NY Rangers – Pittsburgh 5:1 (kon.) | Buffalo – Washington 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Columbus 4:3 (po pr.)
Colorado – Philadelphia 6:3 (kon.) | Calgary – Arizona 4:2 (kon.) | Boston – NY Islanders 6:3 (kon.)
Detroit – Tampa 1:2 (po pr.) | Vegas – Chicago 5:4 (po pr.)
Calgary Flames
4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Arizona Coyotes
Sobota 26.03.2022, 02:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:49:41)

Trestné minuty: 6:8

Je dobojováno a Calgary svůj náskok dokázalo udržet. Domácí ve třetí třetině předvedli výkon, kdy soupeře do ničeho nepouštěli a sami se vrátili do tříbrankového náskoku po individuální akci Rasmuse Anderssona ze 46. minuty. Stejný hráč dal i další branku, jenže pomocí ruky a jeho další trefa tak nebyla uznána. Nakonec toho litovat nemusel, neboť i když Arizona dokázala na začátku 59. minuty snížit Vladislavem Koljačonokem, víc už hosté nezvládli. Zápas skončil výsledkem 4:2, Calgary je po této výhře na prvním místě Pacifické divize s 86 body, Arizona je v Centrální divizi poslední se 44 body.

59:34
    A ještě jedno zakázané uvolnění domácího celku. Času už ale moc není.

59:07
    Definitivně mohl rozhodnout Coleman, jenže trefil pouze tyčku prázdné branky a poté se pískalo zakázané uvolnění.

58:25
    Vejmelka je na střídačce, je tu power-play Arizony!
    58:07 Vladislav KOLJAČONOK - 4:2

58:07
    Arizona právě vstřelila branku!
    Tak možná tu máme ještě zápletku. Hosté se vydali do útoku, po přechodu modré čáry přihrál z levého kruhu Schmaltz na najíždějícího VLADISLAVA KOLJAČONOKA a ten střelou z první trefil horní růžek Markströmovy branky – 4:2. Asistence: Nick Schmaltz.

57:27
    Dubé zachytil vyhození hostů na modré čáře a chtěl puk poslat blíže Vejmelkovy branky. Byl ovšem zablokován.

56:44
    Järnkrok prohrál bruslařský závod o volný puk, hraje se teď ve středním pásmu.

55:44
    Vypadá to, že se už pouze dohrává, ani hosté se už nikam zvlášť neženou.

54:40
    Domácí publikum už věří, že dnes se body stěhovat nebudou a už slaví. Arénou obíhá mexická vlna.

53:44
    Už se zase hrálo u Vejmelky, toho se neúspěšně snažil svou tečí překonat Calle Järnkrok.

53:17
    Vpředu je tým Arizony, obrana domácích však celou akci vytlačila do rohu kluziště.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 21. M. Tkachuk (J. Gaudreau, Hanifin), 24. E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 29. J. Gaudreau (Zadorov), 46. R. Andersson – 40. Carcone, 59. Koljačonok (N. Schmaltz)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev (A), Kylington, Gudbranson, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm, J. Gaudreau – M. Tkachuk (A), Backlund (A), D. Dubé – Coleman, Järnkrok, Mangiapane – B. Ritchie, T. Lewis, Lucic.
    Trenér: Darryl Suter

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Kořenář) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), Dineen, Koljačonok, Capobianco – N. Schmaltz, Galchenyuk, Keller (A) – Kessel, T. Boyd, Crouse – L. Eriksson, Hayton, N. Ritchie – Carcone, Beagle (A), Maccelli.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: StPierre, Meier – O'Quinn, Nansen

Diváci: 16 526