Tampa – Pittsburgh 1:5 (kon.) | Florida – Ottawa 3:0 (kon.) | Washington – Carolina 4:0 (kon.)
Philadelphia – Minnesota 4:5 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 3:4 (kon.) | Chicago – Edmonton 4:3 (po pr.)
Vegas – Boston 2:5 (kon.) | Calgary – Montreal 4:5 (po pr.) | Arizona – Colorado 2:1 (kon.)
Washington Capitals
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Carolina Hurricanes
Pátek 04.03.2022, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (03:36:43)

Statistické okénko

Střely na bránu: 33 – 36 | Přesilová hra: 3/6 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 12

Vítek Vaněček (WSH) – 36 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
    Frederik Andersen (CAR) – 29 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,9%, odchytal 60:00

Československá stopa v utkání

Martin Fehérváry (WSH) – 1+0, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:20
    Martin Nečas (CAR) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:56

1. Vítek Vaněček (WSH) – 36 zákroků
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) – 1+0
    3. Martin Fehérváry (WSH) – 1+0

Vítek Vaněček si připsal třetí čisté konto v právě probíhajícím ročníku. Jeho Washington dnes zdolal silnou Carolinu poměrem 4:0. V úvodní třetině domácí využili přesilovou hru pět na tři zásluhou Jevgenije Kuzněcova. Ve druhém dějství se trefili Martin Fehérváry a Alexandr Ovečkin, tudíž Washington byl před třetinou závěrečnou velmi blízko k výhře. Tu potvrdil třetí využitou přesilovkou v poslední minutě, radoval se Dmitrij Orlov.

59:55
    Ještě jedno vhazování bude obstaráno před Vítkem Vaněčkem, který je velmi blízko k cennému čistému kontu.
    59:02 Dmitrij ORLOV - 4:0

59:02
    Washington právě vstřelil branku!
    Conor Sheary přenesl hru na modrou čáru, odkud pálil obránce DMITRIJ ORLOV. Na brankovišti stínil Anthony Mantha, ale puk se do sítě odrazil od hokejky obránce Bretta Pesceho. 4:0. Asistence: Conor Sheary a Justin Schultz.

58:42
    Orlov vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře střelou z úhlu. Andersen ale odolal.

58:12
    Washington se sice do střeleckých pozic v této přesilovce nedostává, ale vzhledem ke skóre jej to příliš trápit nemusí.

57:46
    Steven Lorentz se snažil sebevědomě dostat mezi dva obránce Capitals. Ti jej ale od kotouče odzbrojili.

57:06
    Washington má ideální možnost toto utkání dohrát bez větších problémů. Načal totiž svou další početní výhodu.

56:53
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Brady Skjei – 2 min., faul loktem).

56:23
    Tom Wilson byl podle rozhodčích seslán k zemi na hranici pravidel. Tentokráte se vylučovat nebude.

55:45
    Nahození Jalena Chatfielda od modré čáry bylo rukavicí jednoho z domácích hráčů zastaveno.

55:12
    Nino Niederreiter se rychle vytáčel před brankovištěm. Vaněček si bližší tyč pokryl a o pár sekund později přerušil hru.

54:14
    Nahození od modré čáry vyrazil Vítek Vaněček chytře na plexisklo. Následně se touš dokutálel do středního pásma.

53:37
    Brejkovou situaci domácí nedotáhli. Kotouč za brankou Caroliny podržel Ian Cole, jenž vyčkal na dostřídání kolegů.

53:14
    Jordan Martinook to zkoušel z mezikruží, ale svůj projektil přes hromadu těl dostat nedokázal.

52:23
    Teuvo Teräväinen se těsně před Vaněčkem dostal k dorážce, ale český gólman předvedl opět výtečný postřeh. Dnes chytá vynikající utkání.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 19. Kuzněcov, 29. Fehérváry (Sheary, Hathaway), 36. Ovečkin (Carlson, Oshie), 60. D. Orlov (Sheary, J. Schultz)

Washington Capitals: Vaněček (Fucale) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Mantha – Sprong, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Sheary.
    Trenér: Peter Laviolette

Carolina Hurricanes: F. Andersen (Raanta) – Slavin (A), Bear, Pesce, Skjei, Chatfield, Cole – T. Teräväinen, Aho, A. Svečnikov – M. Nečas, Trocheck, Kotkaniemi – Fast, J. Staal (C), Niederreiter – Lorentz, Stepan, Martinook (A).
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Furlatt, Lee – Murchison, Nagy

Diváci: 18 573