Arizona – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Columbus – St. Louis 5:4 (kon.) | Nashville – Toronto 6:3 (kon.)
Montreal – Ottawa 5:1 (kon.) | Tampa – NY Rangers 1:2 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:5 (kon.)
Seattle – Detroit 4:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 2:1 (kon.) | Washington – Dallas 2:3 (kon.)
Carolina – NY Rangers 0:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 2:0
HC Vítkovice Ridera
Neděle 20.03.2022, 18:00 • WERK ARENA, Třinec • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

My se v této sezóně Tipsport extraligy z třinecké Werk areny určitě ještě přihlásíme. Kdy to bude, to se rozhodne v nejbližších zápasech této série v Ostravě. Mějte krásné dny! (20:26:32)

Trestné minuty 6:6

Velmi dramatické, nebál bych se říct strhující okamžiky byly k vidění ve třetí třetině. Zápletka byla dána tím, že Vítkovice po druhé třetině prohrávaly pouze o jediný gól. To mohl změnit ve třetí minutě Hrňa, který ale neproměnil nájezd. Následně hosté využili jedinou přesilovku v zápase, když fatálního odrazu od mantinelu v rohu kluziště využil Robert Flick. Vítkovice vycítily šanci, ale jedno okénko v zadních řadách využil dorážkou zblízka Petr Vrána. V závěrečných strhujících minutách se už skóre nezměnilo, a tak po dvou zápasech v Třinci vedou Oceláři před stěhováním série do Ostravy 2:0 na utkání.

Nejlepší hráči: Petr Vrána – Aleš Stezka

59:56
    V rohu kotouč sbírá Vrána a skóre se v tomto zápase už nezmění.

59:51
    Vítkovice přece jen mohly vyrovnat. Puk se dostal do útočné třetiny Vítkovic a k dorážkám se dostal Stehlík a posléze ještě zblízka Lakatoš. Kacetl odolal a puk míří do rohu.

59:39
    Stezka je venku, puk ale opět míří do obranné třetiny Vítkovic.

59:28
    Další puk míří obloučkem do obranné třetiny Vítkovic, sbírá jej Pedan.

59:14
    Roman vyhrál buly, Hrehorčákův pokus Stezka neudržel, odrazil se ale do rohu.

59:10
    Zakázané uvolnění Vítkovic přestěhuje hru k dalšímu vhazování u Stezky.

58:57
    Stezka napůl vyjetý, hosté ale hrají blízko své branky.

58:37
    Po vhazování v obranném pásmu získávají hosté puk a rozjíždějí další akci.

58:25
    Kacetl v brance v nehokejové pozici na zádech, ale hra přerušená není. Navíc střílí po brance Stehlík, ale naštěstí pro domácí nepřesně.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Douderův puk v útočné třetině nahání Dravecký.

57:35
    Hosté se snaží vrátit k aktivní hře z předchozích minut.

57:09
    Kundrátkovu střelu se snažil doklepnout do branky Nestrašil. Byl ale už za brankou, takže puk zamířil k mantinelu, odkud jej poslal na branku Musil. Stezka zasahuje.

56:52
    Pedan nepřesně rozehrál a Oceláři mají puk v útočné třetině.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 40. A. Nestrašil (Svačina, Kundrátek), 54. P. Vrána (Martin Růžička, Zahradníček) – 50. Flick (Jakub Stehlík, R. Pedan)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Zahradníček, M. Zbořil – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Svačina – Chmielewski, Miloš Roman, Hrehorčák – Dravecký (A).
    Trenér: Václav Varaďa

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Pedan, Jakub Stehlík, Plášil, P. Koch, L. Kovář – Bernovský, Marosz, L. Krenželok (C) – Lakatoš, J. Hruška (A), Fridrich – M. Kalus, Flick, Bitten – Lednický, Chlán, Dej – Guman.
    Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: O. Hejduk, Pilný – Brejcha, Malý

Diváci: 4 965