Carolina – Columbus 4:0 (kon.) | St. Louis – Buffalo 5:3 (kon.) | Chicago – New Jersey 8:5 (kon.)
Colorado – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Vegas 3:1 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 1:4 (kon.)
Florida – Edmonton 3:4 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 1:0 (kon.)
Chicago Blackhawks
8:5 (1:2, 3:1, 4:2)
New Jersey Devils
Sobota 26.02.2022, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (05:31:39)

Tomáš Tatar (NJD) – 0+1, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:03
    Pavel Zacha (NJD) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 17:02.

Kevin Lankinen (CHI)
    – 31 zákroků, 5 OG, úspěšnost 86,1%, odchytal 60:00
    Jon Gillies (NJD) – 29 zákroků, 6 OG, úspěšnost 82,9%, odchytal 58:33.

Statistiky
    Střely na branku: 37 – 36 (8:15, 16:9, 13:12)
    Zablokované střely soupeře: 18 – 15
    Trestné minuty: 13 – 17
    Využité přesilové hry: 3/4 – 0/2
    Vyhraná vhazování: 42 % – 58 %
    Bodyčky: 19 – 26.

Jedna z největších přestřelek této sezóny končí výhrou Chicaga, které si výrazně pomohlo třemi přesilovkovými góly ve druhé třetině. New Jersey ztrátu 2:4 smazalo, jenže pak nabralo další dvougólovou ztrátu. Bratt ji sice zmenšil, ale pak Kane a Hagel dokončili své hattricky zásahy do prázdné branky.

59:32
    Subban na závěr zápasu obdržel 2+2 minuty za hrubost. Hagel a Dach vyfasovali po jednom menším trestu.

59:32
    Dost nesportovní podražení Subbana se neobešlo bez odezvy. Vznikla hromadná potyčka a sám autor gólu na 8:5 se neostýchal proti Subbanovi odhodit rukavice.
    59:32 Brandon HAGEL - 8:5

59:32
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Tak to je menší kuriozita, protože během minuty se zkompletoval druhý hattrick domácího týmu, na který už divákům nezbyly čepice! Lafferty vyšťouchl puk od mantinelu na BRANDONA HAGELA. Subban ho cestou do prázdné branky nesportovně podrazil, ale útočník Chicaga i vpádu dopravil kotouč tam, kam potřeboval. Asistence: Sam Lafferty, Caleb Jones.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.
    58:37 Patrick KANE - 7:5

58:37
    Na led dopadají desítky kšiltovek! Jack Hughes jako poslední hráč u středového kruhu doslova daroval kotouč PATRICKU KANEOVI a ten nemohl mít komfortnější cestu ha hattrickem. Bez asistence.

58:10
    Chicago hraje proti prázdné brance.

57:56
    Murphy na hranici pravidel zastavil Hischiera. Protiakce Hawks netrvala dlouho, Entwistle byl zastaven kousek za červenou čarou.

57:23
    Výborně si teď v defenzivě počínal Galvas. Získal puk za brankou a vyhodil ho tak, aby nehrozilo zakázané uvolnění. Český zadák hraje opravdu dobrý zápas.

56:43
    Po nahrávce Stromea se Kane ocitl zády brance. Nezabránilo mu to vystřelit bekhendem a opětovně protáhnout Gilliese.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 8. Hagel, 22. P. Kane (DeBrincat, S. Jones), 32. P. Kane (S. Jones, DeBrincat), 35. Hagel (P. Kane, DeBrincat), 55. Dach (C. Murphy, C. Jones), 55. R. Carpenter (Entwistle, S. Jones), 59. P. Kane, 60. Hagel (Lafferty, C. Jones) – 10. J. Hughes (Graves), 19. Šarangovič (J. Hughes, Siegenthaler), 38. Bratt (Severson, Siegenthaler), 49. Siegenthaler (Tatar, D. Hamilton), 56. Bratt (Severson, J. Hughes)

Chicago Blackhawks: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, E. Gustafsson, C. Murphy (A), C. Jones, Regula, J. Galvas – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat (A) – D. Kubalík, L. Reichel, Hagel – Kurashev, Dach, Borgström – Entwistle, R. Carpenter, Lafferty.
    Trenér: Derek King

New Jersey Devils: J. Gillies (Daws) – D. Hamilton, Siegenthaler, Severson (A), Graves, P. K. Subban, Ty Smith – Mercer, J. Hughes (A), Šarangovič – Bratt, N. Hischier (C), Zacha – Tatar, J. Boqvist, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Vesey.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Hebert, Schrader – Rody, Toomey

Diváci: 19 343