New Jersey – Vancouver 7:2 (kon.) | Washington – Toronto 3:5 (kon.) | Los Angeles – Boston 0:7 (kon.)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 33:38 (9:13, 12:12, 12:13)
    Zblokované střely – 8:9
    Vyhraná vhazování – 31:34
    Trestné minuty – 2:4
    Hity – 26:35

Hokejisté New Jersey si dnes smlsli na Vancouveru, který porazili vysoko 7:2. O vítězi zápasu bylo v podstatě rozhodnuto už ve 27. minutě, kdy domácí vedli 6:1. Za hosty pak ještě ve druhé části snížil Tanner Pearson, ovšem jeho trefa žádný obrat nenastartovala. Ve třetí třetině se naopak ještě jednou prosadili Ďáblové, když se po krásné přihrávce Bratta nemýlil Dougie Hamilton. O domácí branky se postaralo sedm různých střelců.

59:47
    Do úniku se ještě hnal Elias Pettersson. Obránce ho stačil zakřižovat a tak musela přijít bekhendová střela, kterou Daws vyrazil.

59:14
    Už se nacházíme v poslední minutě rozhodnutého duelu.

58:55
    Boqvistova zadovka, po které střílel Andreas Johnsson. Demko zasahoval pravým ramenem.

58:22
    Domácí nahodili puk za branku soupeře a vystřídali. Zápas mohou dohrávat v klidu.

57:57
    Po ráně Damona Seversona vyrazil Demko puk až do ochranné sítě za svou brankou.

56:56
    Po přihrávce Petterssona se z levé strany natlačil před Dawse Alex Chiasson. Gólman Devils předvedl další kvalitní zákrok.

56:41
    Brock Boeser mířil z levé strany vedle bližší tyčky. O pár sekund později se dostal k další střele, po níž přerušil hru Daws.

55:37
    Střelu Gravese od modré čáry vyrazil Demko. Hostující brankář měl dobrý výhled.

54:47
    Subban ztratil puk u vlastní branky, což nedokázal potrestat Matthew Highmore! Ten zblízka zamířil jen do dobře postaveného brankáře Dawse. Reklamní pauza.

53:54
    Další příležitost domácích! Na pravém křídle byl rozjetý Dawson Mercer. Jeho ránu příklepem vyrazil levým betonem Demko.

53:10
    Devils hrají hodně povedené utkání. Jejich fanoušci dnes musejí být spokojeni.
    51:42 Dougie HAMILTON - 7:2

51:42
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí zvyšují na rozdíl pěti gólů! Po dobré práci Tomáše Tatara ve středním pásmu se u levého mantinelu dostal k puku Jesper Boqvist. Ten si to namířil do útočné třetiny a přes obránce Hughese dokázal nahrát před branku zcela volnému DOUGIEMU HAMILTONOVI, který s přehledem uklidil kotouč za přesouvajícího se Demka – 7:2. Asistence: Jesper Boqvist a Tomáš Tatar.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. J. Hughes, 16. Šarangovič (Mercer, J. Hughes), 18. Mercer (Bratt, N. Hischier), 24. J. Boqvist (A. Johnsson, Graves), 26. Graves (Šarangovič), 27. Bratt (Zacha, N. Hischier), 52. D. Hamilton (J. Boqvist, Tatar) – 22. Podkolzin (Horvat, B. Hunt), 29. Pearson (B. Hunt, J. T. Miller)

New Jersey Devils: Daws (J. Gillies) – D. Hamilton, Siegenthaler, Severson (A), Graves, P. K. Subban, Colton White – Mercer, J. Hughes (A), Šarangovič – Bratt, N. Hischier (C), Zacha – Tatar, J. Boqvist, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Vesey.
    Trenér: Ruff

Vancouver Canucks: Halák (27. Demko) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Hamonic, B. Hunt – Garland, J. T. Miller (A), Pearson – Boeser, Horvat (C), Podkolzin – Chiasson, Elias Pettersson, Höglander – Highmore, Lammikko, Motte.
    Trenér: Boudreau

Rozhodčí: Rank, Skilliter – Marquis, Baker

Diváci: 11 693