Interobal Plzeň – FTZS Liberec 8:1 (kon.)
SK Interobal Plzeň
8:1 (5:0) Stav série: 1:0
FTZS Liberec
Pátek 18.03.2022, 20:00 • SH Lokomotiva Plzeň • Play off 1. futsal ligy • Čtvrtfinále

Na rozdíl od loňského prvního čtvrtfinále s Mělníkem se Plzeň tentokráte tolik nezatopila a na úvod série s Libercem může slavit vítězství 8:1. Jedenáct minut nebylo z hostující strany vůbec špatných, ale pak domácí rozhodli čtyřmi góly během pěti minut. K plzeňské výhře přispěl sedmi kanadskými body Michal Holý (2+5) a prsty neměl pouze v prvním gólu. Čtyřikrát se prosadil Michal Seidler. Série pokračuje druhým zápasem ve středu na severu Čech, pak se příští pátek vrátí do Plzně. (21:30:30)

39:44
    Rešetár zůstal volný na levé straně, první střelou napálil zadní tyč, pak místo do prázdné brány dorážel mimo.

39:24
    Vobořil zasáhl nohou z levé strany Rešetára a za svůj faul se omlouvá.

38:40
    Jelínek prohodil Seidlera a Rešetára, běžel středem a položil si Künstnera, každopádně pak si ukopl balón.

38:03
    V krátkém sledu měl Rešetár tři vyložené šance, nejprve byl v levé polovině brankoviště sám proti Vogtovi, posléze trefil jeho pravou ruku a pak by volný na vzdálenější tyči.

37:43
    Pavel Bína udělal kličku Rešetárovi, pak střílel Díl bodlem z levé strany na přední tyč, nicméně Němec zneškodnil i jeho dorážku.

37:24
    Künstner nahrál zprava pod sebe Holému, ten vystřelil nečistě.

37:17
    Sudí Cílek opravuje svůj původní verdikt a nařizuje roh pro domácí zprava, Plzeň si tak může vzít timeout.

37:06
    Potom, co vypršela výhoda pro Plzeň, tak běžel Devátý z půle na Němce, ten ale lapil střelu z levé strany na bližší tyč.

36:09
    Daněk začal středem presovat Kozára a ten se stáhl na svou obrannou polovinu, přihrával křížem na pravou stranu, kde nemohl hrát Němec.

35:20
    Rick napravil svou ztrátu na polovině hřiště, ale na levé straně se nedostal přes Janáčka.

35:03
    Jelínek dohrál Štrajta z levé strany u liberecké lavičky v době, kdy Plzeň hrála powerplay s Němcem.

34:08
    Ve druhém poločase je stav na fauly 1:1, v tom prvním "vyhrál" Liberec 1:0...

33:35
    Rešetár měl balón na svou slabší pravačku a ještě roztáhl hru na pravou stranu, Rick pálil volejem pod víko, kde zasáhl Vogt rukama.

33:11
    Patrmanovi odskočil balón na pravé straně mimo hřiště.

32:18
    Rešetár neproměňuje obrovskou šanci z levé strany a víceméně trefuje nohu Vogta po dobrém sklepnutí Künstnera.

31:55
    Künstner obral Vobořila a pak jej na levé straně podrazil v lize debutující Patrman.

31:21
    Holý tak má dnes bilanci 2+5 a prsty neměl jen v prvním plzeňském gólu.

Vít Muzikář

Branky: 11. Seidler (Štrajt), 15. Seidler (Holý), 15. Rešetár (Holý), 16. Seidler (Holý), 19. Holý (Künstner), 22. Seidler (Holý), 28. Rešetár (Holý), 31. Holý – 29. Díl (Patrman)

Karty:   16. Vobořil (ZSL)

SK Interobal Plzeň: Němec (Luhový, Vahala) – Holý, Seidler, Künstner, Rešetár (C) – Rick, Kozár, Štrajt, Havel.
    Trenér: Marek Kopecký

FTZS Liberec: Vogt (Dlask) – P. Bína (C), Vobořil, Díl, Baran – Jelínek, Benek, Daněk, Janáček – Patrman, Hořák, Devátý.
    Trenér: Karel Vrabec

Rozhodčí: Cílek, Chládek – Laštovička