Helas Brno – Svarog Teplice 1:6 (kon.)
Helas Brno
1:6 (1:2) Stav série: 0:2
Svarog FC Teplice
Pondělí 21.03.2022, 19:30 • SH KP Brno, Vodova • Play off 1. futsal ligy • Čtvrtfinále

Teplice poráží Helas jasně 6:1. Klíčovým momentem zápasu byl podle všeho gól do šatny půl minuty před koncem prvního poločasu. Jediným brněnským střelcem zůstal gólman Klímek. Ve druhém poločase pak zkompletoval hostující kapitán Adriano hattrick a závěr se už pouze dohrával. Teplice budou ve středu útočit na postup do semifinále, kde by se zřejmě střetly s Plzní a začínalo by se na západě Čech. (21:33:01)

40
    Špička byl zablokovaný na levé straně, roh vezme David Cupák.

40
    Domácí chybovali v rozehrávce, jenže Rhouilův přízemní pokus z pravé strany byl tečovaný vedle zadní tyče.

39
    Konečný poslal na desítku Pavliše a ten vyškrábl rukama dlouhou penaltu Williama pod horní tyč.

39
    Ostrý skluz Presla na pravé straně na Rhouilu trestá hlavní rozhodčí kartou.

39
    Svoboda obešel beka na levé straně, jenže mířil vedle bližší tyče.

39
    William střílel z pravé strany mezi nohy Konečného, tou dobou se poprvé dostal na plac Tomáš Abrham.

38
    Hůla vykopl střelu Presla, aut bere Svoboda.

38
    Presl byl faulovaný na pravé straně, na fauly 5:3. Domácí mají standardní situaci nedaleko hostujícího brankoviště.

38
    Hosté si vyměňovali balón až o něj přišli a pak byl k vidění faul na Špičku.

37
    Felipinho udělal kličku Preslovi a pak jakoby už Helas rezignoval, nicméně domácí se přece jen ubránili.

36
    David Cupák vystihl přihrávku a předal balón na levou stranu Svobodovi, ten ho podržel na půli.

35
    Oddechový čas pro domácí.

35
    Teplice právě vstřelily branku!
    Mužík nedokázal obhodit RODRIGUINHA, ten mu utekl a proti Konečnému poslal balón po zemi z pravé strany doprostřed brány. Bez asistence.

35
    Konečný zneškodnil ránu Adriana z levé strany z prvního doteku.

35
    Mužík přes sebe nepustil Felipinha, hosté ještě kopou roh z pravé strany.

35
    Špička obral Varelu a byl na levé straně sám proti Hůlovi, ten ho vychytal. Helasu se ještě nelíbilo Varelovo počínání vůči Špičkovi.

34
    Svoboda zaváhal, Klímek vyrážel střelu z levé strany.

Vít Muzikář

Branky: 19. Klímek – 12. Adriano (Rodriguinho), 20. Adriano, 24. Adriano, 24. Felipinho (Varela), 33. Varela, 35. Rodriguinho

Karty:   39. Presl (HEL)

Helas Brno: Klímek (35. – 39. Konečný, na 10m kop v 39. minutě Pavliš) – D. Cupák (C), Svoboda, Mužík, Havrda – Presl, V. Cupák, Špička, Marušinec – Doubravský, Matejov, Gajdács.
    Trenér: Tomáš Galia

Svarog FC Teplice: Hůla (38. Novák, Sellam) – Adriano (C), William, Rodriguinho, Varela – Slepčík, Kopecký, Diece, Rhouila, Felipinho, Abrham, De Agostini.
    Trenér: André Guimaraes

Rozhodčí: Filipský, Klečacký – Havlík