Island – Mexiko 7:1 (kon.) | Gruzie – Mexiko 5:0 (kon.) | Belgie – Island 2:3 (kon.)
Belgie
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Island
Sobota 23.04.2022, 22:00 • Skautahöllin í Laugardal, Reykjavík, Island • Mistrovství světa - II. B Divize

S konstatováním, že Island pod vedením českého trenéra Vladimíra Kolka zvládl stanovený cíl, vyhrál domácí mistrovství světa divize 2B a vrátil se zpět do divize 2A, kterou hrál naposled v roce 2019, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (13:37:51)

Konečné pořadí MS divize 2B 2022:
    1. Island – 12 bodů, skóre 25:7
    2. Gruzie – 9 bodů, skóre 21:11
    3. Belgie – 6 bodů, skóre 22:8
    4. Bulharsko – 3 body, skóre 11:33
    5. Mexiko – 0 bodů, skóre 4:24.

Ceny pro první tři týmy bude předávat islandský prezident Guðni Thorlacius Jóhannesson

Nejlepší hráči zápasu:
    Belgie: Ben Coolen (útočník, 0+1)
    Island: Johann Ragnarsson (gólman, 44 zákroků).

Johann Leifsson (Island)

Je dobojováno. Po bezbrankové první třetině se Belgie dostala ve 28. minutě do vedení zásluhou Jacquese De Ceustera, ovšem poté nevyužila přesilovou hru a Island za tři minuty po dobré rozehrávce brankáře Ragnarssona a pasu Arasona vyrovnal, když skvěle zakončil Axel Orongan. Tři minuty před koncem druhé části pak Halldor Skulason z pozice beka předvedl hezkou individuální akci, kterou zakončil ještě lépe. Axel Orongan pak Island přiblížil vítězství, když v 55. minutě tvrdou ránou využil přesilovou hru. Belgie už pak jen v čase 57:26 snížila při hře šest na čtyři na konečných 2:3, když se trefil Frank Neven. To ale Islandu bohatě stačilo k postupu!

Islanďani dokázali postoupit a v Skautahöllin í Laugardal propuká jejich obrovská radost. Svěřenci českého trenéra Vladimíra Kolka totiž nepoznali na domácím mistrovství světa 2B divize hořkost porážky a v klíčovém utkání proti Belgii i díky skvělému brankáři Johannu Birkiru Ragnarssonovi, který chytá za Vlašim, vyhráli 3:2 a postupují do divize 2A, kterou hráli naposled v sezoně 2019!

59:49
    Tvrdá rána od modré šla mimo tři tyče Ragnarssona.

59:40
    A nyní od své klece.

59:21
    Halldor Skulason posílá puk do středního pásma a Belgie musí znova začít od středního pásma.

59:00
    Minuta chybí Islanďanům k postupu do divize 2A, kterou naposled hráli v roce 2019.

58:54
    Island vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:44
    Rána Emiela Gorise z první od modré končí někde na hrudi Ragnarssona, který zapisuje další zákrok.

58:27
    Domácí hráči, byť v zápasu vedeni jako hosté, se osvobozují, posílají puk do středního pásma a další útok Belgičanů končí ofsajdem.

58:10
    Ragnarsson zachránil svůj tým dobrým zákrokem proti střele Yorena de Smeta z kruhů.

57:52
    Belgie se ihned dostala před branku Islandu a opět zkouší hru v šesti proti pěti bez brankáře.
    57:26 Frank NEVEN - 2:3

57:26
    Belgie právě vstřelila branku!
    Hezká kombinace Belgie vede ke snížení hráčů v červeném. Verelst naše pasem podél modré FRANKA NEVENA, jehož rána z první zaplula přesně k levé tyčce Johanna Ragnarssona, který už nestačil zareagovat. Asistence: Sam Verelst, Alec James.

56:32
    A Belgičani ihned zkouší hru šesti proti čtyřem bez brankáře Waumanse.

56:32
    Kapitán Islandu, který má za národní tým odehráno přes padesát zápasů, Robert Pålsson, jde ven za držení.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 28. de Ceuster (Coolen), 58. Neven (Verelst, James) – 31. Orongan (Arason, Ragnarsson), 38. Skulason, 55. Orongan (Sigurðarson, Arnarsson)

Belgie: Waumans (van Looveren) – Neven (A), Paulus (C), Goris, Darquels, Cuylaerts, Bogaerts – de Ceuster, de Croock, Coolen – Verelst (A), de Smet, Henry – Versin, Blockx, James – Kolodziejczyk, Boni, van den Bosch
    Trenér: Jeffrey van Iersel (BEL)

Island: Ragnarsson (J. Johannesson) – Skulason, Arason, B. Johannesson, Pålsson (C), Sveinsson, Olafarson, Eggertsson – Mikaelsson, Leifsson (A), Sigrunarson – Kristveigarson, Arnarsson, Atlason – Orongan, Sigurðarson, Sigurdsson (A) – Magnusson, Johannsson, Runarsson
    Trenér: Vladimír Kolek (CZE)

Rozhodčí: Andrew Dalton (GBR) – Andrew Cook (GBR), Herman Johansen (NOR)