Mladá Boleslav – Liberec 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Slavia 4:2 (kon.) | Třinec – HC Plzeň 2:3 (po pr.)
BK Mladá Boleslav
3:5 (0:2, 0:1, 3:2)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 17.04.2022, 10:00 • MFH Ostrava • Mistrovství ČR - 9. třída

První zápas dnešního dne má svého vítěze. I když většinu první třetiny ovládli Mladoboleslavští, byli to nakonec hosté, kteří ještě před první sirénou vstřelili dvě branky. Druhá třetina patřila Liberci, který roztáhl svá křídla a na ledě ovládal hru, domácí jakoby nevěděli, co hrát. Ve třetí třetině Mladá Boleslav snížila, ale hosté se snažili zpečetit svou výhru gólem do prázdné klece. Mladá Boleslav se ale ještě jednou vzepřela, to když snižoval znovu na rozdíl jednoho gólu Horníček devětatřicet vteřin před koncem třetí třetiny Horníček, ale Liberec si už nechtěl nechat proklouznout výhru mezi prsty, a tak ještě osmadvacet vteřin před koncem přidal další branku.
    Z tohoto utkání je to vše, ale program Mistrovství ČR 9. tříd stále pokračuje. Buďte u toho s námi. (12:13:47)

59:54
    Hra ve středním pásmu.

59:46
    Hosté mají puk pod kontrolou, příznivci Liberce tlačí pohledem časomíru k jejímu konci.

59:32
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté znovu skórují, nechtějí nechat nic náhodě. Po nahrávce Ehrenbergera se přesně trefuje MAREK ŠŤÁSTKA – 3:5. Asistence: Lukáš Ehrenberger.

59:19
    Oddechový čas pro hosty.

59:19
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí se nevzdávají, po nahrávce Kurky posílá ŠTĚPÁN HORNÍČEK puk za Bogačova záda – 3:4. Asistence: Adam Kurka.

58:57
    Hosté se dostali k puku, MATĚJ BAJER ujížděl sám na opuštěnou klec Mladé Boleslavi a nenechává nic náhodě, střílí těsně před brankou – 2:4. Bez asistence.

58:44
    Kristek se prodral do pásma, ale nikdo mu nepřišel na pomoc a tak o kotouč přišel.

58:35
    Kovář ujíždí na střídačku!!

58:16
    Liberečtí se drží v pásmu, i když nemají puk zcela pod kontrlou.

57:55
    Kovář zastavuje kotouč holí, bude se vhazovat po jeho pravici.

57:32
    Tygři v pásmu, ale jejich přihrávkám chybí více přesnosti.

57:04
    Domácí příznivci se dožadují vyloučení, ale sudí si zřejmě ničeho nevšimli, puk je na zakázaném uvolnění mladoboleslavských.

56:40
    Zakázané uvolnění Tygrů.

56:30
    Přihrávka na modrou proklouzla domácím do středního pásma.

56:20
    Lehká střela domácího hráče končí v lapačce Bogače.

55:57
    Domácí mají puk pod kontrolou a střídají.

55:29
    Tygři se hrnuli do pásma, ale ještě ve středním pásmu byli zastaveni.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 42. Hájek (Kurka), 49. Tetiva (Kristek), 60. Horníček (Kurka) – 15. Rozsíval (Šťástka), 17. Bartovič (Šťástka), 33. Bartovič (Rozsíval, Šťástka), 59. Bajer, 60. Šťástka (Ehrenberger)

BK Mladá Boleslav: Kovář (Balák) – Barták, Macháček, Kovář (A), Tetiva (A), Šilhavý, Hora – Novák, Hájek, Trefil, Kristek (C), Holoubek, Polanský, Horníček, Hanyš, Růžička, Kurka, Poustecký
    Trenér: Lukáš Zörkler

Bílí Tygři Liberec: Bogač (Charvát) – Hrouda, Stromský, Seidl, Vápeník (A), Ehrenberger (A), Kanca – Langer, Kratochvíl, Svoboda, Šťástka, Rozsíval, Plosová, Maxin, Krajdl, Bartovič (C), Bajer
    Trenér: Vojtěch Fiala

Rozhodčí: T. Cabák – T. Bezděk, J. Peluha