Montreal – NY Islanders 0:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 6:1 (kon.) | Boston – Pittsburgh 2:1 (kon.)
NY Rangers – Detroit 4:0 (kon.) | Nashville – Chicago 4:3 (kon.) | St. Louis – Minnesota 6:5 (po pr.)
Edmonton – Vegas 4:0 (kon.)
Nashville Predators
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Chicago Blackhawks
Sobota 16.04.2022, 18:30 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera! (21:31:21)

1. Mikael Granlund (NSH) 1+1
    2. Roman Josi (NSH) 1+0
    3. Mattias Ekholm (NSH) 0+1

Česká a slovenská stopa:
    Dominik Kubalík (CHI) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:50

Juuse Saros (NSH) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3 %, odchytal 60:00
    Kevin Lankinen (CHI) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2 %, odchytal 57:28

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:31 (7:6, 19:11, 8:14)
    Zblokované střely – 11:13
    Vyhraná vhazování – 30:34
    Trestné minuty – 10:16
    Hity – 28:28

Hokejisté Nashvillu si připisují důležité dva body v boji o play-off. Chicago zdolali 4:3. Jednoduché to pro Preds rozhodně nebylo. Ve 4. minutě sice otevřel skóre Eeli Tolvanen, hosté však rychle srovnali zásluhou Patricka Kanea a v úvodu druhé části je dokonce poslal do vedení Dominik Kubalík, který zakončil do odkryté klece parádní souhru. Hned o 25 sekund později ale vyrovnal Roman Josi a 25 sekund před druhou přestávkou otočil skóre na stranu Preds v přesilové hře Matt Duchene. V závěrečné dvacetiminutovce pak nejprve zvýšil na 4:2 tečí Ekholmova nahození Mikael Granlund. Blackhawks se však nevzdali a v 55. minutě je dostal na kontakt po výtečné Kaneově nabídce Riley Stillman. Vyrovnat už hosté ani přes více než dvouminutovou power-play ovšem nestačili.

59:57
    Domácí nedokázali vyhodit a od modré čáry ještě pálil Seth Jones. Saros však zasáhl vyrážečkou a vyrazil kotouč za branku!

59:32
    Jeden z domácích hráčů minul prázdnou branku! Hosté rozjíždějí možná poslední akci!

58:15
    Ranou z osy zahrozil Taylor Raddysh, Saros vyráží!

58:00
    Luke Kunin se snažil dobruslit vyhozený kotouč, ale stihl ho až v rohu. V útočném pásmu byl navíc sám, takže prázdnou branku neohrozil.

57:43
    Křížná přihrávka DeBrincata nalezla na pravém kruhu stojícího Patricka Kanea. Saros se proti jeho ráně bleskově přemístil!

57:31
    Branka Chicaga je už prázdná! Hosté tedy v šesti hráčích.

56:58
    Domácí upalovali ve dvou na jediného obránce. Riley Stillman však dokázal v pádu pokrýt Granlundovu přihrávku na najíždějícího Forsberga!

55:41
    Lafferty nahodil od modré čáry puk na Sarose, který ho raději podržel. Poslední reklamní přestávka tohoto duelu.
    54:31 Riley STILLMAN - 4:3

54:31
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je tu kontaktní gól hostí! Patrick Kane z pravé strany útočného pásma vymyslel krásnou přihrávku na vzdálenější tyčku, kam si sjel obránce RILEY STILLMAN, který už to měl snadné. Měl před sebou odkrytou klec – 4:3. Asistence: Patrick Kane a Alex DeBrincat.

53:42
    Další zákrok Sarose, který přerušil hru po střele Tylera Raddyshe.

53:15
    Na levé straně byl rozjetý Jonathan Toews, který dostal přihrávku a upaloval proti Sarosovi. Ten zasáhl levým ramenem a opět tak svůj tým podržel!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 4. Tolvanen (Tomasino, C. Glass), 26. Josi (Johansen, F. Forsberg), 40. Duchene (Mikael Granlund, F. Forsberg), 44. Mikael Granlund (Ekholm, Fabbro) – 8. P. Kane (D. Strome, DeBrincat), 26. D. Kubalík (McCabe, L. Reichel), 55. R. Stillman (P. Kane, DeBrincat)

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Borowiecki, Lauzon – Tomasino, Johansen, F. Forsberg – Duchene, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Kunin, C. Glass, Cousins.
    Trenér: Hynes

Chicago Blackhawks: Lankinen (Morris) – S. Jones, A. Vlasic, Regula, McCabe, E. Gustafsson, R. Stillman – P. Kane (A), D. Strome, DeBrincat (A) – T. Raddysh, J. Toews (C), D. Kubalík – L. Reichel, T. Johnson, Lafferty – Entwistle, Reese Johnson, Katchouk.