Zvolen – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | HC Slovan – Prešov 2:1 (kon.)
HC SLOVAN Bratislava
2:1 (0:1, 2:0, 0:0) Stav série: 2:0
HC Prešov
sk Sobota 26.03.2022, 18:30Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

V tretej tretine gól nepadol, Slovan tesne zdolal Prešov 2:1 a v sérii vyhráva 2:0. V utorok sa pokračuje v Prešove. (20:55:35)

59:35
    Petrík je preč z bránky.

58:56
    Maier sa z vlastnej tretiny dostal s pukom až pred Petríka, ktorý zlikvidoval jeho strelu z bezprostrednej blízkosti.

58:23
    Harris tentokrát z pravej strany, Petrík vyrazil.

57:58
    Harrisova strela z ľavého kruhu bola zrazená na ochrannú sieť. V tomto zápase vidíme množstvo zblokovaných striel.

57:08
    Po strele Goliana sa puk obtrel o hornú žŕdku.

56:07
    Růžička sa uvoľnil a vystrelil na Petersa, ten úspešne zasiahol.

54:15
    Petrík vystrčil svoj pravý betón a zastavil strelu Yogana.

53:58
    Teraz sa hra prelieva zo strany na stranu, obrany sú pozorné.

52:45
    Lialka naďalej hýri aktivitou, jeho strela ale bola zblokovaná, Peters nemusel zasahovať.

51:08
    V. Fekiač od mantinelu z nulového uhla buď prihrával alebo rovno strieľal na Petersa, ale ten bol pripravený.

50:17
    Takáč prihral Haščákovi, ten mal obrovskú šancu, no Petrík dáva svojmu tímu šancu na dobrý výsledok.

49:42
    Jääskeläinen nabil Zigovi na modrú, ten trafil iba do Lalíka.

48:37
    Hostia nevyhodili čistý puk, Sersenovo nahodenie skončilo na brániacom hráčovi.

47:25
    Ešte sa pozeralo video, gól uznaný nebol.

47:25
    Jääskeläinen vypálil po prihrávke spoza brány spomedzi kruhov z prvej, Petrík zasiahol, no puk mu vypadol a zostal tesne pred bránkovou čiarou. Petrík ležiac na chrbte prikryl puk lapačkou, prišiel Šotek, šťuchol do lapačky a puk skončil za bránkovou čiarou.

46:30
    Preisinger nabral rýchlosť na ľavom krídle, no nedokázal nájsť spoluhráča. Slovan sa drží v útočnom pásme.

44:59
    Šimun strieľal, ale domáci hráč opäť vložil hokejku do jeho strely. Bol to MacKenzie. Puk skončil na ochrannej sieti.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 23. Valach (Belluš, Breton), 35. Zigo (Rapuzzi, Jääskeläinen) – 17. Sýkora (Nauš, Růžička)

HC SLOVAN Bratislava: Peters (Hlavaj) – MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Breton, Maier – Jääskeläinen, Rapuzzi, Zigo – Haščák, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Belluš, Preisinger, Šotek
    HC Prešov: Petrík (Adamko) – Růžička, Glazkov, F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Jendroľ, Bakala – Welychka, Čacho, Michnáč – Nauš, Vas, Lialka – Šimun, Valent, Sýkora – Lalík, V. Fekiač, Žilka

Rozhodčí: Korba, J. Konc ml. – Janiga, Hajnik

Diváci: 4 134