Toronto – New Jersey 3:2 (kon.) | Buffalo – Pittsburgh 4:3 (2:0 po s.n.) | Colorado – Vancouver 1:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 2:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 3:1
Mountfield HK
Čtvrtek 24.03.2022, 19:00 • ŠKOENERGO Aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Z Mladé Boleslavi je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost. (22:10:01)

Série bude pokračovat v neděli v ČPP Aréně. Zde bude Hradec odvracet první ze tří boleslavských mečbolů v sérii. Hned po zápase se trenér Martinec vyjádřil, že se budou chtít do Boleslavi ještě vrátit. V téměř vyprodané ŠKOENERGO Areně vypuklo na tribunách veselí a trenér Rulík kvitoval, že tým nezlomily ani dnes ani včera srovnání zápasů v power-play, a chce zůstat nohama na zemi.

Mladá Boleslav ukončila zápas v prodloužení po přesně třech minutách a ujímá se vedení v sérii na 3:1! Dochází k senzaci, kdy nad Hradcem nyní visí Damoklův meč, protože si už nesmí dovolit žádnou prohru. Hrdinou utkání je Jan Eberle, kterému se střelecky v základní části nedařilo, a podobně jako jiný sváteční střelec Pavel Pýcha se probudil ve správnou chvíli. Hradci v této sérii není přáno uspět v prodloužení či nájezdech a hlavně nedokáže Boleslav přehrát, pouze přestřílet, což se stalo ve včerejším zápase i nyní. A zatím to vypadá, že Hradec trpí neefektivitou v zakončení podobně, jako to trápilo Mladou Boleslav v základní části.

63:00 Jan EBERLE - 4:3
    Zdroj: Hokejka TV

63:00
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tak gól platí! Hradecký kouč zkoušel reklamovat nedovolené bránění brankáři, k žádnému však nedošlo, střelec JAN EBERLE, jenž posunul z mezikruží puk kolem betonu, byl v dostatečné vzdálenosti. Asistence: Ondřej Najman, Jan Stránský.

Boleslav dává gól, kdy Stránského střela byla odražena do mezikruží. Zde si puk převzal Jan Eberle a trefil v krkolomné pozici puk tak, že proskočil kolem pravého betonu. Ale hostující kouč si vybírá trenérskou výzvu. Tak uvidíme.

62:43
    Hradec získal puk po dalším neúspěšném vpádu Boleslavi.

62:07
    Kelemen si dojel za bránu s pukem, kde měl těžkou pozici a zkoušel nahrát za sebe. To nevyšlo.

61:30
    Boleslav vnikla do útočného pásma, kde nakonec marně bojovala třetí domácí lajna.

Dnešní utkání sleduje 4033 diváků.

60:05

60:01

Prodloužení začne přibližně v 21:52.

Historie se opakuje. Stejně jako včera i nyní se díky hře v šesti povedlo Hradci vyrovnat s blížícím se koncem. Bruslaři zkusili gól zvrátit ještě trenérskou výzvou, ale neúspěšně, navíc díky tomu byli vyloučeni za zdržování hry a nabídli Hradci přesilovku, ve které by mohl rozhodnout. Nicméně Boleslav odolala, tak i tento duel směřuje do dvacetiminutového prodloužení. Následuje standardní přestávka. Pak se rozhodne, kdo je dneska lepší.

60:00

59:59
    Ještě jeden hradecký pokus, ale Krošelj podržel svůj tým!

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 8. Eberle (J. Stránský, Pláněk), 18. Pavel Pýcha (D. Šťastný, Ševc), 38. Kelemen (Pavel Pýcha), 63. Eberle (O. Najman, J. Stránský) – 5. Blain (Lalancette, Ščerbak), 39. Lev (Oksanen, Blain), 59. Smoleňák (McCormack, Lalancette)

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Pavel Pýcha, Ševc (C), Jánošík, Pláněk (A), Lintuniemi, Fillman, D. Moravec – Kotala, Bičevskis, D. Šťastný – Flynn, O. Najman, P. Kousal – Lunter, Fořt, Kelemen – Eberle, T. Knotek, J. Stránský (A).
    Trenér: Radim Rulík

Mountfield HK: Kiviaho (Sajdl) – Nedomlel, Blain, Kalina, F. Pavlík (A), Jank, McCormack – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – Cingel, Koukal, Orsava – Miškář.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Pražák, Sýkora – Brejcha, Gerát