Dallas – Vancouver 1:4 (kon.) | Washington – New Jersey 4:3 (kon.) | Montreal – Toronto 4:2 (kon.)
Ottawa – Florida 3:4 (0:1 po s.n.) | St. Louis – Carolina 2:7 (kon.) | Minnesota – Columbus 3:2 (po pr.)
Calgary – Edmonton 9:5 (kon.) | Los Angeles – Seattle 4:2 (kon.) | San Jose – Anaheim 4:1 (kon.)
NY Islanders – Tampa 1:4 (kon.) | NY Rangers – Buffalo 5:4 (po pr.) | Pittsburgh – Detroit 11:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:0 (2:0, 0:0, 1:0) Stav série: 4:1
HC Baník Sokolov
Neděle 27.03.2022, 17:30 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Play-off Chance ligy • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u pátého zápasu semifinálové série mezi týmy HC Dukla Jihlava a HC Baník Sokolov. Jihlavští hokejisté vyhráli první tři zápasy, dvakrát doma a dvakrát v prodloužení a poté přidali třetí korálek na sokolovském stadionu. Baník ale ve čtvrtém utkání před svými fanoušky nedopustil konec sezony, proto se série stěhuje zpátky do Jihlavy. Pátý zápas je na programu v neděli 27.3. od 17:30 v CZ LOKO Aréně a pokud Sokolov nechce končit sezonu, musí vyhrát. Naopak Jihlava bude chtít na druhý pokus proklouznout do finále!

Oba celky se už nemají moc čím překvapit. V sezoně totiž proti sobě nastoupily již sedmkrát. V základní části měl lepší bilanci Baník, který sice první vzájemný zápas doma prohrál, ale pak dvakrát zvítězil. Během play-off se naopak daří více Jihlavě, která první tři utkání vyhrála a až ve čtvrtém odcházela z ledu se sklopenou hlavou. Celková letošní bilance Dukla – Sokolov je tak 4:3 na zápasy pro Duklu při skóre 22:21.

Při statistickém ohlédnutí na sérii čtyř zápasů semifinále play-off hraje skóre pro Duklu – 17:11, což je dáno hlavně vysokou výhrou 6:0 ve třetím utkání. Jednotlivé třetiny jsou pak poměrem 4:2, 7:4, 4:5 – 2:0. Jihlavský tým má vyšší počet vyloučení – 18:15, ovšem Dukla dokázala využít více přesilovek – 3:2 a jednou se trefila i v oslabení. Svěřenci trenéra Viktora Ujčíka a Karla Nekvasila také zasypali branku soupeře více střelami – 134:117. Na zblokované střely červenožlutí těsně prohrávají – 29:35, ovšem buly jim jde lépe – 134:114.

HC Dukla Jihlava: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, A. Dvořák, Chvátal – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Peš, M. Juda, P. Čermák.
    Trenér: Viktor Ujčík

HC Baník Sokolov: Cichoň (A. Beran) – J. Pohl, Radek Jeřábek, J. Novák, Klejna, Vodička, Kadeřávek, A. Rulík – Vrhel, J. Konečný, D. Přibyl – Jurčík (A), Hašek, Tomi – Vracovský, Kverka (A), T. Jandus – Prošek, T. Rohan (C), M. Sloboda.
    Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Pilný, Květoň – Jindra, Bohuněk.

00:01

00:02
    Úvodní buly vyhrál Sokolov a hned nahazuje do útočného pásma.

00:24
    Pohl dostal přihrávku na modrou, ale jeho spoluhráč byl v útočném pásmu dřív a je odpískán ofsajd.

01:00
    Harkabus z červené brankové čáry vystřelil, ale puk se odrazil od Cichoně až do obranného pásma domácích.

01:29
    Chvátal vyslal přihrávku na Semana, který puk přenechal svému spoluhráči, jeho střelu dokázal Cichoň vyrazit.

01:42
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Marek Sloboda – 2 min., podrážení).

02:09
    Marešovu střelu zblokoval Rohan.

02:18
    Harkabus při střele zlomil hokejku.

