Buffalo – Nashville 4:3 (kon.) | Tampa – Chicago 5:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 0:3 (kon.)
Detroit – Ottawa 2:5 (kon.) | Edmonton – St. Louis 6:5 (po pr.) | Seattle – Vegas 2:5 (kon.)
Arizona – Anaheim 0:5 (kon.) | New Jersey – Florida 6:7 (po pr.) | Colorado – Pittsburgh 3:2 (kon.)

3. Gustav Forsling (FLA) 2+0 (21:24:08)

Statistiky: Střely na bránu: 31-41; Zablokované střely: 9-19; Vhazování: 34%-66%; Hity: 23-27; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 6-4.

Devils vstřelili v první třetině utkání dva góly během 17 sekund, zatímco po přestávce pak dokonce v rozmezí pouhých 15 sekund a Jegor Šarangovič zkompletoval svůj první hattrick v kariéře zámořské NHL, který byl o to cennější, že třetí gól vstřelil v oslabení. New Jersey vstupovalo do závěrečné třetí třetiny s vedením 6:2, ani to ovšem na vítězství nestačilo. Aleksander Barkov a Gustav Forsling vstřelili dva góly a postarali se o senzační obrat Floridy, který byl dovršen v prodloužení. Konečné skóre. New Jersey Devils 6 Florida Panthers 7.

61:45 Gustav FORSLING - 6:7

61:45
    Florida právě vstřelila branku!
    GUSTAV FORSLING zamíchal s pukem na vrcholu mezikruží a krásnou táhlou střelou zápěstím zamířil k pravé tyči! Andrew Hammond máchl lapačkou naprázdno a Panthers dovršili senzační obrat. Konečný stav 6:7. Asistence: Sam Bennett.

61:26
    Sam Reinhart zvedl hlavu a vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím, jeho pokus ale minul bránu Devils a puk se od ochranného skla odrazil mimo ledovou plochu.

60:28
    Jonathan Huberdeau míchal s pukem v blízkosti pravé tyče, nakonec se ale do zakončení vůbec nedostal.

60:01

Aleksander Barkov vstřelil ve třetí třetině dva góly a měl obrovský podíl na tom, že Panthers dokázali během závěrečné části smazat čtyřbrankové manko. Skóre po třetí třetině. New Jersey Devils 6 Florida Panthers 6.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    58:36 Aleksander BARKOV - 6:6

58:36
    ALEKSANDER BARKOV vypálil na bodu pravého kruhu po přihrávce přes osu a jeho bomba bez přípravy zamířila na přední tyči do sítě! Senzační obrat je dokonán! Panthers skórovali čtyřikrát v řadě a vyrovnali na 6:6. Neskutečné. Asistence: MacKenzie Weegar a Jonathan Huberdeau.

58:22
    Brána Andrewa Hammonda odolala obrovskému tlaku a Jack Hughes se pokusil skórovat do prázdné brány, pokus z obranného pásma ale minul levou tyč. Icing.

57:55
    Spencer Knight opět naskočil na střídačku a Florida zkouší dovršit senzační comeback!

57:18
    Janne Kuokkanen se pokusil přidat pojistku, když na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu, střídající Spencer Knight byl ale připraven a puk sevřel ve své výstroji.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Šarangovič (D. Hamilton), 4. J. Hughes, 22. Šarangovič (Mercer), 23. Kuokkanen (A. Johnsson, Ty Smith), 35. Šarangovič (N. Hischier), 37. A. Johnsson (Kuokkanen, J. Boqvist) – 10. Chiarot (A. Lundell, S. Reinhart), 32. Gudas (Montour), 46. Montour (Duclair, Marchment), 48. Forsling (S. Reinhart), 56. Barkov (S. Bennett, Huberdeau), 59. Barkov (Weegar, Huberdeau), 62. Forsling (S. Bennett)

New Jersey Devils: A. Hammond (Daws) – D. Hamilton, Siegenthaler, Severson (A), Graves, P. K. Subban, Ty Smith – Mercer, J. Hughes (A), Šarangovič – Bratt, N. Hischier (C), Tatar – Kuokkanen, J. Boqvist, A. Johnsson – Bastian, M. McLeod, Vesey.
    Trenér: Lindy Ruff

Florida Panthers: Bobrovskij (41. S. Knight) – Weegar (A), Forsling, Gudas, Chiarot, Montour, Hägg – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Giroux, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Marchment – Mamin, Luostarinen, Lomberg.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Corey Syvret, Eric Furlatt. Čároví: Tyson Baker, Libor Suchánek

Diváci: 12284