Slovensko – Česko 3:4 (0:2 po s.n.)
HC Sparta Praha
5:2 (0:1, 3:0, 2:1) Stav série: 2:2
HC Oceláři Třinec
Sobota 23.04.2022, 17:00 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

Máme dobojováno! Sparťané ve třetí třetině ještě navýšili své vedení a po zásluze si dokráčeli pro vítězství 5:2. Pražané tak zároveň srovnávají finálovou sérii na 2:2 a v úterý bude série pokračovat v Třinci. To je ode mě pro dnešek vše, děkuji všem za pozornost a u dalších online textových přenosů se budu těšit, na počtenou! (19:36:45)

59:33
    Posledních sedmadvacet vteřin utkání. Sparťané vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude za malou chvíli před brankářem Hudáčkem.

58:52
    Domácí příznivci už slaví vítězství sparťanů, kteří mají kotouč na hokejkách a ještě míří do útočného pásma. Kacetl musel ještě zasahovat proti jedné střele.
    58:08 Miroslav FORMAN - 5:2
    Zdroj: Hokejka TV

58:08
    Sparta právě vstřelila branku!
    Máme zřejmě hotovo! Třinečtí hokejisté zkusili odvolat brankáře Kacetla z jeho pracoviště a MIROSLAV FORMAN po přejezdu útočné modré čáry trefil přesně odkrytou část branky. Nyní už je vše v pořádku, gól platí. Asistence: Erik Thorell, Filip Chlapík.

57:47
    Bude se vylučovat a budou to třinečtí hokejisté, kteří budou hrát v oslabení. Na trestnou lavici usedl bývalý sparťanský útočník Petr Vrána (TRI) za držení.

57:27
    Domácí střídačka reklamuje, že by se nemělo vhazovat v obranném pásmu před Hudáčkem. Sudí svůj verdikt přehodnotil, pokračujeme ve středním pásmu.

57:27
    Teď to bylo těsné! Jeden ze sparťanských hráčů střílel z obranného pásma na prázdnou branku Třince, ale Kacetl se stihl vrátit do svého pracoviště.

57:07
    Domácí hokejisté se prosadili zásluhou zřejmě Miroslava Formana, který svým pokusem trefil odkrytou třineckou branku. Rozhodčí však ještě předtím viděl postavení mimo hru.

56:13
    Zahradníčkovu jemnou střelu od modré čáry vyrazil připravený brankář Hudáček svými betony do bezpečí a nedovolil třineckým hráčům jakékoliv dorážky.

55:53
    Třinečtí hokejisté nemohli pokračovat ve své útočné akci, když rozhodčí píská další postavení mimo hru na straně Ocelářů. Bude se vhazovat v neutrální zóně.

55:41
    Petr Vrána našel Chmielewskiho, který ještě viděl před brankou Martina Růžičku. Poslední jmenovaný však letící kotouč nezpracoval podle svých představ.

55:08
    Posledních pět minut třetí třetiny. Oceláři jsou nastěhováni v útočném pásmu, kde se však ke kotouči nedostali. Následně sparťané mohou v klidu vystřídat.

54:23
    Roman Horák uspěl na vhazování ve středním pásmu a sparťané uklidnili hru v obranném pásmu. Následnou akci Řepíka po levé strany kluziště zastavil Kacetl.

54:23
    Nápřah obránce Zahradníčka od modré čáry přerušil hvizd sudího, který píská další postavení mimo hru na straně Ocelářů. Následuje komerční přestávka.

54:02
    Čas na vyrovnání se hostům pomalu krátí. Mezitím sparťanští obránci byli u kotouče v obranném pásmu pozorní a poslali puk zpátky do středního pásma.

53:21
    Krátký pobyt v útočném pásmu Ocelářů vyvrcholil hned dvěma střelami od modré čáry, ale třinečtí hokejisté byli ve svém zakončení neúspěšní. Hra pokračuje dál.

Petr Pavlík

Branky a nahrávky: 21. David Němeček (Matuškin, Sobotka), 23. Šmerha, 33. Sobotka (Šmerha), 47. Buchtele (D. Kaše, Šmerha), 59. M. Forman (E. Thorell, Chlapík) – 16. A. Nestrašil (M. Kovařčík, Zahradníček), 50. M. Zbořil (Marcinko)

HC Sparta Praha: J. Hudáček (Machovský) – Matuškin, David Němeček, A. Polášek (A), T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – M. Forman, Sobotka (A), M. Řepík (C) – Buchtele, D. Kaše, Chlapík – E. Thorell, R. Horák, Šmerha – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček.
    Trenér: Josef Jandač

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, M. Zbořil, Zahradníček – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Marcinko, Svačina – Hrehorčák, Miloš Roman, Dravecký – Hrňa (A).
    Trenér: Václav Varaďa

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Lhotský, Svoboda

Diváci: 17 220