02:36
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava využívá přesilovou hru a ujímá se vedení. LUKÁŠ MAREŠ svou tvrdou střelou od modré propálil Cichoně a posílá Duklu do vedení 1:0. Asistence: Tomáš Čachotský, Matouš Menšík.
    02:36 Lukáš MAREŠ - 1:0

03:34
    Jihlava šla do úniku tři proti dvou. Tuto akci Jihlavy přerušil ofsajd.

03:49
    Baník nahodil do útočného pásma, ale u puku byl dříve Bilčík, který rozehrává od své brány.

04:36
    Sokolov vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude u Cichoně.

04:41
    Juda vyhrál buly na Kowalczyka, který hned vystřelil. Cichoň jeho pokus vyrazil.

05:47
    Jurčík se dostal až před Žukova, ale v konečné fázi nechal puk za sebou.

06:13
    Harkabus přenechal kotouč Heltovi, jeho střelu chytil Cichoň a přerušuje hru.

06:17
    Bilčíkovu střelu vystřelil někdo z bránících hráčů.

07:12
    Sokolov nahodil do útočného pásma, ale u puku byli dříve domácí.

07:40
    Chvátalova střela skončila vedle branky hostujícího Cichoně.

08:10
    Měnšík na modré čáře ještě udržel pásmo pro Jihlavu.

08:38
    Daniel Kowalczyk přihrál na útočnou modrou Tomáši Havránkovi, který svou přihrávkou našel osamoceného JOSEFA SKOŘEPU a ten si poradil s Cichoněm a zvyšuje na 2:0. Asistence: Tomáš Havránek, Daniel Kowalczyk.
    08:38 Josef SKOŘEPA - 2:0

09:47
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Hynek Peš – 2 min., držení).

09:55
    Sokolov vyhrál buly, ale puk na modré čáře nezachytil přesně Přibyl a Baník se sám dostal z pásma ven.

10:24
    Dukla vyhazuje.

10:50
    První střela Sokolova v početní výhodě byla z hole Pohla. Tuto střelu Žukov dokázal vyrazit.

11:30
    Klejnovu střelu dobře zblokoval Havránek.

11:47

12:15
    I po skončené přesilovce se Baník držel v útočném pásmu. Pokus Konečného Žukov chytil.

12:39
    Skořepa ztečoval puk do útočného pásma, kde byl u puku první Čachotský.

13:03
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Vodička – 2 min., hákování).

13:34
    Sloboda se dostal k puku a vyjel s ním až do útočného pásma Sokolova.

14:01
    Pohlovi se podařilo dostat puk do středního pásma.

14:21
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Josef Skořepa – 2 min., nedovolené bránění).

14:40
    Bilčík našel Judu, který v prostoru pravého kruhu přenechal puk Čachotskému.

14:50
    Několikrát se jihlavští snažili dorazit puk za záda Cichoně.

15:03

15:21
    Brož vybojoval puk na útočné modré čáře a dostal se do útočného pásma, kde však Jihlava nebyl příliš dlouho.

15:54
    Tomiho pokus skončil vedle branky Žukova.

16:21

17:16
    Střelu Baníku zachytil jihlavský Chvátal a Žukov nemusel zasahovat.

18:10
    Bilčík nahodil do útočného pásma a za pukem se hnal Matouš Menšík.

18:33
    Kadeřávek vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Cichoněm.

19:05
    Havránek na Skořepu, který ještě přenechával puk Čachotskému, ale ke střele se nikdo nedostal.

20:00

První třetina nám skončila výsledkem 2:0 pro domácí Duklu. Jihlava byla v první třetině aktivnější a vytvořila si více šancí než Sokolov. Ve třetí minutě využil přesilovou hru Lukáš Mareš. Druhý gól Jihlava přidala, když Havránek našel osamoceného Skořepu, který se přesně trefil k levé tyčce. Baník měl přesilovou hru, ale tu nezužitkoval.

Druhá třetina začne cca v 18:23.

20:01

20:11
    Havránek nahrál Čachotskému do útočného pásma.

