Tampa – Nashville 6:2 (kon.) | Florida – Toronto 3:2 (po pr.) | Ottawa – Montreal 6:4 (kon.)
San Jose – Chicago 4:1 (kon.) | Dallas – Seattle 3:2 (kon.) | Arizona – St. Louis 4:5 (po pr.)
Calgary – Vancouver 6:3 (kon.) | Los Angeles – Anaheim 4:2 (kon.) | Columbus – Edmonton 5:2 (kon.)
NY Islanders – Carolina 2:5 (kon.) | New Jersey – Detroit 0:3 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 4:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:2 (2:1, 0:1, 2:0) Stav série: 2:3
HC Škoda Plzeň
Neděle 24.04.2022, 17:00 • Liberec, Home Credit Arena • Play-off DHL extraligy juniorů • Finále

Liberci se podařilo v poslední minutě vstřelit dva góly a tím zamezil prodloužení. Série se tedy přesouvá zpět do Plzně, kde se Tygři pokusí sérii ještě prodloužit a vynutit si poslední sedmý zápas. (19:17:25)

59:54 GAJDA - 4:2

59:54
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec si ještě nakonec pojistil výhru gólem do prázdné branky, který vstřelil PETR GAJDA. Asistence: Šedivý.
    59:10 PAVLÍK - 3:2

59:10
    Po několika dorážkách se ŠIMONU PAVLÍKOVI podařilo nakonec dostat kotouč do za Vondrášova záda a Liberec jde padesát sekund před koncem do jednobrankového vedení. Asistence: Jenčovský, Hampl.

57:55
    Po prudké střele z pravého kruhu si Král připisuje další důležitý zákrok.

57:28
    Plzeň ve velké šanci. Po prudké střele šlo na Krále i několik dorážek. Dokázal je ale všechny pokrýt.

56:35
    Zakázané uvolnění Tygrů.

56:05
    Liberec je v posledních minutách v pozici bránícího týmu. Pokud chce ale ještě sérii prodloužit potřeboval by rychle začít útočit.

54:09
    Plzeň v dalším útoku přibrzdilo postavení mino hru.

53:28
    Plzeň se dostala do pásma, ke Králově brance ale zatím žádná střela neprošla.

51:15

50:40
    Liberec se v této přesilovce nemůže usadit v útočném pásmu ani se mu nedaří výrazně ohrozit hostující klec.

49:27
    Nezbeda měl hned na začátku třetiny možnost získat vedení pro domácí. S jeho střelou si ale Vondráš poradil.

49:15
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Dvořák – 2 min., držení).

48:39

48:16
    Po velkém tlaku Tygrů je brzdí postavení mimo hru.

47:58
    Liberec teď po dobré střele a několika dorážkách měli velkou šanci na vedení. Puk se ale do branky nedostal a brankář ho přikryl rukavicí.

47:24
    Liberec měl velký tlak v útočném pásmu, nepodařilo se mu ale výrazně ohrozit hostující klec.

46:39
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Malák – 2 min., podrážení).

46:16
    Cikhart mohl teď skórovat a poslat tak Tygry do vedení. Vondráš na poslední chvíli ale zasáhl svým betonem.

44:55
    Hosté opět vyhazují.

44:24
    Liberec byl teď po protiútoku Škodovky nucen vyhodit na zakázané uvolnění. Tato přesilovka se mu zatím nedaří.

43:38
    Plzeň se hned na začátku oslabení osvobodila vyhozením puku až ke Králově brance.

43:31
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Hamšík – 2 min., držení).

42:30
    Tygři vytvořili teď tlak v útočném pásmu, nepodařilo se jim ale udržet kotouč a museli se vrátit do středního pásma.

41:43
    Liberec rychle zavezl kotouč a poslal z kruhu rychlý puk na branku, Vondráš si se střelou ale poradil.

41:14

40:27

40:10
    Jako první si vzali puk hosté a vyráží ohrozit Královu branku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:40.

Druhá třetina byla od obou týmů odehrána ve velmi rychlém tempu. Gól ale nepadl až do poslední vteřiny, kdy se Plzni podařilo vyrovnat. Stav po druhé třetině je tedy 2:2.

