Buffalo – Carolina 4:2 (kon.) | Montreal – Ottawa 3:6 (kon.) | Florida – Toronto 7:6 (po pr.)
New Jersey – NY Rangers 1:3 (kon.) | Philadelphia – Columbus 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Colorado 4:6 (kon.)
Detroit – Boston 5:3 (kon.) | Nashville – Minnesota 6:2 (kon.) | Dallas – NY Islanders 3:2 (kon.)
San Jose – Edmonton 1:2 (po pr.)
San Jose Sharks
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Edmonton Oilers
Středa 06.04.2022, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké středeční ráno. (07:14:28)

Hity: 22:19

Edmonton slaví důležité vítězství 2:1 v prodloužen na ledě San Jose. V závěru základní části je pro Oilers v boji o play-off každý bod dobrý a dnes to zvládli i bez zraněného lídra Leona Draisaitla. V první třetině se hrál poměrně vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Oba týmy si vyzkoušely jednu přesilovku. Zatímco Oilers to svou nevyužili, Sharks se to podařilo, přesnou střelou z pravého kruhu se prosadil Tomáš Hertl. Největší šanci na vyrovnání měl po McDavidově akci Puljujärvi, ale Reimer ho skvěle vychytal. Druhá třetina nenabídla tolik šancí, jako ta první a hlavně nenabídla žádný gól. Také ve druhé části se hrál hodně vyrovnaný hokej a oba brankáři předvedli několik spolehlivých zákroků. Ve třetí třetině jsme se dočkali jedné branky, v oslabení se prosadil útočník Edmontonu Ryan Nugent-Hopkins. Pro Oilers to byla už devátá branka v oslabení v této sezoně. Domácí měli v závěru pár šancí na to, aby zápas rozhodli ještě před prodloužením, ale Smith všechny jejich pokusy vychytal. Prodloužení trvalo jen 31 sekund, než ho ze samostatného úniku, který založil svou rozehrávkou brankář Smith, rozhodl Connor McDavid.

Střely na branku v prodloužení: 1:2.

60:31 Connor MCDAVID - 1:2

60:31
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Oilers vítězí v prodloužení, o bonusovém bodu rozhodl jejich kapitán CONNOR MCDAVID, kterého vyslal do samostatného úniku brankář Smith. McDavid poté překonal Reimera rychlou kličkou do bekhendu a zakončením okolo lapačky. Asistence: Mike Smith.

60:24
    Po Couturově přihrávce střílel Burns, ale ze slotu nepřekonal Smitha.

60:01

Prodloužení začne za malou chvilku.

Střely na branku ve 3. třetině: 11:5.

Třetí třetina rozuzlení nepřinesla, San Jose hraje s Edmontonem na domácím ledě nerozhodně 1:1. Ve třetí třetině jsme se dočkali jedné branky, v oslabení se prosadil útočník Edmontonu Ryan Nugent-Hopkins. Pro Oilers to byla už devátá branka v oslabení v této sezoně. Domácí měli v závěru pár šancí na to, aby zápas rozhodli ještě před prodloužením, ale Smith všechny jejich pokusy vychytal.

60:00

59:33
    Burnsova střela od modré byla hodně nepříjemná a dorážel ještě Couture. Smith ale všechno ustál a prodloužení je zase o něco blíž.

58:34
    Smith musel hned zasahovat, protože Meier získal puk od rozehrávajících hráčů Edmontonu a vystřelil z blízka.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 16. Hertl (B. Burns, T. Meier) – 52. Nugent-Hopkins (Hyman, Nurse), 61. McDavid (M. Smith)

San Jose Sharks: J. Reimer (Kähkönen) – B. Burns, Jaycob Megna, E. Karlsson (A), M. Ferraro, R. Merkley, M.-É. Vlasic – Barabanov, Hertl (A), T. Meier – Chmelevski, Couture (C), Gregor – Nieto, Bonino, Leonard – Balcers, Reedy, Gadjovich.
    Trenér: Boughner

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Puljujärvi, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Hyman – Kassian, Devin Shore, Brassard – D. Ryan, R. McLeod, Foegele.
    Trenér: Woodcroft

Rozhodčí: Rehman, Hanson – Brisebois, Cherrey

Diváci: 12 046