HC Plzeň – Slavia 3:8 (kon.) | Liberec – Třinec 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 6:0 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
HC Oceláři Třinec
Sobota 16.04.2022, 12:00 • RT TORAX ARENA • Mistrovství ČR - 9. třída

Z tohoto utkání je to z RT TORAX ARENY vše. Přeji příjemný zbytek sobotního dne. (14:19:50)

Třetí třetinu ovládli Oceláři hlavně gólově. Tygři pořád dotahovali vzniklá manka, ale na poslední třinecký gól jim zbývalo moc málo času. Během třetiny měli Liberečtí více tutových šanci něž soupeř, ale nikdy se nedostali v utkání do vedení. Když v druhé minutě třetího dějství skóroval Andrej Krišica, odpověděli Tygři v 52. minutě gólem Imricha Maxina a bylo to 3:3. V posledních pěti minutách hry bylo cítit, že oba týmy chtějí rozhodnout v základní hrací době a hráči byli víc zodpovědnější a rozhodnější. nakonec se vítězné misky vah naklonily na stranu hostujícího týmu. 47 vteřin před sirénou zaskočil libereckého gólmana Bogače Danny Barna a emoce celého týmu i třineckých fanoušků vzplály. Výhru Oceláři udrželi i po tlaku Tygrů, kteří sáhli po hře bez gólmana a poprvé se na Mistrovství ČR radovali z výhry. Na druhé straně se poprvé musí smířit z prohrou.

59:48
    Liberec hraje bez gólmana.

59:13
    Oddechový čas pro domácí.

59:13
    Třinec právě vstřelil branku!
    Nakonec se podařilo mysky vah strhnout na svou stranu Ocelářům, kteří i po čtvrté vedou. Tentokrát díky DANNYHO BARNY, který z pravého kruhu Bogače překonává střelou pod vyrážečku. Asistence: Robin Švančara.

58:41
    Boje o střední pásmo jsou tvrdé a hráčům nepřidávají klid na hokejky. Oba týmy chtějí utkání rozhodnout v základní hrací době a tak je na ledě hodně nervozity.

57:50
    Dravecký našel z obranné třetiny na útočné modré stojícího Rybnikára, ale tomu kotouč sjel z hole a tak se střela na bránu nekonala.

57:19
    Stejně se stalo i po střele Ostřížka z pravého křídla.

56:39
    Murin přestřelil bránu potém, co se dostal na ose hřiště k odraženému kotouči.

55:50
    Střela Vápeníka končí v ochranné síti a díky pravidlu nezastavovat hru se pokračuje v dramatické hře.

55:18
    Pod lapačkou Wrzecionka se skrývá střela Krajdla. Bude se vhazovat po pravé ruce hostujícího gólmana.

54:14
    Po neúspěšném pokusu Murína, kterému zablokoval hůl Kratochvíl, se Tygři vrací do útočné třetiny a zakončují střelou Hroudy. Wrzecionko stál velmi pevně u pravé tyče.

53:40
    Když už se Třinec dostává do útoku, zastaví se kvůli ofsajdu.

53:18
    Oceláři jsou nyní v hodně velké defenzívě. V celku lehce vyklidili pole a Tygři se jim usadili v pásmu.

52:56
    Liberec se provinil ofsajdem a byl úmyslný, takže se vhazuje po levici Bogače.

52:40
    Oceláři jsou pod velkým tlakem.

51:09
    Liberec právě vstřelil branku!
    Třetí útočnou vlnu už Třinečtí nedokázali odvrátit. IMRICH MAXIN byl v závěsu Rozsívala, který střílel k bližší tyči a když Wrzecionko puk vyrazil těsně před sebe, dorážel Maxin mezi betony. Asistence: David Rozsíval.

49:55
    Po ofsajdu Tygrů se ke střele chystal Kratochvíl. Ve finální chvíli mu do hole strčil Niemczyk.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 22. Bartovič (Rozsíval), 35. Vápeník (Maxin), 52. Maxin (Rozsíval) – 12. Švančara (Rybnikár), 31. Ostřížek (Dravecký), 43. Krišica (Murin), 60. Barna (Švančara)

Bílí Tygři Liberec: Bogač (Charvát) – Hrouda, Stromský, Seidl, Vápeník, Ehrenberger, Kanca – Langer, Kratochvíl, Svoboda, Šťástka, Rozsíval, Plosová, Maxin, Krajdl, Bartovič, Bajer
    Trenér: Vojtěch Fiala

HC Oceláři Třinec: Wrzecionko (Jaworská) – Holaň, Dravecký, Marek, D. Byrtus, Niemczyk, Holub, Grečmal – Makula, Murin, Krišica, Ostřížek, Barna, Rybnikár, Hladoník, Gladiš, Švančara, Majtan
    Trenér: Jiří Raszka

Rozhodčí: Hranoš – Klimek, Molin