NY Rangers – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Buffalo – Washington 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Columbus 4:3 (po pr.)
Colorado – Philadelphia 6:3 (kon.) | Calgary – Arizona 4:2 (kon.) | Boston – NY Islanders 6:3 (kon.)
Detroit – Tampa 1:2 (po pr.) | Vegas – Chicago 5:4 (po pr.)
Winnipeg Jets
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Sobota 26.03.2022, 01:07 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

Ještě doplním, že duel sledovalo 13 475 diváků. (03:45:54)

1. Dominic Toninato (WPG) – 1+1
    2. Josh Morrissey (WPG) – 1+0
    3. Jack Roslovic (WPG) – 0+0

Česká a slovenská stopa v utkání:

Jakub Voráček (CBJ) – 0+1, -2 účast, 2 střely na branku, TM 0, čas na ledě 18:43

Eric Comrie (WPG) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 60:21
    Elvis Merzlikins (CBJ) – 29 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,9%, odchytal 58:43

Střely na branku: 33 – 36

Je konec! Winnipeg nakonec drama ze závěru třetí třetiny mrzet nemusí! Jets totiž vítězí 4:3 v prodloužení a berou důležité dva body v boji o postup do play-off. Rozhodující branku vstřelil dvacet jedna sekund po startu prodloužení Nikolaj Ehlers.

60:21 Nikolaj EHLERS - 4:3

60:21
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Winnipeg nakonec rychle získává i druhý bod! První šanci prodloužení měl sice Columbus, ale hosté se neprosadili. Do úniku se naopak dostal NIKOLAJ EHLERS, který jej zakončil střelou mezi betony brankáře! Asistence: Kyle Connor.

60:10
    Domácí uspěli na úvodním vhazování prodloužení. Uvidíme, zda se rozhodne nebo se půjde do nájezdů.

60:01

Třetí třetina končí! Šedesát minut hry o vítězi dnešního souboje nerozhodlo. Domácí Winnipeg sice dokázal udeřit do prázdné branky, ale rozhodčí gól ihned neuznali kvůli faulu Morrisseyho. Přesilovku pak čtrnáct sekund před třetí sirénou využil Oliver Bjorkstrand.

60:00
    59:46 Oliver BJORKSTRAND - 3:3

59:46
    Columbus právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Domácí sice dostali puk do prázdné branky, ale sudí gól neuznali kvůli vyloučení domácího hráče. Na opačné straně pak hned v úvodu přesilovky vyrovnal z dorážky OLIVER BJORKSTRAND! Asistence: Zach Werenski, Jakub Voráček.

59:41
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., sekání).

59:14
    Oddechový čas pro hosty.

59:14
    Dubois chtěl od vlastní modré čáry trefit prázdnou klec, ale trefil brankovou konstrukci!

59:02
    Columbus se musel znovu probít do útočného pásma, ale hosté se zatím nedostávají do zakončení. Winnipeg zatím výborně vystupuje.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 8. Toninato (Dillon, Sanford), 13. Connor (Toninato), 40. Morrissey (Scheifele, Wheeler), 61. Ehlers (Connor) – 14. A. Boqvist (Nyquist, Roslovic), 24. B. Gaunce (Bemström), 60. O. Bjorkstrand (Werenski, J. Voráček)

Winnipeg Jets: Comrie (Hellebuyck) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, N. Schmidt, Stanley – Wheeler (C), Scheifele (A), P. Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Sanford – J. Svečnikov, Toninato, Harkins.
    Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Bérubé) – Peeke, Werenski (A), Bean, Gavrikov, A. Boqvist, Kukan – Laine, Roslovic, Nyquist (A) – O. Bjorkstrand, Sillinger, J. Voráček – Danforth, Kuraly, E. Robinson – Činachov, B. Gaunce, Bemström.

Rozhodčí: Dwyer, Sutherland – Daisy, Berg

Diváci: 13 475