St. Louis – Minnesota 6:5 (po pr.) | Edmonton – Vegas 4:0 (kon.) | Buffalo – Philadelphia 4:3 (kon.)
Ottawa – Toronto 4:5 (po pr.) | Tampa – Winnipeg 7:4 (kon.) | Montreal – Washington 4:8 (kon.)
Dallas – San Jose 2:1 (kon.) | Colorado – Carolina 7:4 (kon.) | Seattle – New Jersey 4:3 (1:0 po s.n.)
Calgary – Arizona 9:1 (kon.) | Los Angeles – Columbus 2:1 (kon.) | Detroit – Florida 1:6 (kon.)
Philadelphia – Buffalo 3:5 (kon.)
Los Angeles Kings
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 17.04.2022, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké nedělní ráno. (07:13:39)

Hity: 25:29

Zápas je u konce, Los Angeles si připisuje důležité dva body v boji o play-off, poté co vyhrálo na domácím ledě 2:1 nad Columbusem. Hned ve druhé minutě zápasu se Los Angeles radovalo z první branky, rychlý brejk zakončil přesnou střelou Dustin Brown. I nadále byli domácí lepším týmem a odměnou jim byla druhá branka po krásné kombinaci druhého útoku, na jejímž konci byl Phillip Danault. Columbus si žádnou větší příležitost v první třetině nevypracoval. Columbus se ve druhé třtině zlepšil a byl Los Angeles o něco vyrovnanějším protivníkem. Hostům vyšel hlavně začátek druhé části, už v její první minutě se prosadil Sean Kuraly. Od té doby už se v tomto utkání nikdo neprosadil, několika výbornými zákroky se blýskli oba brankáři.

Střely na branku ve 3. třetině: 8:8.

59:15

59:13
    Laineho střela byla nepřesná a navíc vyhnala Blue Jackets z útočného pásma.

58:56
    Los Angeles vyhazuje puk a oslabení už má skoro za sebou.

58:43
    Oddechový čas pro domácí.

58:43
    Nyní si hosté přeci jen nějaký ten tlak vytvořili, ale obraná čtveřice Los Angeles odvedla dobrou práci. Nyní je hra přerušena a vhazovat se bude před Quickem.

58:10
    Columbusu se zatím přesilovka nedaří, Quick ještě nemusel ani jednou zasahovat.

57:15
    Hosté navíc logicky odvolávají Merzlikinse a zkusí to v šesti.

57:15
    Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny budou hrát hosté přesilovku a mají tak ideální příležitost na vyrovnání.

57:15
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alex Iafallo – 2 min., vysoká hůl).

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 2. D. Brown (B. Lizotte), 8. Danault (Arvidsson, T. Moore) – 21. Kuraly (Meyer, Nyquist)

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – M. Roy, Edler, Durzi, Moverare, Spence, O. Määttä – A. Kempe (A), Kopitar, Athanasiou – Arvidsson, Danault (A), T. Moore – D. Brown (A), B. Lizotte, Iafallo – Kaliyev, Kupari, B. Lemieux.
    Trenér: McLellan

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Bérubé) – Peeke, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Blankenburg, Bean – Laine, Roslovic, Nyquist – Bemström, Sillinger, J. Voráček – O. Bjorkstrand (A), Danforth, Johnson – Meyer, Kuraly, E. Robinson.
    Trenér: Larsen

Rozhodčí: Lee, Brenk – Rody, Gawryletz

Diváci: 18 230