Tampa – Detroit 3:4 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 3:0 (kon.) | Toronto – Philadelphia 5:2 (kon.)
Montreal – Minnesota 0:2 (kon.) | NY Islanders – Florida 2:3 (po pr.) | St. Louis – Boston 2:3 (po pr.)
Nashville – Calgary 3:2 (1:0 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 1:2 (kon.) | Vancouver – Ottawa 3:4 (1:2 po s.n.)
San Jose – Columbus 3:2 (kon.)
San Jose Sharks
3:2 (3:0, 0:0, 0:2)
Columbus Blue Jackets
Středa 20.04.2022, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemné středeční ráno. (07:08:59)

Hity: 29:36

Už v páté minutě otevřel skóre utkání úspěšnou dorážkou v přesilovce Scott Reedy a o čtyři minuty později už to bylo 2:0 po přesné střele Rudolfse Balcerse z mezikruží. Hosté se následně radovali ze snížení, ale branka Boqvista nakonec kvůli ofsajdu neplatila. A tak se ještě jednou prosadili domácí, druhý svůj druhý gól vstřelil znovu z dorážky Scott Reedy. Druhá třetina přinesla docela vyrovnaný hokej, Columbus se určitě oproti první části herně zvedl, vstřelit branku se mu ale ještě nepovedlo. Na to si museli hosté počkat až do třetí části, kdy ještě zápas pořádně zdramatizovali. Dvakrát se trefil Jack Roslovic, nejprve na začátku třetiny v přesilovce a poté šest a půl minuty před koncem, kdy snížil na nakonec konečných 2:3. Hosté měli v závěru ještě při hře bez brankáře velký tlak, ale vyrovnat se jim už nepovedlo.

Střely na branku ve 3. třetině: 8:7.

Zápas skončil, San Jose se nakonec raduje z domácího vítězství 3:2 nad Columbusem.

59:40
    Hosté mají obrovský tlak, ale obrana San Jose v čele s Kähkönenem zatím odolává!

58:58
    Hertl protlačil puk do středního pásma, hosté ho ale zase rychle získávají pod kontrolu.

58:30
    Elvis Merzlikins už je na střídačce a hosté to zkouší v šesti!

58:30
    Po vyhození San Jose se píská zakázané uvolnění.

58:18
    Columbus nahodil puk do útočného pásma a můžeme čekat, že Merzlikins brzy opustí branku.

57:13
    Kotouč se dotkl ochranné sítě za brankou San Jose, hra je tak přerušena.

56:20
    Oliver Bjorkstrand se dostal do velmi zajímavé střelecký pozice a Kaapo Kähkönen musel předvést hodně dobrý zákrok lapačkou, aby svůj tým uchránil od vyrovnání.

55:42
    Pobyt Columbusu v útočném pásmu byl sice tentokrát krátký, ale hosté zase hned získávají puk.
    53:33 Jack ROSLOVIC - 3:2

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 5. Reedy (Gregor, Couture), 9. Balcers (Bordeleau), 19. Reedy (Chmelevski) – 42. Roslovic (Danforth, Johnson), 54. Roslovic (J. Voráček, Bean)

San Jose Sharks: Kähkönen (J. Reimer) – B. Burns (A), M. Ferraro, Meloche, Jaycob Megna, R. Merkley, M.-É. Vlasic – Dahlén, Hertl (A), T. Meier – Nieto, Couture (C), Bonino – Gregor, Bordeleau, Balcers – Chmelevski, Weatherby, Reedy.
    Trenér: Boughner

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Bérubé) – Blankenburg, Gavrikov, Peeke, Bean, Bayreuther, A. Boqvist – J. Voráček, Nyquist, Sillinger (A) – O. Bjorkstrand (A), Roslovic, Johnson – Danforth, Kuraly, E. Robinson – Meyer, B. Gaunce, Bemström.
    Trenér: Larsen

Rozhodčí: Lambert, Schlenker – Knorr, Gibbons

Diváci: 11 894