.)
Colorado – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Vegas 3:1 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 1:4 (kon.)
Florida – Edmonton 3:4 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 1:0 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Sobota 26.02.2022, 01:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Napočtenou někdy příště! (03:50:04)

Dohráno! Takhle hladké vítězství Hurikánů nečekal snad ani ten nejskalnější fanoušek jižanského hokeje – Carolina po celých šedesát minut hry dominovala a bez větších obtíží přetrhla vítěznou sérii Columbusu, kterému se dnešní střetnutí hrubě nepovedlo. Jedinou světlou stránkou jeho představí byl až neuvěřitelný výkon Jeana-Françoise Bérubého, který mezi třemi tyčemi potvrdil svou kvalitní formu z předchozích utkání a pochytal hned 46 z 50 střel domácích.

59:55
    Blue Jackets drží puk ve svém pásmu a dopředu se neženou, v Raleigh je definitivně hotovo.

59:32
    Andersen zneškodnil Bayreutherovu střelu z modré čáry a jde naproti třetímu čistému kontu v této sezóně.

58:59
    Míříme do poslední minuty základní hrací doby, Bérubé nemá klid ani teď. Hurrikánům chybí jediná střela do zřídka vídané padesátky.

Dnešní utkání sleduje 17 112 diváků (91% kapacity).

58:25
    Martinookovo slabé zakončení se od lapačky Bérubého odrazilo před brankoviště, gólman Columbusu ale puk hned pro jistotu přikryl.

57:56
    Chatfieldova střela Bérubého branku minula, hostující gólman tak nemusel zasahovat.

57:19
    Andersen vyjel za svou branku a pryž rozehrál podél mantinelu dopředu, Carolina chce dobýt útočné pásmo.

56:28
    Skjei sbírá vyhozenou pryž na svou hůl a okamžitě míří dopředu, domácí už ale povolili – nehrají na sto procent, místo toho spíše šetří síly na další bitvy.

55:58
    Hurricanes zvládl další oslabení, Trocheck bude za pár sekund z trestné lavice venku.

55:26
    Početní výhoda Columbusu zatím větší šanci nepřinesla, Andersen není pod výraznějším tlakem.

54:07
    Vylučovat se nakonec bude, uvidíme další přesilovku hostů. Vincent Trochek (CAR) dostává dvě minuty za nesportovní chování, Sean Kuraly (CBJ) za stejný prohřešek míří rovnou do sprchy s desetiminutovým osobním trestem ve statistice.

Střely na branku: 48 – 17.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 30. J. Staal (Niederreiter, Pesce), 39. T. Teräväinen (Aho), 42. Niederreiter (Fast, Skjei), 42. Trocheck (M. Nečas)

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Cole, Bear – A. Svečnikov, Aho, T. Teräväinen – Jarvis, Trocheck, M. Nečas – Niederreiter (A), J. Staal (C), Fast – Lorentz, Kotkaniemi, Martinook.
    Trenér: Rod Brind'Amour.

Columbus Blue Jackets: Bérubé (Merzlikins) – Gavrikov (A), Peeke, Kukan, A. Boqvist, G. Carlsson, Bayreuther – J. Voráček, Jenner (C), Laine – Nyquist (A), Roslovic, O. Bjorkstrand – Domi, Kuraly, Činachov – B. Gaunce, Sillinger, Danforth.
    Trenér: Brad Larsen.

Rozhodčí: Rank, Syvret – Murray, Flemington.

Diváci: 17 112