Boston – New Jersey 8:1 (kon.) | Toronto – Winnipeg 7:3 (kon.) | Florida – Chicago 4:0 (kon.)
NY Islanders – Columbus 5:2 (kon.) | Carolina – Montreal 4:0 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
Calgary – Los Angeles 2:3 (0:1 po s.n.) | Colorado – San Jose 4:2 (kon.) | Anaheim – Dallas 2:3 (po pr.)
Anaheim Ducks
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Dallas Stars
Pátek 01.04.2022, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkné páteční ráno. (06:54:35)

Hity: 26:23

Zápas je za námi a Dallas se nakonec raduje z důležitých dvou bodů po vítězství 3:2 v prodloužení na ledě Anaheimu. V první třetině byli hosté lepším týmem na ledě. Svého soupeře přestříleli a vytvořili si i několik zajímavých šancí. Využili jedinou, v přesilovce se z dorážky prosadil Ryan Suter. Na druhé straně brankář Oettinger příliš mnoho práce neměl. V samotném závěru druhé třetiny se díky sérii šťastných odrazů prosadil obránce Jamie Drysdale. Ale lepším týmem byl ve druhé části zápasu opět Dallas, který měl hned několik zajímavých šancí, jenomže Gibson všechny vychytal anebo mu pomohlo štěstí jako při střele Radulova do břevna. Ve třetí třetině se každý tým prosadil jednou a oba to stihly během jediné minuty. Nejprve se trefil z dorážky Andrej Sekera a poté srovnal šikovnou tečí Kevin Shattenkirk. V prodloužení se stal hrdinou okamžiku kapitán Dallasu Jamie Benn, který zápas rozhodl rychlou střelu na vyrážečku.

Střely na branku v prodloužení: 1:2.

60:53 Jamie BENN - 2:3

60:53
    Dallas právě vstřelil branku!
    Prodloužení trvalo nakonec jen necelou minutu, než ho rozhodl kapitán Dallasu JAMIE BENN! Ten dostal dlouhou přihrávku na útočnou modrou čáru a pak už jel sám na Gibsona, kterého překonal rychlou střelou na vyrážečku. Asistence: Miro Heiskanen.

60:16
    Troy Terry vzal zodpovědnost na sebe a vypálil přes Heiskanena. Oettinger dobře zasáhl vyrážečkou.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině: 12:10.

Po třetí třetině přetrvává v utkání mezi Anaheimem a Dallasem nerozhodné skóre 2:2, takže na řadu se dostane prodloužení. Ve třetí třetině se každý tým prosadil jednou a oba to stihly během jediné minuty. Nejprve se trefil z dorážky Andrej Sekera a poté srovnal šikovnou tečí Kevin Shattenkirk.

60:00

59:50
    Hráči Anaheimu zašlápli puk u mantinelu a hra se nikam nehýbala, takže rozhodčí raději přerušili hru.

59:02
    Gibson trochu zaváhal, jestli má vyrazit ven z branky za pukem nebo ne a málem z toho byla fatální chyba, protože branka zůstala na chvíli volná.

57:59
    Derek Grant se dostal do obrovské šance, když byl chvíli s pukem sám před brankou Dallasu. Nedokázal však překonat skvělého Oettingera.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 40. Drysdale (Henrique, S. Carrick), 57. Shattenkirk (Vaakanainen, T. Terry) – 10. R. Suter (Seguin, Peterson), 56. Sekera, 61. Jamie Benn (M. Heiskanen)

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, Fowler (A), Shattenkirk, Vaakanainen, Šustr, Benoit, Mahura – Mayhew, Henrique (A), Milano – T. Terry, Zegras, D. Grant (A) – Aston-Reese, Lundeström, D. Simon – Steel, S. Carrick.
    Trenér: Eakins

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – J. Klingberg (A), Sekera, M. Heiskanen (A), R. Suter, Hakanpää, Hanley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Naměstnikov, Seguin, Studenič – A. Radulov, Jamie Benn (C), Peterson – Glendening, Faksa, M. Raffl.
    Trenér: Bowness

Rozhodčí: Lee, Hanson – Rody, Hunt

Diváci: 12 385