Nashville – Florida 1:4 (kon.) | Toronto – Montreal 3:2 (kon.) | Detroit – Columbus 4:5 (po pr.)
NY Rangers – Ottawa 5:1 (kon.) | Seattle – Calgary 1:4 (kon.) | Philadelphia – Anaheim 3:5 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 6:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 4:2 (kon.) | Vegas – Arizona 6:1 (kon.)
Edmonton – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Washington – Boston 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Nashville 3:2 (po pr.)
Minnesota – Los Angeles 6:3 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:0 (kon.)

3. Mitchell Marner (TOR) 0+1 (03:51:12)

Statistiky: Střely na bránu: 40-26; Zablokované střely: 18-7; Vhazování: 60%-40%; Hity: 43-32; Přesilové hry: 0/5-0/4; Trestné minuty: 10-22.

Toronto dokázalo v posledním vzájemném střetnutí v letošní sezóně oplatit Montrealu předchozí dvě porážky a obrovskou zásluhu na tom má Auston Matthews, který v první třetině vstřelil dva góly v rozpětí pouhých 17 sekund. Vítěznou trefu Maple Leafs měl na svědomí kapitán John Tavares. Montreal bojoval, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Toronto je jistě v playoff. Konečný výsledek. Toronto Maple Leafs 3 Montreal Canadiens 2.

59:09
    Mike Hoffman krásně vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu, Erik Kallgren se ale přesunul a puk lapil.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:34
    Mitchell Marner vyhodil puk obloukem až za bránu Montrealu, kterému se čím dál více krátí čas. Stav 3:2.

58:02
    Montreal měl dlouho poskytnutou výhodu, jenže ji nevyužil a Pierre Engvall je vyloučen za vysokou hůl.
    56:14 Auston Matthews mohl v závěru zkompletovat hattrick

56:14
    Canadiens propadli ve středním pásmu a Auston Matthews mířil střelou z levého kruhu do bližšího horní rohu brány, Samuel Montembeault ale skvěle zasáhl vyrážečkou a podržel tým ve hře!

55:19
    Alexandr Romanov na levém křídle vystřelil od modré čáry, jeho táhlá střela zápěstím ale postrádala razanci a skončila na hrudi domácího brankáře Erika Kallgrena.

54:08
    David Kämpf se pokusil rozhodnout, když na levém křídle vypálil z bodu kruhu pro vhazování, Samuel Montembeault ale puk zachytil. Komerční přestávka.

53:17
    Nick Suzuki a Tyler Pitlick jsou zpět na ledové ploše a Montreal tedy dokázal přečkat dvojnásobné oslabení. Canadiens jsou stále v zápase a prohrávají o jeden gól.

52:05
    William Nylander zamíchal s pukem v levém kruhu a poté napřáhl ke střele zápěstím, která měla zamířit do bližšího horního rohu brány, jenže trefila tyč! Montreal měl opět velkou kliku.

51:17
    Nick Suzuki dostal dvě minuty za sekání a Toronto bude hrát 1 minutu a 44 sekund přesilovou hru 5 na 3.

51:01
    Toronto bude hrát po komerční přestávce přesilovou hru. Colin Blackwell se řítil z pravé strany sám na bránu, před kterou ho poté evidentně podrazil Tyler Pitlick.

50:32
    Závěrečná třetina se přehoupla do své druhé poloviny a dovoluji si Vás pozvat na utkání, ve kterém Vancouver hostí San Jose. Zápas začíná krátce po čtvrté hodině.

49:24
    Ilja Michejev se pokusil vrátit Torontu dvoubrankový náskok, když vzápětí střelou z levého kruhu mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Samuel Montembeault měl ale čistý výhled a vytáhl semafor.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 14. Matthews (Giordano, Marner), 14. Matthews (Bunting, Holl), 29. Tavares (I. Michejev, Kerfoot) – 26. Edmundson (Suzuki, Petry), 39. Caufield (B. Gallagher, Dvorak)

Toronto Maple Leafs: Kallgren (J. Campbell) – Ljubuškin, Rielly (A), Holl, Giordano, Brodie, Muzzin – Marner (A), Matthews, Bunting – Kerfoot, Tavares (C), I. Michejev – Engvall, Kämpf, W. Nylander – Spezza, Blackwell, Simmonds.
    Trenér: Sheldon Keefe

Montreal Canadiens: J. Allen (14. Montembeault) – D. Savard, A. Romanov, Petry, Edmundson (A), Ch. Wideman, Harris – R. Pitlick, Suzuki (A), Caufield – Josh Anderson, Evans, M. Hoffman – B. Gallagher (A), Dvorak, Armia – T. Pitlick, Dauphin, Pezzetta.
    Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Kevin Pollock, Chris Schlenker. Čároví: Kyle Flemington, Devin Berg

Diváci: 19113