Tampa – Detroit 3:4 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 3:0 (kon.) | Toronto – Philadelphia 5:2 (kon.)
Montreal – Minnesota 0:2 (kon.) | NY Islanders – Florida 2:3 (po pr.) | St. Louis – Boston 2:3 (po pr.)
Nashville – Calgary 3:2 (1:0 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 1:2 (kon.) | Vancouver – Ottawa 3:4 (1:2 po s.n.)
San Jose – Columbus 3:2 (kon.)
St. Louis Blues
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Boston Bruins
Středa 20.04.2022, 02:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:47:25)

1. Charlie McAvoy (BOS)
    1+0
    2. Jake DeBrusk (BOS) 1+1
    3. Pavel Bučněvič (STL) 1+1.

Česká a slovenská stopa
    Tomáš Nosek (BOS)
    – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:24.

Vile Husso (STL)
    – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4%, odchytal 60:48
    Jeremy Swayman (BOS) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 60:48.

Statistiky
    Střely na branku: 22 – 35 (8:11, 9:17, 5:6, 0:1)
    Zablokované střely soupeře: 13 – 13
    Trestné minuty: 6 – 8
    Využité přesilové hry: 1/3 – 0/2
    Vyhraná vhazování: 40 % – 60 %
    Bodyčky: 20 – 22.

S ohledem na výhru Wild nad Canadiens se dnes St. Louis propadlo v Západní konferenci na čtvrté místo. Boston na Východě setřásl Penguins s Capitals a je šestý.

Blues bodovali už potřinácté v řadě, nicméně sérii výher na číslo deset prodloužit nedokázali. Byli to přitom domácí, kteří gólem Bučněviče vyhráli první třetinu 1:0. Po změně stran ale museli dotahovat, což po obratu DeBruska a Halla učinil Thomas. Ve velmi opatrné třetí třetině se z pouhých jedenácti střel nic neurodilo, a tak se šlo do prodloužení. V tom hostům stačila k vítězství jediná povedená střela Charlieho McAvoye.

60:48 Charlie MCAVOY - 2:3

60:48
    Bruins právě vstřelili branku!
    Druhý bod pro Boston! Coyle přivezl puk za bránu, kde se Tarasenko nechal jednoduše obehrát DeBruskem. Ten naservíroval puk na osu a CHARLIE MCAVOY švihem vymetl ze svého pohledu levý horní roh brány. Asistence: Jake DeBrusk, Charlie Coyle.

60:36
    Velké nedorozumění v přípravné fázi. Jakea DeBruska musel zachraňovat Swayman vyjetím daleko z brankoviště.

60:08
    Charlie Coyle vyhrál vhazování nad Thomasem. Boston bude mít výhodu první útočné akce při hře tři na tři.

60:01

60:00

59:15
    Celý stadion se rozhodl sledovat poslední minutu vestoje. Po spolupráci s Schennem zpoza levého kruhu minul Kyrou.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:35
    Opět dobrá práce od Noska. Vyforčekoval puk v útočném pásmu a zařídil střelu pro McAvoye, kterou Husso vyrazil.

57:45
    Saad pokazil Marchandovy plány v podobě předávky na modrou čáru. Bruins začínají útok od začátku.

57:15
    Další zablokovaná střela. Postaral se o to Craig Smith, jenž se postavil do cesty Kyrouovi.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 12. Bučněvič (Tarasenko, Kyrou), 40. R. Thomas (Tarasenko, Bučněvič) – 22. DeBrusk (Grzelcyk), 30. T. Hall (Forbort, Haula), 61. McAvoy (DeBrusk, Coyle)

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko, M. Scandella, Faulk, Leddy, Bortuzzo, Krug – Perron, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), R. Thomas, Bučněvič – Kyrou, B. Schenn (A), I. Barbašev – N. Walker, L. Brown, Joshua.
    Trenér: Craig Berube

Boston Bruins: Swayman (Grosenick) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo (A), M. Reilly, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Lazar, Haula, T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – McLaughlin, T. Nosek, N. Foligno.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: O´Rourke, Nicholson – Berg, Pancich

Diváci: 18 096