K. Vary – Sparta 1:4 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 4:3 (po pr.) | Olomouc – Pardubice 3:2 (kon.)
Kladno – Mladá Boleslav 2:0 (kon.) | Zlín – Plzeň 3:2 (1:0 po s.n.) | Liberec – Kometa Brno 2:3 (kon.)
Mountfield HK – Litvínov 3:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 04.03.2022, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 58. kolo

Vítkovice v dnešním zápase získávají dva cenné body do tabulky a ještě o něco vylepšují svou letošní kladnou vzájemnou bilanci s Motorem. Skóre dnešního zápasu otevřel Fridrich, ale hosté těsně před první sirénou dokázali srovnat Vráblíkem. Ve druhé třetině se Jihočeši dostali do vedení, ale Vítkovice zápas otočily ve svůj prospěch. Po přísném vyloučení domácího Solovjova využili hosté přesilovku a dovedli zápas do prodloužení. A to i přesto, že se oběma soupeřům dařilo vymýšlet šance. V prodloužení se vítkovičtí o puk nehodlali dělit, vyráželi do útoků až jeden z nich po krásné akci využil Krenželok.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:16:35)

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Další pokus už domácím vyšel, Marosz předložil puk před branku LUKÁŠI KRENŽELOKOVI, který nastavil hůl a poslal puk do odkrytého místa Hrachovinovy klece – 4:3. Asistence: Rostislav Marosz.

60:40
    Domácí znovu v útoku, Hruška s Krenželokem ale zápas neukončují.

60:15
    Vítkovice postupují do útoku, Lakatošova střela minula hostující klec.

60:01

Ve třetí třetino se podařilo Motoru srovnat a dostat se tak znovu do hry, přes veškerou další snahu obou týmů ale diváci další branku neviděli, a tak se jde do prodloužení.

1/3 – 10:7
    2/3 – 14:16
    3/3 – 7:7

60:00

59:39
    Domácí mají kotouč pod kontrolou a snaží se o rychlé výpady.

58:49
    Puk se znovu ocitá v útočném pásmu Vítkovic.

58:15
    Vítkovice v přečíslení tři na dva, Fridrichova střela ale za Hrachovinu nezapadla.

57:14
    Lakatoš zachytil rozehrávku Motoru ve středním pásmu, ale pro Hrachovinu z toho nevyplynulo žádné ohrožení.

56:55
    Hraje se ve středním pásmu.

56:21
    Puk je u Dolejše, ten zasahovat nemusel, ale jeho spoluhráči se budou muset znovu propracovat do útoku.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 11. Fridrich (Marosz, Illéš), 35. Lakatoš (Plášil, Illéš), 39. Marosz (Flick, A. Solovjov), 62. L. Krenželok (Marosz) – 20. Vráblík (Štencel, M. Beránek), 23. Valský (J. Novotný), 49. Gulaš (M. Hanzl, Valský)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Stezka) – A. Solovjov, R. Pedan, Plášil, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (C), J. Hruška (A), Lakatoš – Illéš, Marosz, Fridrich – R. Bondra, Flick, Dostálek – Dej, Chlán, Bernovský – Lednický.
    Trenér: Miloš Holaň

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Piskáček (A), Percy, Šenkeřík, Bučko, Štencel, Vráblík, Bindulis – J. Ondráček, Pech (A), Gulaš (C) – M. Beránek, M. Hanzl, Karabáček – Vondrka, Koláček, Holec – D. Voženílek, J. Novotný, Valský.
    Trenér: Patrik Martinec

Rozhodčí: O. Hejduk, J. Kika – V. Lederer, D. Klouček

Diváci: 4 109