Buffalo – Nashville 4:3 (kon.) | Tampa – Chicago 5:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 0:3 (kon.)
Detroit – Ottawa 2:5 (kon.) | Edmonton – St. Louis 6:5 (po pr.) | Seattle – Vegas 2:5 (kon.)
Arizona – Anaheim 0:5 (kon.) | New Jersey – Florida 6:7 (po pr.) | Colorado – Pittsburgh 3:2 (kon.)

Bodyčeky – 19:19

Utkání v Madison Square Garden sledovalo 17325 diváků.

Je za námi newyorské derby, které tentokrát ovládli hostující Islanders. Ti v každé třetině vstřelili po jednom gólu a spolehlivým výkonem si dokráčeli pro výhru 0:3. Hosty dnes zdobila zejména vynikající obrana v čele s bezchybným brankářem Semjonem Varlamovem, který nepustil za svá záda jediný puk a připsal si zasloužené čisté konto.

59:44
    Z levého kruhu chtěl mezi nohy obránce vystřelit jeden z útočníků Rangers, trefil ale právě nohy bránícího hráče.

59:06
    Ani ne minutu před koncem utkání se Rangers musejí znovu probíjet do útočné třetiny.

58:06
    Lee podržel puk za brankou Šesťorkina, čímž pošetřil cenné sekundy při cestě za vítězstvím.

57:00
    Nemethovu tvrdou pumelici od modré čáry Varlamov jen vyrazil. Z hranice brankoviště potom dorážel Filip Chytil, jenž trefil tyč!

56:35
    Po Nemethově střele od modré se Chytil snažil dorážet, ale minul.

55:52
    Panarin nechal na útočné modré čáře puk za sebou, čehož okamžitě využili hosté, kteří se vrhli do kontru. Ten skončil střelou mimo.

55:16
    Domácí se stále nemohou dostat do útočného pásma. Jejich útoky troskotají ve středním pásmu, které je od hráčů v bílých dresech velmi dobře zahuštěno.

54:42
    Další rutinní zákrok si připisuje Varlamov. Vhazovat se bude po jeho pravici.

54:27
    Ryan Reaves ve středním pásmu tečoval puk jen na čepel Cháry, takhle se určitě Rangers vyrovnat nepodaří.

54:04
    Pulockova přihrávka skončila po teči jednoho z domácích hráčů mezi diváky a hra je tak přerušena.

53:27
    Šesťorkin už pokukuje po střídačce a vypadá to, že v nejbližší době opustí svou svatyni.

52:22
    Kreider narazil v útočném pásmu jen na celní prohlídku od Pelecha, po které mu byl zabaven kotouč.

Jakub Ruč

Branky a nahrávky: 3. Cizikas (Pulock), 25. M. Martin (Barzal, Ross Johnston), 43. Barzal (Wahlstrom)

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, B. Schneider, Nemeth – Vatrano, Zibanejad, Kreider – Dryden Hunt, Copp, Panarin – Goodrow, Chytil, Lafreniere – Reaves, McKegg, Motte.
    Trenér: Gerard Gallant

New York Islanders: Varlamov (Schneider) – Dobson, Chára, Pulock, Pelech, G. Hutton, Aho – Beauvillier, Nelson, A. Lee – Wahlstrom, Barzal, Parise – Palmieri, Pageau, Bailey – Bellows, Cizikas, M. Martin – Ross Johnston.
    Trenér: Barry Trotz

Rozhodčí: Brenk, Lambert – Gawryletz, Toomey

Diváci: 17325