Chicago – Calgary 2:5 (kon.) | Colorado – Washington 2:3 (kon.) | Arizona – Carolina 3:5 (kon.)
Vegas – New Jersey 2:3 (kon.) | Seattle – Ottawa 4:2 (kon.) | Vancouver – Dallas 6:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
1:2 (0:0, 0:1, 1:1) Stav série: 1:1
HC Sparta Praha
Úterý 19.04.2022, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

Už teď je jasné, že série se do Třince ještě jednou přesune. Těšíme se u textového online přenosu ze zápasu číslo pět, který se hraje ve Werk areně v úterý 26. dubna 2022 od 17 hodin. Do té doby se mějte hezky. (19:41:39)

Trestné minuty 4:8

Druhé utkání tedy kořistí Sparty Praha. Třetí třetina nabídla zápletku tohoto utkání. Třinečtí byli aktivnější, tlačili se za vyrovnávací brankou, ale zhruba šest minut před koncem přidali hosté druhý gól. Řepíkovu aktivitu proměnil v gól Pavelka a hosté odskočili do dvoubrankového vedení. Třinečtí ale neskládali zbraně a po vyloučení Sobotky a odvolání brankáře využil situaci šest na čtyři brankou Hrňa. Ve zbývajících zhruba devadesáti sekundách se už domácím vyrovnat nepodařilo, do Prahy – kde série pokračuje v pátek 22. a v sobotu 23. dubna – se finále přesouvá za stavu 1:1 na zápasy.

Nejlepší hráči zápasu: Ondřej Kacetl – Michal Řepík

59:59
    Vhazování skončilo remízou, což hostujícím hráčům stačilo. Druhý zápas pro Spartu.

59:59
    Po šavlované v obranném pásmu Sparty se puk dostává do hlediště, ale na časomíře už svítí pouze 1,5 sekundy. To budou mít domácí složité.

59:41
    Oceláři byli v útočném pásmu, ale Douderovi střela nesedla a Řepík následně dostal puk do střední třetiny.

59:06
    Domácí nezachytili modrou čáru a hosté dostali puk až do obranné třetiny Třince.

58:50
    Zásah sparťanské střídačky a vhazovat se bude opět před Hudáčkem.

58:45
    Puk se dostal do útočné třetiny třineckých hokejistů, ale je z toho obratem zakázané uvolnění Sparty.
    58:28 Erik HRŇA - 1:2
    Zdroj: Hokejka TV

58:28
    Třinec právě vstřelil branku!
    Ocelářům se podařilo tento zápas dostat nadostřel! Nestrašil vybruslil z levého rohu s pukem na holi a křížně vyzval ke skórování ERIKA HRŇU, který se umí z těchto pozic na pravém kruhu prosadit. Asistence: Andrej Nestrašil, Martin Růžička. Stav utkání 1:2.

58:06
    Doudera nabil doprava Hrňovi, ale jeho střelu dokázal přesunující se Hudáček vyrazit.

57:37
    Kacetl na půl cesty – Třinec předpokládá hru šest na čtyři.

57:37
    Třinečtí budou mít situaci ještě vylepšenou. V obranném rohu zabránil v pohybu Vladimír Sobotka (SPA) Michalu Kovařčíkovi a je vykázán na dvě minuty za nedovolené bránění.

57:24
    Hosté vyhráli buly, ale Moravčíkova přihrávka na Sobotku byla velmi nepřesná a je z toho icing.

57:16
    Kacetl zamířil zpět do branky, ale dá se očekávat, že Oceláři jej povolají zpět na střídačku výměnou za šestého hráče, pokud se jim po buly podaří získat kotouč pod svou kontrolou v útočné třetině.

57:16
    Oceláři se nastěhovali do útočné třetiny a v tom okamžiku zamířil Kacetl na střídačku. Domácí to budou zkoušet s šesti hráči v poli. Po přerušení si domácí kouč vybral oddechový čas.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 59. Hrňa (A. Nestrašil, Martin Růžička) – 33. M. Řepík (M. Forman, A. Polášek), 54. T. Pavelka (M. Řepík)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, M. Zbořil – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), Chmielewski – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Svačina – Bakoš, Miloš Roman, Hrehorčák – Dravecký (A).
    Trenér: Václav Varaďa

HC Sparta Praha: J. Hudáček (Machovský) – David Němeček, Matuškin, T. Pavelka, A. Polášek (A), Tomáš Dvořák, Moravčík, Jurčina – M. Řepík (C), Sobotka (A), M. Forman – Chlapík, D. Kaše, Buchtele – Šmerha, R. Horák, E. Thorell – Dvořáček, Vitouch, J. Strnad.
    Trenér: Josef Jandač, Miloslav Hořava

Rozhodčí: Pešina, Šír – Lhotský, J. Svoboda

Diváci: 5 400 (vyprodáno)