Pittsburgh – Nashville 3:2 (po pr.) | Minnesota – Los Angeles 6:3 (kon.) | Tampa – Buffalo 5:0 (kon.)
Carolina – Anaheim 5:2 (kon.) | Chicago – Dallas 4:6 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 3:4 (kon.)
Ottawa Senators
3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Winnipeg Jets
Pondělí 11.04.2022, 01:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:29:09)

Utkání sledovalo 12 207 diváků.

Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 8:8

Utkání je u konce a hosté jej nakonec dotáhli k vítězství. Docela se ale nadřeli, neboť Ottawa hrála ve třetí třetině výborný hokej a hned v úvodní minutě snížila v přesilovce, když se zblízka trefil Brady Tkachuk. Jenže i hosté měli své okamžiky a jeden takový přišel ve 46. minutě, kdy i zde byla využitá přesilovka a úspěšným zakončovatelem byl Kyle Connor. Útočný hokej pokračoval a další zápletka přišla v 54. minutě, kdy se opět trefil Brady Tkachuk a to baseballovým způsobem ze vzduchu. Domácí pak předvedli obrovský tlak, hráli i dlouhou power-play, další gól už však nepředvedli a po dramatické koncovce tak padli 3:4. Po tomto výsledku je Ottawa na sedmém místě Atlantické divize s 58 body, Winnipeg je v Centrální divizi na šestém místě se 79 body.

59:50
    Ještě jeden závar před brankou Winnipegu, Hellebuyck odolává!
    59:21 Hellebuyck podržel svůj tým zákroky na brankovišti

59:21
    Hellebuyck zachránil svůj tým dvojitým zákrokem na brankovišti, poté přikryl puk lapačkou a přerušil hru.

59:07
    Stastny vyhodil tak šikovně, že z toho nebude zakázané uvolnění.

58:58
    Před vhazováním si hosté berou oddechový čas, hráči tak mají prostor na vydechnutí.

58:58
    Zakázané uvolnění Winnipegu, vše se tak vrací před Helelbuycka.

58:40
    Morrissey nevyhodil, nepovedlo se to ani Ehlersovi. Ottawa tak stále tlačí v útočném pásmu.

58:06
    Po dlouhé rozehře na modré čáře nahazoval Norris, jenže nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal sklepnout puk na branku.

57:19
    Ottawa je v šesti, je tu dlouhá power-play!

56:28
    Winnipeg se nyní nikam nežene, soustředí se na pozornou obranu.

55:50
    Hamonic byl chvíli pod tlakem za vlastní brankou, povedlo se mu ale vybruslit a rozehrát.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 2. Norris (B. Tkachuk), 41. B. Tkachuk (Colin White, Stützle), 54. B. Tkachuk (Norris, Brännström) – 19. Ehlers (DeMelo, P. Stastny), 22. Dubois (Connor, Pionk), 30. P. Stastny (Ehlers, Scheifele), 46. Connor (Dubois, Ehlers)

Ottawa Senators: Sögaard (A. Forsberg) – N. Zajcev, Holden (A), Zub, Brännström, Hamonic, Mete – M. Joseph, Norris, B. Tkachuk (C) – C. Brown (A), Stützle, Formenton – Gaudette, Colin White, P. Kelly – Watson, Gambrell, Tierney.
    Trenér: D. J. Smith

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, N. Schmidt, Dillon, Samberg – Ehlers, Scheifele (A), P. Stastny – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Sanford – A. Brooks, Toninato, M. Barron.
    Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: Furlatt, Schlenker – Nansen, Daisy

Diváci: 12 207