Ottawa – Montreal 1:2 (kon.) | Detroit – Toronto 7:10 (kon.) | Nashville – Tampa 2:3 (kon.)
Vegas – Colorado 2:3 (kon.) | San Jose – Boston 1:3 (kon.) | Calgary – Minnesota 7:3 (kon.)
Los Angeles – NY Islanders 5:2 (kon.) | Carolina – Edmonton 2:1 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:2 (kon.)
Chicago – St. Louis 0:4 (kon.) | Arizona – Winnipeg 3:5 (kon.)
Nashville Predators
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Tampa Bay Lightning
Neděle 27.02.2022, 01:45 • Nissan Stadium, Nashville • NHL

Zápěstní pokus Kučerova nebyl pro Sarose problémem. Point pak vyhrál buly před domácí svatyní když o kotouč přišel, poslal k zemi Granlunda. (05:12:37)

3. Juuse Saros (NSH) – 30 zákroků, úspěšnost 90,9%

Tampa dokázala i ve třetí třetině přidal další branku. A přestože pouze jednu, nakonec jí to stačilo. Na Stamkosův gól reagoval v 53. minutě Forsberg, ovšem to bylo vše, na co se domácí zmohli. Před několika desítky tisíc fanoušků na otevřeném stadionu Tampě podlehli 2:3.

59:37
    V pásmu je v posledních sekundách Tampa, McDonaghova střela byla ale zlikvidována finským brankářem.

58:29
    Granlund prohrál buly se Stamkosem, kterému pak ale mistrně kotouč ukradl. Poslal ho Forsbergovi, jenž pak soupeři vyprášil rukavici.

57:46
    Tampa nejdříve zablokovala střelu, do které se postavil Victor Hedman, který následně rozehrával na Pointa, jenž prověřil zápěstím domácího gólmana.

55:45
    Sissons vyhrál buly a předal kotouč Jeannotovi, který ho ale zbytečně ztratil.
    52:29 Filip FORSBERG - 2:3

52:29
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí se ale ještě nevzdávají a necelých osm minut před koncem se přibližují na rozdíl jediného gólu. FILIP FORSBERG využil parádní přihrávky od levé tyčky od Granlunda, kdy si sjížděl do mezikruží a už pro něj nebylo problémem zakončit.. Asistence: Mikael Granlund a Ryan Johansen.

52:22
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., hákování).
    51:31 Steven STAMKOS - 1:3

51:31
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí znovu zvyšují a rozdíl mezi týmy už je tříbrankový. STEVEN STAMKOS se dostal k odraženému puku po Cirelliho střele, a zasunul o jednoduše do domácí svatyně.. Asistence: Anthony Cirelli a Alex Killorn.

46:57
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Pierre-Édouard Bellemare – 2 min., nedovolené bránění).

43:11
    Sissons si sjel do mezikruží, ale svou tečí branku netrefil. Při následném souboji o kotouč Trenin našel tvrdým zákrokem Coltona, který se složil k ledu.

42:34
    Raddyhova rána byla odražena vyrážečkou Sarose. Následně Sissons tvrdě hitoval Cala Foota.

41:10
    Ke střeleckému pokusu se dostal i Nasville, ale Granlundovi byl proti skvěle chytající Vasilevskij.

40:45
    Antony Cirelli se snažil pálit backandem, ovšem jeho střela byla jedndoduše zachycena.

40:01
    Úvodní buly poslední třetiny vyhrál znovu Nashville.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 9. Jeannot (Tomasino, Sissons), 53. F. Forsberg (Mikael Granlund, Johansen) – 21. B. Point (Kučerov), 27. Kučerov (Hedman, Stamkos), 52. Stamkos (Cirelli, Killorn)

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), Benning, Ekholm (A), P. Myers, A. Carrier – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Tomasino, Johansen, Kunin – Jeannot, Sissons, Trenin – Luff, McCarron, Tolvanen.
    Trenér: J. Hynes

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), C. Foote, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn – Perry, Bellemare, Maroon – M. Joseph, Colton, T. Raddysh.
    Trenér: J. Cooper

Rozhodčí: F. L'Ecuyer, D. O'Rourke