Buffalo – Carolina 4:2 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:6 (kon.) | Florida – Toronto 7:6 (po pr.)
New Jersey – NY Rangers 1:3 (kon.) | Philadelphia – Columbus 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Colorado 4:6 (kon.)
Detroit – Boston 5:3 (kon.) | Nashville – Minnesota 6:2 (kon.) | Dallas – NY Islanders 3:2 (kon.)
San Jose – Edmonton 1:2 (po pr.)
Detroit Red Wings
5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Boston Bruins
Středa 06.04.2022, 01:40 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Utkání sledovalo 15 734 diváků. (04:41:29)

Trestné minuty: 22:34

Utkání je u konce a domácí tým jej dokázal ukočírovat do vítězného konce. I ve třetí části byli hosté tím střelecky aktivnějším týmem, jenže platilo to samé, co ve druhé třetině – naráželi na výborného Nedeljkovice. A tak udeřilo na druhé straně, když se v přesilovce prosadil Jakub Vrána. Boston pak v závěru sáhl k dlouhé power-play a tu dokázal využít pro snižující trefu Patrice Bergerona, víc už ale hosté nestihli a navíc v poslední minutě Nedeljkovic vysunul Sama Gagnera a ten střelou do prázdné branky pečetil výsledek na 5:3. Detroit je po této výhře na pátém místě Atlantické divize se 63 body, Boston je v téže divizi na čtvrtém místě s 93 body.

60:00
    No a tady máme souhrn trestů. Domácí Michael Rasmussen a hostující Anton Blith dostali dvě minuty za sekání a 10 minut za nesportovní chování, 10 minut dostal také hostující Derek Forbort.

60:00
    Se závěrečnou sirénou vše nekončí, neboť u mantinelu se odehrála roztržka, do které byl zapleten i Filip Zadina a nakonec z toho byla hromadná šarvátka. A když už to vypadalo, že je vše uklidněno, přišlo druhé kolo... Tak trochu zbytečný závěr, na hostech je ale vidět frustrace z prohry.
    59:13 Sam GAGNER - 5:3

59:13
    Detroit právě vstřelil branku!
    Vypadá to, že je definitivně rozhodnuto! Nedeljkovic parádně rozehrál na červenou čáru, kde byl nepokrytý SAM GAGNER a ten hravě trefil prázdnou branku Bostonu – 5:3. Asistence: Alex Nedeljkovic.

58:48
    Nedeljkovic vytáhl důležitý zákrok proti střele z mezikruží a zachránil svému celku těsný náskok.

58:33
    Swayman opět pospíchá na střídačku, Boston pokračuje v power-play.
    57:24 Patrice BERGERON - 4:3

57:24
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hosté samozřejmě pokračovali v power-play a ve hře pěti proti čtyřem snížili. Od modré čáry nahazoval McAvoy a mezi kruhy stojící PATRICE BERGERON jemně tečoval. Nedeljkovic na tuto změnu dráhy letu puku nestačil zareagovat a je to 4:3. Asistence: Charlie McAvoy, Taylor Hall.

56:45
    Jak domácí Dylan Larkin, tak i hostující Brad Marchand dostali dvě minuty za sekání.

56:45
    Na ledě se nám strhla potyčka, kterou odstartoval střet mezi Larkinem a Marchandem. Domácí hráč nasadil soupeři lehký krosček, ten mu to oplatil seknutím a hned mezi ně vlétl Bertuzzi, který si chtěl hostujícího brouska podat. Rozhodčí vše bleskově roztrhli, bude se samozřejmě vylučovat.

56:24
    Swayman je na střídačce, Boston zkouší dlouhou power-play.

55:59
    A pokud je potřeba, tak puk pouze posunou do středního pásma, to Detroitu bohatě stačí.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 20. Dylan Larkin (Seider, L. Raymond), 26. M. Rasmussen (Erne, DeKeyser), 32. Zadina (J. Vrána, P. Suter), 45. J. Vrána (Hronek, Walman), 60. Gagner (Nedeljkovic) – 5. Haula (T. Hall, T. Nosek), 15. Carlo (Forbort, Bergeron), 58. Bergeron (McAvoy, T. Hall)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, M. Staal (A), G. Lindström, Walman – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – Zadina, P. Suter, J. Vrána – Sundqvist, M. Rasmussen, Erne – Gagner, Veleno, Hirose.
    Trenér: Jeff Blashill

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, M. Reilly, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – T. Nosek, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, N. Foligno – McLaughlin, Studnicka, Blidh.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Lambert, Pochmara – Mills, Flemington

Diváci: 15 734