Philadelphia – Buffalo 3:5 (kon.) | Nashville – St. Louis 3:8 (kon.) | Minnesota – San Jose 5:4 (po pr.)
Toronto – NY Islanders 4:2 (kon.) | Anaheim – Columbus 6:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:1 (0:1, 0:0, 4:0) Stav série: 1:0
HC Sparta Praha
Pondělí 18.04.2022, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

Pro dnešek to je tedy vše, první bod na svém kontě mají Oceláři. Finále ale pokračuje již zítra, kdy je ve WERK ARENĚ na programu druhá bitva. Ta startuje stejně jako dnešní duel v 17 hodin. (19:27:29)

Nejlepší hráči zápasu

Martin Marinčin (0+1) – Filip Chlapík (0+1).

Vše odstartoval v pětačtyřicáté minutě Vladimír Svačina, který využil krásného pasu Martina Marinčina. Na tuto trefu domácí navázali o čtyř minuty později, kdy Andrej Nestrašil za Hudáčka dorazil střelu Kundrátka. Pojistku pak o dvě minuty později přidal Aron Chmielewski, dvě minuty před koncem ještě přesilovku využil Tomáš Marcinko.

Úvodní finálová bitva končí, po fantastické třetí třetině se ze zisku prvního finálového bodu radují Oceláři Třinec. Sparta se v utkání dostala do vedení, ještě na začátku závěrečného dějství vedla, obhájci posledních dvou titulů ale čtyřmi góly ve třetí třetině otočili utkání na svou stranu.

59:10
    Chlapík se marně snažil projít kolem Doudery, Třinec drží kotouč za vlastní brankou.

58:25
    Oceláři kontrolují hru v posledních dvou minutách. Bratři Kovařčíkové se dostali do akce dvou proti jednomu, Ondřej zkusil chytrou střelu do betonů, Michal ale na dorážku nedosáhl.
    57:36 Tomáš MARCINKO - 4:1
    Zdroj: Hokejka TV

57:36
    Třinec právě vstřelil branku!
    Přesilovka trvala přesně tři vteřiny, než ji Oceláři využili! Kotouč se po buly dost zvláštně odrazil do předbrankového prostoru, kam se natlačil TOMÁŠ MARCINKO. Hudáček neměl proti střele slovenského útočníka šanci! Bez asistence.

57:33
    Po odpískání se ještě do Michala Kovařčíka pustil Buchtele, který jej poslal k ledu. Sudí zůstávají v klidu.

57:33
    Michal Kovařčík se kolem dvojice protihráčů tlačil do předbrankového prostoru, zastavil ho však faul Davida Němečka. Oceláři budou utkání dohrávat v přesilové hře.

57:12
    Kacetl si poradil s Chlapíkovou střelou z vrcholu kruhu pro vhazování, Třinečtí pak vysunuli kotouč do středního pásma.

56:42
    Oceláři opět zastavili útok Sparty ve středním pásmu, Chmielewski pak poslal hru za Hudáčkovu klec, kde ale Oceláři úspěšní nebyli.

55:55
    Bakoš na hraně pravidel zastavil rozehrávajícího Kašeho, Třinečtí to ale nedokázali využít a puk má opět Sparta.

55:24
    Buchtele to zkusil z velké vzdálenosti, Kacetl vyrazil kotouč do rohu. Tam se k němu dostali domácí, kteří uklidnili hru a šli střídat.

54:36
    Vyprodaná WERK ARENA sledovala marnou snahu Chlapíka s Horákem o připravení si střeleckého pokusu, třinecká defenzíva zatím soupeře k žádným střelám nepouští.

54:10
    Pokus Sparty o rychlý přechod do útočné třetiny zastavuje ofsajd.

53:54
    Musil dostal nabito od Růžičky, třinecký bek si ale ještě potáhl kotouč hlouběji do útočné třetiny, branku ale nakonec netrefil. O něco přesněji pak mířil Chmielewski, ten ale trefil Hudáčkovu masku.

53:07
    Musil dost obětavě zastavil další nahození Sparty do útočného pásma, hosty pak zastavil ofsajd. Poslední komerční přestávka utkání.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 45. Svačina (Marinčin, M. Doudera), 49. A. Nestrašil (O. Kovařčík, Kundrátek), 51. Chmielewski (Martin Růžička), 58. Marcinko – 10. Matuškin (Chlapík, E. Thorell)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, M. Zbořil, M. Adámek – Chmielewski, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Svačina, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Bakoš – Dravecký (A).
    Trenér: Václav Varaďa

HC Sparta Praha: J. Hudáček (Machovský) – David Němeček, Matuškin, T. Pavelka, A. Polášek, Tomáš Dvořák, Moravčík, Jurčina – M. Řepík (C), R. Horák, E. Thorell – Chlapík, Sobotka, Buchtele – Z. Doležal, D. Kaše, M. Forman – Dvořáček, Vitouch, J. Strnad.
    Trenér: Josef Jandač

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Hynek, Špůr

Diváci: 5 400 (vyprodáno)