Finsko – Slovensko 5:3 (kon.) | Česko – Švédsko 2:5 (kon.)
Finsko
5:3 (0:0, 0:1, 5:2)
Slovensko
Sobota 16.04.2022, 11:30 • Zimní stadion Václava Nedomanského, Hodonín • Turnaj čtyř (U16)

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (13:39:11)

V poslední třetině se oba týmy střelecky rozjely. Nejdříve vyrovnával Kasper Pikkarainen. Na 2:1 pro Slovensko ale za chvíli dával Theo Kiss, který tak zapsal už druhou branku v zápase. Když Jan Chovan necelých pět minut do konce dával gól na 3:1 pro Slovensko zdálo se že je hotovo. Finové ovšem rozjeli neskutečnou čtyřminutovku, ve které se trefili hned čtyřikrát. Postupně se trefil Sebastian Soini, Mikko Leppä, Roope Rajala a nakonec znovu Mikko Leppä.

59:54 LEPPÄ - 5:3

59:54
    Finsko právě vstřelilo branku!
    MIKKO LEPPÄ vyhodil puk přes celé hřiště a trefil přesně odkrytou branku Slovenska. Bez asistence.
    58:44

58:44
    Slováci to zkouší v šesti, ale nedaří se jim dostat do útočného pásma. Naopak Finové jsou v útočném pásmu a hrají kolem mantinelů.

58:03
    Oddechový čas pro hosty.
    58:03 RAJALA - 4:3

58:03
    ROOPE RAJALA dokonává neuvěřitelný obrat Finů. Asistence: Konsta Helenius.
    57:36 LEPPÄ - 3:3

57:36
    MIKKO LEPPÄ vyrovnává, když tvrdou ránu namířil mezi betony Pohanky. Asistence: Mitja Jokinen a Joona Saarelainen.

57:31
    Pohanka drží svůj tým, když vytahuje další zákrok.
    56:37 SOINI - 2:3

56:37
    SEBASTIAN SOINI s přispěním hokejky jednoho ze Slováků umístil puk mezi betony Pohanky a snižuje na 2:3 z finského pohledu. Asistence: Markus Loponen.
    55:25 CHOVAN - 1:3

55:25
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    JAN CHOVAN ze svého zapěstí vypustil tvrdou ránu nad beton Saarinena, a přibližuje tak Slováky k vítězství. Asistence: Michal Svrček.

54:44
    Vyloučení v týmu Finsko (Nykyri – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Slovensko (Maruna – 2 min., hrubost).

53:57
    Vyloučení v týmu Finsko (Hemming – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

Filip Prokeš

Branky a nahrávky: 49. Pikkarainen (Nykyri), 57. Soini (Loponen), 58. Leppä (Jokinen, Saarelainen), 59. Rajala (Helenius), 60. Leppä – 33. Kiss (Pobežal, Liščinský), 50. Kiss (Šlank), 56. Chovan (Svrček)

Finsko: Saarinen (Paananen) – Nykyri, Soini "A", Leppä, Honkonen, Vikla, Marila, Savolainen – Paqvalin, Pulkkanen, Rajala, Vesterinen, Saarelainen "C", Helenius, Väärälä, Ruohonen, Hemming, Teshome, Loponen, Pikkarainen.
    Trenér: Marko Kauppinen

Slovensko: Pohanka (Rafaj) – Ličko, Kupec, Petráš "C", Šlank, Barger, Húževka, Mitro – Liščinský "A", Pobežal, Kiss, Chovan, Pitka, Maruna "A", Tomašec, Svrček, Lašš, Kováč, Prokopovič, Feranec.
    Trenér: Jerguš Bača

Rozhodčí: Ondráček – Komínek, Vašíček