Ottawa – Montreal 1:2 (kon.) | Detroit – Toronto 7:10 (kon.) | Nashville – Tampa 2:3 (kon.)
Vegas – Colorado 2:3 (kon.) | San Jose – Boston 1:3 (kon.) | Calgary – Minnesota 7:3 (kon.)
Los Angeles – NY Islanders 5:2 (kon.) | Carolina – Edmonton 2:1 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:2 (kon.)
Chicago – St. Louis 0:4 (kon.) | Arizona – Winnipeg 3:5 (kon.)
Ottawa Senators
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Montreal Canadiens
Neděle 27.02.2022, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

1. Artturi Lehkonen (MTL) 2+0
    2. Colin White (OTT) 1+0
    3. Andrew Hammond (MTL) 26 zákroků (03:48:21)

Matt Murray (OTT) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 58:45
    Andrew Hammond (MTL) – 26 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,3 %, odchytal 59:59

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:32 (9:9, 11:13, 7:10)
    Zblokované střely – 12:13
    Vyhraná vhazování – 25:30
    Trestné minuty – 8:8
    Hity – 30:15

Hokejisté Montrealu poráží Ottawu 2:1 a připisují si už páté vítězství v řadě. Opět se tedy ukazuje, že příchod kouče Martina St. Louise Habs výrazně zvedl. Oba góly vítězů vstřelil Artturi Lehkonen. Na ten ze 17. minuty ještě odpověděl na začátku druhé části v přesilovce Colin White. Zásah ze 35. minuty už byl ale vítězný. Nutno říci, že Senátoři si ve třetí třetině proti dobře hrajícímu soupeři nějakou větší šanci ani nevytvořili.

59:56
    Laurent Dauphin vyhodil kotouč těsně vedle prázdné domácí branky! Icing se nepíská a tohle už Senátoři nestihnou.

59:43
    Connor Brown nahodil puk na branku ze středního pásma. Hammond ho vyrazil před sebe a jeho spoluhráči zahráli na icing. Střídačka Ottawy si vyžádala oddechový čas.

59:01
    Minutu před koncem třetí části je branka Sens prázdná!

58:51

58:41
    Hosté v postavení mimo hru. 8 sekund před koncem jejich přesilovky se vhazuje ve středním pásmu.

58:28
    Hosté v přesilovce nikam nepospíchají. Především chtějí šetřit čas.

57:45
    Domácí vyhodili. Puk dobruslil Alex Formenton, v útočném pásmu byl ale sám.

57:16
    Puk se dotkl ochranné sítě za brankou Senátorů. Hra je tedy přerušena.

56:49
    Na trestnou lavici už usedá Brady Tkachuk. Hosté si po reklamní pauze zahrají přesilovku. Sens si tak zkomplikovali případný závěrečný tlak.

56:43
    Ve středním pásmu byl podražen Josh Anderson. Hosté mají výhodu a šetří čas.

55:41
    Výborná práce hostí ve středním pásmu. Ti tenhle prostor zavřeli a nepouštějí hráče Ottawy do své obranné třetiny.

54:48
    Dobré střídání hostí. Další střelu vyrazil brankář Ottawy dokonce maskou.

54:27
    Hostující brejk táhl Cole Caufield. Střelu z levého kruhu vyrazil Murray.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 22. Colin White (C. Brown, Mete) – 17. Lehkonen (Chiarot), 35. Lehkonen (Evans)

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – Zub, Holden, J. Brown, Brännström, Mete – Gaudette, Stützle, B. Tkachuk (C) – C. Brown (A), N. Paul (A), Sanford – Ennis, Tierney, Formenton – Watson, Colin White, P. Kelly – Gambrell.
    Trenér: Smith

Montreal Canadiens: A. Hammond (Montembeault) – Petry (A), Kulak, A. Romanov, Chiarot (A), Ch. Wideman, Schueneman – Josh Anderson, Suzuki, Caufield – B. Gallagher (A), Dauphin, M. Hoffman – M. Perreault, Evans, R. Pitlick – Lehkonen, Poehling, Pezzetta.
    Trenér: St. Louis

Rozhodčí: Nicholson, O’Donnell – Johnson, MacPherson