Buffalo – Carolina 4:2 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:6 (kon.) | Florida – Toronto 7:6 (po pr.)
New Jersey – NY Rangers 1:3 (kon.) | Philadelphia – Columbus 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Colorado 4:6 (kon.)
Detroit – Boston 5:3 (kon.) | Nashville – Minnesota 6:2 (kon.) | Dallas – NY Islanders 3:2 (kon.)
San Jose – Edmonton 1:2 (po pr.)
Florida Panthers
7:6 (1:1, 3:4, 2:1 - 1:0)
Toronto Maple Leafs
Středa 06.04.2022, 01:00 • FLA Live Arena, Sunrise • NHL
    Hokejisté Floridy se dostali již na 104 bodů a prožívají nejúspěšnější základní část v historii organizace.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 48:35 (13:11, 13:12, 19:12 – 3:0)
    Zblokované střely – 20:10
    Vyhraná vhazování – 43:41
    Trestné minuty – 16:14
    Hity – 38:28

Za námi je, troufám si říci, jeden z nejkrásnějších zápasů této hokejové sezóny! Souboj dvou nejproduktivnějších ofenziv v soutěži přinesl hokej jako řemen a třináctigólovou přestřelku, kterou rozhodlo až prodloužení.

Panteři rychle vedli po trefě Sama Reinharta, ovšem Toronto pak pěti góly v řadě otočilo skóre na 1:5. Domácí to však nezabalili a naopak sami předvedli stejnou šňůru jako soupeř, kterou stav převrátili až na 6:5 ve svůj prospěch. Ani to ale ještě nebyl konec. Čtyři minuty před koncem totiž v přesilovce poslal duel do prodloužení John Tavares. V něm rozhodl o výhře Floridy Jonathan Huberdeau, jenž odehrál skvělé utkání. Dva góly vstřelil a na tři přihrál. Navíc překročil magickou hranici sta kanadských bodů v sezóně.

62:47 Jonathan HUBERDEAU - 7:6

62:47
    Florida právě vstřelila branku!
    Parádní partii ukončili domácí gólem v prodloužení! Aleksander Barkov obešel ve středním pásmu Matthewse a vytvořil tak přečíslení 2 na 1. Před brankou pak oslovil žabičkou přes hokejku Riellyho parťáka JONATHANA HUBERDEAUA a ten našel mezírku pod levým betonem přesouvajícího se Campbella. Asistence: Aleksander Barkov a MacKenzie Weegar.

61:56
    Brandon Montour pálil z osy kluziště. Campbell vyráží!

61:40
    Další přečíslení 2 na 1! Zakončení Bennetta pokryl Campbell!

61:18
    Bekhendová střela Tavarese nenašla cíl. Dopředu pak zamířili domácí, Claude Giroux v přečíslení 2 na 1 minul branku.

60:42
    Domácí se nastěhovali do útočného pásma a hledali si prostor k zakončení. Barkov nakonec našel Weegara, který trefil jen Matthewse.

60:01

Utkání končí po řádné hrací době 6:6 a bude se tedy prodlužovat. Je to nádherný zápas! Domácí prohrávali v průběhu druhé třetiny už 1:5. Pak však předvedli neskutečný obrat a otočili skóre na 6:5. Poslední slovo si ale vzal kapitán Toronta John Tavares, který čtyři minuty před koncem využil přesilovku a postaral se tak o to, že duel po 60 minutách neskončí.

60:00

59:05
    Jsme už v poslední minutě třetí třetiny tohoto vzrušujícího zápasu!

58:44
    Sam Bennett se dokázal z levé strany natlačit před Campbella. Puk zřejmě ještě po zákroku brankáře přepadl přes branku!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 4. S. Reinhart (Barkov, Huberdeau), 32. S. Reinhart (Barkov, Weegar), 33. Gudas (A. Lundell, Barkov), 38. Giroux (Huberdeau, S. Bennett), 43. Huberdeau (S. Reinhart, Giroux), 49. Barkov (Huberdeau), 63. Huberdeau (Barkov, Weegar) – 16. W. Nylander (Rielly, Matthews), 21. Marner, 22. Marner (Matthews, Tavares), 23. Blackwell (Rielly, Engvall), 29. Muzzin (Matthews, Marner), 57. Tavares (Marner, W. Nylander)

Florida Panthers: Bobrovskij (23. S. Knight) – Weegar, Forsling, Gudas, Chiarot, Montour, Hägg – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Giroux, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Marchment – Hörnqvist (A), Luostarinen, Lomberg.
    Trenér: Brunette

Toronto Maple Leafs: Kallgren (38. J. Campbell) – Ljubuškin, Rielly (A), Holl, Brodie, Giordano, Muzzin – Marner (A), Matthews, Bunting – Kerfoot, Tavares (C), I. Michejev – Engvall, Kämpf, W. Nylander – Spezza, Blackwell, Clifford.
    Trenér: Keefe

Rozhodčí: L’Ecuyer, Joannette – Nansen, Kovachik

Diváci: 15 260