Arizona – Ottawa 8:5 (kon.) | Florida – Detroit 6:2 (kon.) | Columbus – Boston 4:5 (0:1 po s.n.)
Washington – Seattle 5:2 (kon.) | Edmonton – Montreal 2:5 (kon.) | Toronto – Vancouver 4:6 (kon.)
San Jose – Nashville 0:8 (kon.) | Colorado – Calgary 3:4 (po pr.) | New Jersey – St. Louis 3:2 (po pr.)
Buffalo – Los Angeles 0:3 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:6 (kon.)
Edmonton Oilers
2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Montreal Canadiens
Neděle 06.03.2022, 01:20 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Je za námi utkání mezi Edmontonem a Montrealem. Hosté potvrdili velmi dobrou formu, na kluzišti Oilers dokázali vyhrát 5:2. Domácí dvakrát úspěšně dotahovali, ale rozdílovou trefu si nakonec ve druhé třetině připsal Nick Suzuki, jenž celkově dnes nasbíral tři kanadské body. V poslední periodě ještě navýšili vedení Habs Artturi Lehkonen a Mike Hoffman.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:01:02)

Statistické okénko

Střely na bránu: 30 – 29 | Přesilová hra: 0/4 – 2/4 | Trestné minuty: 8 – 8

Mike Smith (EDM) – 24 zákroků, 4 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 59:43
    Samuel Montembeault (MTL) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,3%, odchytal 60:00

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

1. Nick Suzuki (MTL) – 1+2
    2. Zach Hyman (EDM) – 0+1
    3. Cole Caufield (MTL) – 1+1

59:26
    Montreal ale chvíle před Samuelem Montembeaultem přečkal a Josh Anderson nyní zavezl kotouč do středního pásma.

59:01
    Rozběhla se nám poslední minuta dnešního utkání. Opět jsou ve třetině soupeře domácí.

58:32
    Montreal i za rozhodnutého stavu vysoko napadá rozehrávku domácích. Bruslařsky na tom dnes je daleko lépe.

58:06
    Lehkonen ihned po přejetí útočné modré čáry zápěstím vypálil. Smith pohotově vyrazil ramenem.

57:26
    Zdá se, že se tento zápas už z obou stran jen a pouze dohrává. Oilers se teď snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale už nemají fyzické ani psychické síly s tímto něco udělat.
    56:11 Mike HOFFMAN - 2:5

56:11
    Montreal právě vstřelil branku!
    Při vhazování v útočném pásmu to Oilers rovnou zkusili v šesti, ale prakticky ihned inkasovali. Brendan Gallagher ve středním pásmu posunul na MIKEA HOFFMANA, jenž trefil přesně do horních pater opuštěné klece. 2:5. Asistence: Brendan Gallagher a Ben Chiarot.

56:03
    Ránu Codyho Ceciho hostující brankář viděl. Necelé čtyři minuty před třetí sirénou se bude vhazovat v obranném pásmu Canadiens.

55:22
    V obranném pásmu touš vybojoval Kane. Rychle se snažil otočit hru na soupeřovu polovinu.

54:46
    Edmontonu už mnoho času nezbývá. Montreal dobře brání a zároveň stále vyráží do poměrně nebezpečných brejků.

54:09
    Philip Broberg vypálil zápěstím od modré čáry. Puk sice Samuelu Montembeaultovi vypadl, ale k dorážce se žádný z domácích hráčů neprotlačil.

53:45
    Dělovka Kulaka skončila ve Smithově lapačce. Na řadu teď přichází reklamní přestávka.

53:19
    Laurent Dauphin odvedl dobrou práci na obranné polovině. Následně zavezl puk směrem dopředu, nahodil a jel střídat.

52:39
    Tentokrát se Kailer Yamamoto dostal do celkem zajímavé pozice. Ani on ale brankový prostor netrefil. Oilers by nutně potřebovali alespoň snížit.

51:58
    Nahození Boucharda od modré čáry nemělo naději na úspěch. Kotouč zamířil několik centimetrů nad horní tyč.

51:31
    Armia se na levém kruhu protlačil ke střele, ale ta se mu vůbec nepovedla. Kotouč zaplul mimo tři tyče.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 12. E. Kane (Draisaitl), 26. R. McLeod (Hyman, Bouchard) – 11. Caufield, 20. B. Gallagher (Suzuki, Ch. Wideman), 31. Suzuki (Ch. Wideman, Caufield), 51. Lehkonen (Kulak, Suzuki), 57. M. Hoffman (B. Gallagher, Chiarot)

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Keith, Broberg, Lagesson, Niemeläinen – Hyman, McDavid (C), Foegele – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – D. Ryan, R. McLeod, Devin Shore – Benson, Turris.
    Trenér: Jay Woodcroft

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – Petry (A), Kulak, A. Romanov, Chiarot (A), Ch. Wideman, Clague – Josh Anderson, Suzuki, Caufield – B. Gallagher (A), Dauphin, M. Hoffman – Armia, R. Pitlick, Lehkonen – M. Perreault, Poehling, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: O'Rourke, St. Laurent – Toomey, Mills

Diváci: 18 258