20:47
    Hra je přerušena kvůli posunuté brance Žukova.

20:52
    Zadražil vyhrál buly a Valenta nahodil na Cichoně.

21:25
    Hašek se na modré dostal k puku a mohl jet sám na Žukova, ale zakopl.

21:55
    Šanci Dukly Cichoň chytá a přerušuje hru.

22:24
    Peš zavezl puk do útočného pásma. O puk na modré bojoval Juda.

22:39
    Marešova střela končí u Cichoně.

22:45
    Mareš vystřelil a Cichoň chytá i když měl před sebou clonící hráče.

23:19
    Bilčík přestřelil branku Cichoně.

23:32
    Baník vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude u Cichoně.

24:22
    Sokolovu se nedaří dostat do útočného pásma.

24:36
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Stanislav Vrhel – 2 min., podrážení).

25:02
    Jurčík překazil přihrávku Dukly a dostal Sokolov z obranného pásma.

25:58
    Jandus vyhodil puk pryč.

26:08
    Helt trefil Cichoně do masky.

26:36

26:56
    Vrhel prokličkoval mezi protihráči a jeho zakončení končí u Žukova.

28:03
    Sokolov se drží v útočném pásmu.

29:57
    Dukla vyhazuje na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Žukova.

30:10
    Jihlava se teď moc nedostává do větších šancí.

30:46
    Harkabusovi se povedlo dostat puk do středního pásma a Dukla může vystřídat.

31:20
    Seman vystřelil na Cichoně a od něj se puk odrazil k Menšíkovi, kterému se nepodařilo zakončit.

32:33
    U mantinelu se bojuje o puk. Jihlava puk získala a jela hned do útočného pásma.

33:16
    Cichoň našel na útočné modré Konečného, ale ten byl hlídám domácím obráncem.

34:08
    Proti střele Menšíka zasáhl Cichoň svým betonem.

34:23
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Hašek – 2 min., krosček).

35:04
    Harkabusova střela letěla vedle branky.

35:30
    Helt ztečoval puk do útočného pásma, ale jen ke Konečnému.

36:04
    Havránkova střela šla mimo branku.

36:23

36:32
    Juda sice vyhrál buly, ale k puku se dostali hosté.

37:16
    Vracovského střelu Žukov chytil a hned rozehrál.

37:41
    Po střele hostů Žukov přerušuje hru.
    Za brankou se ještě strhla bitka mezi Marešem a Pohlem.

37:41
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Mareš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Jan Pohl – 2+2 min, hrubost).

38:18
    Seman promáchl. Od modré ještě střílel Kowalczyk.

38:45
    Jandus získal puk a zajel s ním až do útočného pásma.

39:29
    Tomi vystřelil z prostoru mezi kruhy a jeho střela našla pouze lapačku Žukova.

39:41

40:00

Ve druhé třetině mel více ze hry Sokolov, ale nedokázal svou aktivitu proměnit v gól. Dukla další branku nepřidala a tak je stav stále 2:0.

Třetí třetina začne cca v 19:20.

40:01

40:02
    Úvodní třetí třetiny vyhrál Sokolov.

40:49
    Skořepa získal puk a poslal ho na Helta, který měl namířeno do útočného pásma.

41:03
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Vojtěch Tomi – 2 min., vysoká hůl).

41:27
    Menšíkovu střelu od modré tečoval Zadražil, ale mimo puk se odrazil mimo branku.

41:59
    Rohan zavezl puk do středního pásma a pak ho nahodil do útočného a odjel střídat.

42:33
    Harkabus trefil pouze vyrážečku Cichoně.

42:38
    Baník vyhazuje až k Žukovovi.

43:01
    Marešovu střelu od modré se ještě snažil Skořepa s Čachotským dorazit.

43:03

43:35
    Juda nahrával před branku najíždějícímu Čermákovi, ale přihrávka nebyla přesná.

44:14
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Daniel Kowalczyk – 2 min., hákování).

44:30
    Přibylovi projel puk pod hokejkou a nemohl zakončit.