Pittsburgh – Nashville 3:2 (po pr.) | Minnesota – Los Angeles 6:3 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:0 (kon.)
Carolina – Anaheim 5:2 (kon.) | Chicago – Dallas 4:6 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 3:4 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:6 (2:2, 1:3, 1:1)
Dallas Stars
Pondělí 11.04.2022, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:46:42)

1. Jason Robertson (DAL)
    2+0
    2. Roope Hintz (DAL) 1+2
    3. Joe Pavelski (DAL) 1+1.

Česká a slovenská stopa
    Radek Faksa (DAL)
    – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 14:09.

Kevin Lankinen (CHI)
    – 15 zákroků, 5 OG, úspěšnost 75,0%, odchytal 40:00
    Collin Delia (CHI) – 9 zákroků, 1 OG, úspěšnost 90,0%, odchytal 17:13
    Jake Oettinger (DAL) – 36 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,0%, odchytal 59:42.

Statistiky
    Střely na branku: 40 – 30 (13:10, 12:10, 15:10)
    Zablokované střely soupeře: 13 – 16
    Trestné minuty: 4 – 4
    Využité přesilové hry: 1/2 – 2/2
    Vyhraná vhazování: 47 % – 53 %
    Bodyčky: 23 – 27.

Pro Texasany je tato výhra nesmírně důležitá. Podařilo se jim poskočit před Los Angeles na sedmé místo a ve srovnání s dvěma hlavními pronásledovateli stále mají zápas k dobru. Chicago je po sedmé prohře v řadě uvězněno na 14. místě Západní konference.

Pouhý den po třetí prohře v řadě potřeboval Dallas nutně zabrat. V United Center šel díky dorážce kapitána Benna do vedení, ovšem dva vlastní góly Esy Lindella v rozmezí tří minut hon za dvěma body krapet zkomplikovaly. Výborně hrající veterán Pavelski svou tečí ještě do první pauzy srovnal na 2:2. K rozhodujícímu trháku Stars nasadili ve druhé třetině. Po jednom gólu Hintze a dvou trefách Robertsona vedli 5:3 a v důsledku toho přešli ve třetí třetině do defenzivnějšího stylu. Dlouhé střely Hawks k ničemu nebyly, naopak se zadařilo Seguinovi a snížení Dacha zkraje 58. minuty už žádný vliv na výsledek nemělo.

59:50
    Ze závaru u Oettingera vyletěla střela přes celé hřiště. Robertsona dělil od hattricku zhruba metr.

59:12
    Rozhodčí opustili Rafflovi dvouminutový trest za očividný krosček v době, kdy se takřka všichni věnovali tlačenici u hrazení.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:43
    Suterovo vyhození Seth Jones ve hřišti neudržel. Puk vypadl na střídačku Stars a ti mohou poslat na led čerstvé síly.

58:19
    Opět Benn atakoval prázdnou bránu. Z obranného pásma ji ale minul a kvůli icingu si svůj dlouhý stint na ledové ploše ještě prodloužení.

57:50
    Seth Jones nahradil nepřítomného Deliu a nohou vychytal Bennův pokus ze středního pásma.

57:20
    Alex DeBrincat nahodil ze středního pásma a Delia okamžitě odjel na střídačku. Chicago bude dohrávat v šesti lidech.
    57:03 Kirby DACH - 4:6

57:03
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Ještě je tu malá šance pro Blackhawks! KIRBY DACH převzal kotouč od Laffertyho a namířil si to s ním na levou stranu. Tam totálně vypustil bránění Hintz a dovolil střelu z ostrého úhlu, kterou si Oettinger nepohlídal. Asistence: Sam Lafferty, MacKenzie Entwistle.

56:50
    Robertson o kousek minul v honbě za hattrickem. V protiútoku nabral Lafferty takovou rychlost, že mu nezbyl čas na zakončení.

56:24
    Joe Pavelski vystihl rozehrávku Gustafssona. Před pravým kruhem napřáhl a trefil vnější oblouk brány.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 9. Kurashev (P. Kane), 12. J. Toews (P. Kane, Dach), 30. Katchouk (E. Gustafsson, Reese Johnson), 58. Dach (Lafferty, Entwistle) – 5. Jamie Benn (M. Heiskanen, R. Suter), 14. Pavelski (Seguin, J. Klingberg), 22. Hintz (Pavelski), 32. J. Robertson (Hintz), 35. J. Robertson (Hintz, R. Suter), 56. Seguin (Jamie Benn, M. Heiskanen)

Chicago Blackhawks: Lankinen (41. Delia) – de Haan, S. Jones, R. Stillman, McCabe, E. Gustafsson, A. Vlasic – P. Kane (A), J. Toews (C), Kurashev – T. Raddysh, D. Strome, DeBrincat (A) – Lafferty, Dach, L. Reichel – Katchouk, Reese Johnson, Entwistle.
    Trenér: Derek King

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – M. Heiskanen (A), R. Suter, J. Klingberg (A), Hanley, Hakanpää, Lindell – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Seguin, Jamie Benn (C) – A. Radulov, Naměstnikov, Peterson – Glendening, Faksa, M. Raffl.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: Lambert, L´Ecuyer – Shewchyk, Rody

Diváci: 18 809