Nashville – Florida 1:4 (kon.) | Toronto – Montreal 3:2 (kon.) | Detroit – Columbus 4:5 (po pr.)
NY Rangers – Ottawa 5:1 (kon.) | Seattle – Calgary 1:4 (kon.) | Philadelphia – Anaheim 3:5 (kon.)
St. Louis – NY Islanders 6:1 (kon.) | Vancouver – San Jose 4:2 (kon.) | Vegas – Arizona 6:1 (kon.)
Edmonton – Colorado 1:2 (0:1 po s.n.) | Washington – Boston 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Nashville 3:2 (po pr.)
Minnesota – Los Angeles 6:3 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:0 (kon.)
po s.n. (0:1)
Edmonton Oilers
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Colorado Avalanche
Neděle 10.04.2022, 04:10 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké nedělní ráno. (07:03:38)

1. Mikko Koskinen (EDM) 33 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1%
    2. Darcy Kuemper (COL) 49 zákroků, 1 OG, úspěšnost 98,0%
    3. Warren Foegele (EDM) 1+0

Česká a slovenská stopa

Žádný český ani slovenský hokejista do zápasu nezasáhl.

Hity: 32:25

Zápas je u konce, Colorado se po mimořádně dramatickém průběhu raduje z výhry 2:1 na ledě Edmontonu na samostatné nájezdy. První třetina nabídla opravdu fantastický ofenzivní hokej, kterému už chyběly jen góly. Největší šanci Edmontonu měl Puljujärvi, toho ale skvělým zákrokem vychytal Kuemper. Poté ještě Draisaitl neproměnil samostatný únik, když netrefil branku. Colorado ve svých šancích trefovalo tyčky. Stalo se mu to hned třikrát po pokusech Makara, Byrama a Lehkonena. Ve druhé třetině si obě mužstva vyzkoušela jednu přesilovku, ale ani ty ke gólu nevedly. Herní převahu měl Edmonton, nejblíž brance byl obránce Nurse, ale kotouč se po jeho střele jen otřel o břevno. Ve třetí třetině padly jediné dvě branky základní hrací doby. Nejprve dostal domácí tým do vedení tečí Nurseho střely Warren Foegele. Colorado si poté dokázalo vytvořit několik šancí a jednu z nich využil bekhendovou dorážkou Nathan MacKinnon. Hosté pak hráli v samotném závěru přesilovku, ve které měli několik skvělých šancí, ale všechny vychytal fantastický Koskinen. V prodloužení měli velkou převahu domácí, i díky tomu, že hráli přesilovku. Několik skvělých zákroků ale předvedl Kuemper a udržel Colorado ve hře o bonusový bod. A ten nakonec skutečně zamířil na konto Colorada, protože jediným úspěšným exekutorem samostatného nájezdu byl Nathan MacKinnon.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
    Autorem vítězné branky je NATHAN MACKINNON.
    Ryan NUGENT-HOPKINS

3. série
    0:1
    Ryan Nugent-Hopkins už musel dát, aby nájezdy prodloužil, ale neuspěl! Kuemper zasáhl opět vyrážečkou a Colorado vítězí!
    Mikko RANTANEN

2. série
    0:1
    Mikko Rantanen mířil své zakončení mezi betony, trefil však jen Koskinenův beton.
    Leon DRAISAITL

2. série
    0:1
    Leon Draisaitl vyzkoušel ruský blafák, tedy střelu z velkého nápřahu. Ale Kuemper dokázal zasáhnout vyrážečkou.
    Nathan MACKINNON

1. série
    0:1
    Nathan MacKinnon dává gól, poté co si puk rychle přehodil na bekhend a zakončil do horní části branky.
    Connor MCDAVID

1. série
    0:0
    Jako první se na branku rozjel Connor McDavid. Keumpera ale nevymíchal, brankář Colorada mu vypíchl puk hokejkou.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 46. Foegele (Nurse) – 55. MacKinnon (Ničuškin, D. Toews), rozh. náj. MacKinnon