Tampa – Pittsburgh 1:5 (kon.) | Florida – Ottawa 3:0 (kon.) | Washington – Carolina 4:0 (kon.)
Philadelphia – Minnesota 4:5 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 3:4 (kon.) | Chicago – Edmonton 4:3 (po pr.)
Vegas – Boston 2:5 (kon.) | Calgary – Montreal 4:5 (po pr.) | Arizona – Colorado 2:1 (kon.)
New York Islanders
3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Vancouver Canucks
Pátek 04.03.2022, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Děkuji za pozornost a přeji nerušený zbytek noci! (04:16:44)

1. Quinn Hughes (VAN) 0+2
    2. J. T. Miller (VAN) 1+0
    3. Noah Dobson (NYI) 1+0

Semjon Varlamov (NYI) – 34 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,5 %, odchytal 58:07
    Thatcher Demko (VAN) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9 %, odchytal 60:00

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:38 (8:13, 9:15, 10:10)
    Zblokované střely – 16:21
    Vyhraná vhazování – 25:36
    Trestné minuty – 4:0
    Hity – 23:19

Hokejisté Vancouveru vítězí na ledě NY Islanders 4:3 a nadále tak drží šanci na postup do play-off.

Po střelecky nulové první třetině přišla gólově výživná druhá perioda. Ostrované šli do vedení ve 24. minutě, kdy se od modré čáry trefil obránce Noah Dobson. Hosté vyrovnali o čtyři minuty později, Varlamova překvapil ranou od mantinelu Brad Hunt. Domácí marně reklamovali, že situaci předcházel faul na obránce Aha. Canucks získali po vyrovnání převahu, kterou ve 32. minutě zužitkoval tečí Boeserova nahození J. T. Miller. I poté zůstala aktivita na hokejkách Vancouveru, ovšem v čase 38:20 se radovali Isles. Výborně sehranou situaci po vhazování v útočném pásmu zakončil přesnou ranou Kyle Palmieri.

Ve třetí části se pak jako první radovali Ostrované. Vedení na jejich stranu strhl Anthony Beauvillier, který sebral obráncům soupeře puk, dostal se sám před Demka a kotouči pak nešťastně pomohl za brankovou čáru vracející se Boeser. Canucks to však nakonec mrzet nemuselo. V 50. minutě totiž Garland parádně vybídl ke střele do odkryté branky Nilse Höglander a o pouhých 45 sekund později dokonal obrat Vasilij Podkolzin. Ten se trefil k bližší tyčce po nabídce od Horvata. Domácím už v závěru nepomohla k vyrovnání ani hra bez gólmana.

59:40
    Noah Dobson mohl vyrovnat! Na pravém kruhu měl čas zamířit, trefil však rameno brankáře Thatchera Demka!

59:18
    Pettersson málem obral o puk rozehrávajícího hráče Isles! Vypomohl Bailey a domácí tak ještě žijí.

59:05
    Puk vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:39
    Domácí si vyžádali oddechový čas...

58:39
    Jean-Gabriel Pageau zůstal volný na levé straně. Přes padajícího Ekmana-Larssona nemohl nahrávat na zadní tyčku sjíždějícímu Leemu a tak zkusil střílet. Demka však nepřekonal!

58:09
    Varlamov je na střídačce, domácí to zkoušejí s šesti hráči v poli!

57:53
    Bo Horvat dobře forčekoval a o pár sekund zdržel domácí rozehrávku.

56:57
    Uběhla další minuta, aniž by se něco zajímavějšího stalo. To vyhovuje Vancouveru.

55:58
    Zakázané uvolnění hostí. Kosatky se už soustředí hlavně na obranu.

55:08
    Další střela Pelecha. Tentokrát prošla čistě a Demko kotouč zachytil. Necelých pět minut před koncem třetí části je tu poslední reklamní pauza.

55:01
    Rána Adama Pelecha byla tečována Andersem Leem. Puk se mezi hostující tyče nevešel.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 24. Dobson (Nelson, Greene), 39. Palmieri (Pelech, Pageau), 42. Beauvillier – 28. B. Hunt, 32. J. T. Miller (Boeser, Q. Hughes), 50. Höglander (Garland, Q. Hughes), 51. Podkolzin (Horvat)

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Mayfield, Pelech, Dobson, Greene, Pulock, Aho – Beauvillier, Nelson, A. Lee (C) – Palmieri, Pageau, Parise – Wahlstrom, Bailey (A), Bellows – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Vancouver Canucks: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Hamonic, B. Hunt – Boeser, J. T. Miller (A), Pearson – Garland, Elias Pettersson, Höglander – Chiasson, Horvat (C), Podkolzin – Motte, Lammikko, Highmore.

Rozhodčí: Luxmore, Rehman – MacPherson, Baker

Diváci: 16 412