Engineers Prague – Akademici Plzeň 2:3 (po pr.)
ČVUT Engineers Prague
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Akademici Plzeň
Úterý 22.03.2022, 18:50 • Praha - Hvězda, Zimní stadion HC Hvězda Praha • Univerzitní liga ledního hokeje • Čtvrtfinále

Tak to byl zápas, který nabídl nezaujatému fanouškovi téměř vše. Po první třetině bylo skóre vyrovnané. Akademici ale na začátku druhé dějství dali důležitý gól zásluhou Hanzlíka. Engineers Prague bušili do gólmana Štekra, ten ale kapituloval až v 55. minutě, když ho podruhé prostřelil Matějka. Šlo se do prodloužení, které rozhodl, v přesilové hře Jakub Štochl. Akademici Plzeň vyhráli sérii 2:1 na zápasy a postupují do semifinále. To je dnes z mé strany vše, budu se těšit u dalších onlajn přenosů. (21:26:30)

62:02
    Vyloučení v týmu Engineers Prague (Janásek – osobní trest do konce utkání, napadání rozhodčích).

62:02
    Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!
    Plzeň postupuje do semifinále! Po závaru před brankou Maštalíře se k odkrytému puku dostal JAKUB STOCHL, který střílel do okryté branky a využil přesilovku. Gólman Engineers Prague nemohl už nic dělat. Asistence: Kalus Princl.

Akademici budou mít dvě minuty k dispozici přesilovku 4 na 3.

61:45
    Oddechový čas pro domácí.

61:45
    Vyloučení v týmu Engineers Prague (Fiala – 2 min., držení).

61:26
    Fialovo střela minula klec Štekra.

61:08
    Fiala šel do šance, ale byl zablokován obáncem.

60:43
    Kalusovu přihrávku nedal Štochl do bránky, na puk jdou domácí.

60:22
    Dani hledal Spruného, ale ten měl v mezikruží k puku daleko.

60:01

Třetí dvacetiminutovka přinesla pouze jedinou branku. Engineers Prague vyrovnali díky Matějkovi na 2:2 a zápas půjde do prodloužení.

60:00

59:42
    Akademici vyhodili puk až do obranného pásma domácího týmu.

59:34
    Oddechový čas pro hosty.

59:19
    Engineers Prague hrají v plném počtu.

58:58
    Blažek a Raiterman měli dvě střely ve slotu, ale puk neskončil díky skvělému Štekrovi v síti.

58:19
    Prachařovi se nepodařilo vyhodit, Engineers Prague vypadají unaveně.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 19. Matějka (Burda), 55. Matějka (Dani) – 6. Prachař (Princl), 21. Hanzlík, 63. Štochl (Kalus, Princl)

ČVUT Engineers Prague: Maštalířský (Horák), Žáček, Šonský, Vobořil, Raiterman, Špurný, Kubata, Najman, Janásek (C), Skalín, Janiurek, Vaňous, Fiala, Najman, Blažek, Březina, Fabiánek, Dani, Burda, Hynek, Matějka.
    Trenér: Daniel Fuks

Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Štochl, Jankovský, Šibra, Marguš, Soukup, Beer – Strmiska, Rejzek, Hanzlík, Šiška, Reitspies, Prachař, Říha, Malý, Králíček, Princl, Kalus, Švec, Fořt, Šucha.
    Trenér: Tomáš Ceperko

Rozhodčí: Lukáš Pastier – Jakub Zmeškal, Jan Gregar