Boston – Tampa 3:2 (kon.) | Carolina – Dallas 3:4 (0:1 po s.n.) | Montreal – Florida 3:4 (kon.)
NY Islanders – Detroit 5:2 (kon.) | Minnesota – Vancouver 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Ottawa 2:5 (kon.)
St. Louis – Philadelphia 2:5 (kon.) | Edmonton – San Jose 5:2 (kon.) | Vegas – Nashville 6:1 (kon.)
Los Angeles – Chicago 3:4 (0:1 po s.n.)
Boston Bruins
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Tampa Bay Lightning
Pátek 25.03.2022, 00:07 • TD Garden, Boston • NHL

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. (02:59:17)

Ještě doplním, že utkání sledovalo 17 850 diváků.

1. David Pastrňák (BOS) – 3+0
    2. Erik Haula (BOS) – 0+2
    3. Hampus Lindholm (BOS) – 0+1

Česká a slovenská stopa v utkání

David Pastrňák (BOS) – 3+0, +2 účast, 8 střel na branku, TM 2, čas na ledě 18:37

Střely na branku: 39 – 24

Je konec! Boston po fantastickém výkonu Davida Pastrňáka poráží Tampu Bay 3:2 a dostává se před ní v tabulce Východní konference. V úvodu třetí třetiny přitom vrátil hostům vedení Stamkos. O reakci se ale ve 49. minutě postaral David Pastrňák. Český hokejista pak rozhodl v 56. minutě, když byl ve správný čas na správném místě. Hosté v závěru zkusili hru bez brankáře, ale duel už do prodloužení neposlali.

59:33
    Pro Boston to vypadalo dobře s možným výpadem na prázdnou branku, ale kotouč se svezl po hraně a nahození se následně od mantinelu dostalo mimo led.

59:04
    Oddechový čas pro hosty.

59:04
    Andrej Vasilevskij je na střídačce a Tampa zkouší vyrovnat v šesti bruslařích na ledě!

58:19
    Craig Smith si dal pozor na napadajícího soupeře a obloučkem nahodil puk do pásma útočného. Hosté se zatím nedostávají do situace, při které by mohli odvolat brankáře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:39
    Nick Foligno zavezl puk středem ledové plochy do útočného pásma, kde se zbavil soupeře, jenže následně už nevyprodukoval přesnou přihrávku.

57:06
    Studnicka nahodil puk do rohu útočného pásma, ale tam uspěli zadáci Tampy, kteří byli oproti domácím hokejistům v početní převaze.

56:24
    Boston se z rodícího se tlaku soupeře vymanil jen za cenu vyhození kotouče do útočného pásma. Zakázané uvolnění, vhazování se vrátí před Swaymana.

56:06
    Hostům už navíc nezbývá moc času na vstřelení vyrovnávací branky! Tampa se ihned vydala do útočného pásma, ale Perry od hrazení nehrozil.
    55:50 David PASTRŇÁK - 3:2

55:50
    Bruins právě vstřelili branku!
    Neskutečný výkon DAVIDA PASTRŇÁKA! Český útočník znovu prokázal fantastický výběr místa, když se před brankou Tampy dostal k odraženému kotouči a bez váhání jej poslal do sítě! Český útočník tak dovršil další hattrick – celkově už dvanáctý v NHL! Asistence: Taylor Hall.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 30. Pastrňák (Haula, H. Lindholm), 49. Pastrňák (Haula), 56. Pastrňák (T. Hall) – 28. Hagel (Palát), 44. Stamkos (B. Point, Kučerov)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort, H. Lindholm – DeBrusk, Studnicka, B. Marchand (C) – Pastrňák, Haula (A), T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – Lazar, T. Nosek, N. Foligno.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, Sergačjov, Bogosian, McDonagh – Kučerov, B. Point, Palát – Hagel, Stamkos (C), Killorn – N. Paul, Cirelli, Colton – Perry (A), Bellemare, Maroon.

Rozhodčí: Chmielewski, Rehman – Smith, MacPherson

Diváci: 17 850