Sparta – Liberec 5:2 (kon.) | Olomouc – Třinec 3:0 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 4:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 4:1 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:3 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 2:4 (kon.)
HC Kometa Brno
2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Mountfield HK
Neděle 27.02.2022, 17:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 57. kolo

53:24
    Komplikace pro Kometu, dvě minuty za hrubost v útočném pásmu obdržel Lukáš Doudera.

45:03
    Možnost pro Brno! Dvě minuty za podrážení fasuje Christophe Lalancette, byl to zcela zbytečný faul v útočném pásmu, potrestá jej Kometa?

37:17
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Bohumil Jank – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Vincour – 2 min., krosček).

35:44
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jakub Orsava – 2 min., krosček).

25:13
    Kometa se poprvé v utkání bude bránit přesilové hře soupeře, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Martin Dočekal.

21:47
    Třetí přesilovou hru domácích má na svědomí Bohumil Jank, jenž fasuje menší trest za podrážení.

18:14
    Kometa si vynutila druhou přesilovou hru, dvě minuty za podrážení míří odsedět Radek Pilař.

03:31
    Kometa si zahraje první přesilovou hru v dnešním zápase, protiútoku domácích zabránil za hranicí pravidel Ahti Oksanen a obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 38. Ďaloga (Kollár), 59. P. Holík (P. Mueller, Zaťovič) – 36. Kelly Klíma (Ščerbak, McCormack), 39. R. Pilař (Kelly Klíma), 46. Perret, 60. Smoleňák

HC Kometa Brno: Čiliak (Tomek) – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Tansey, Gulaši (A), Fajmon, L. Doudera – Vincour, Krištof, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – Kollár, A. Zbořil, T. Šoustal – Dočekal, Rákos, Šik.
    Trenér: Kalous

Mountfield HK: Kiviaho (F. Novotný) – Nedomlel, Blain, R. Pilař, F. Pavlík (A), Jank, McCormack, Kalina – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – Cingel, Orsava.
    Trenér: Martinec

Rozhodčí: Pešina, Šír – Brejcha, Votrubec