40:00
    39:59 Václav ADAMEC - 2:2

39:59
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Plzeň srovnává! V poslední vteřině se po rychlé souhře podařilo VÁCLAVU ADAMCOVI prostřelit libereckého gólmana. Asistence: Malát, Kremláček.

39:14
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Měchura – 2 min., sekání).

38:27
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Houdek – 2 min., podrážení). Liberec si ještě na závěr druhé části zahraje přesilovku. Když Houdek zbytečně podrazil jednoho z Tygrů.

37:28

37:25
    Hampl to zkusil od modré, jeho střela ale těsně bránu minula.

36:18
    Přesilovku má teď k dispozici Liberec. Tomu se ale zatím nedaří založit útok a spíše musí bránit.

36:00

35:28
    Marcel po nedovoleném bránění na Pavlíka poslal svůj tým také do čtyř a tak jsou síly vyrované.

34:53
    Liberci se zatím nedaří vyhodit, Král je ale v přesilovkách dnes zatím stoprocentí.

34:00

34:00
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Měchura – 2 min., hákování).

34:00
    Po nepřesnosti Liberce měla možnost na samostatný únik Plzeň. Měchura ale hráče zahákoval a Liberec jde do čtyř.

33:45
    Šedivého střela prošla až k brankáři, který ji ale dokázal pokrýt lapačkou.

33:41
    Puk je vyhozen z hřiště a tak je hra přerušena.

32:49
    Indiáni opět vyhazují a z liberecké přesilovky už zbývá jen něco přes minutu.

32:07
    Plzeň rychle vyhazuje puk přes celé hřiště.

32:00
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Malát – 2 min., nedovolené bránění).

31:38
    Hraje se teď převážně v libereckém obraném pásmu. Tygři teď nemohou dostat kotouč pryč ze svojí třetiny.

30:38
    Další zakázané uvolnění domácího celku.

30:16
    Domácí po tlaku hostí byli nuceni vyhodit na zakázané uvolnění.

29:15
    Kovář se dostal přes všechny bránící hráče a vystřelil mezi betony. Plzeňský gólman je ale stihl secvaknout.

28:18
    Cikhart teď poslal další střelu na Vondráše, ten ji ale opět bez problému zlikvidoval.

27:41
    Liberec má teď ze hry víc, nedaří se jim ale vstřelit další branku a zvýšit tak svůj náskok.

25:53
    Plzeň ve velké šanci, když jeden z hráčů vystřelil z pravého kruhu a fantastický zákrok libereckého Krále.

24:11
    Jiruš měl možnost dostat se sám před brankáře, přibrzdil ho ale ofsajd.

23:39
    Pavlík měl teď možnost zakončovat z blízka, s jeho střelou si ale brankář Vondráš poradil.

23:10

21:53
    Domácím se v přesilovce zatím nedaří vytvořit tlak na branku. Teď se do velké šance ale dostal Nezbeda, který vystřelil z dálky. Trefil ale pouze beton.

21:10
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Eremiáš – 2 min.).

21:00
    Hosté vyhodili přes celé hřiště. Zakázané uvolnění to ale nebude, protože puk někdo zjevně tečoval.

20:30
    Tygři si hned vzali puk a po tom co se Jansa vrátil na led hned vytvořili tlak na plzeňskou branku.

20:07

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:50.

Na začátku byl aktivnější tým z Plzně. Liberec se ale probral, podařilo se mu vyrovnat a dostal se do vedení. Stav po první třetině je tedy 2:1.

20:00

19:26
    Plzeň ještě měla na závěr možnost vyrovnat. Král ale zakročil včas svým betonem.

18:47
    Liberec se osvobozuje a má možnost střídat.

18:07
    Plzeň měla velkou šanci na vyrovnání a tak byl Jansa nucen hráče hostí oslabit.
    17:24 JANSA - 2:1

17:24
    Hned po vhazovaní se k puku dostali domácí a FILIP JANSA tečoval nahození od modré Filipa Kováře. Asistence: Kovář, Jiruš.

16:03
    14:33 Vojtěch JIRUŠ - 1:1

14:33
    Liberec vyrovnává ve vlastním oslabení.
    Do přečíslení se dostali Filip Jansa a VOJTĚCH JIRUŠ. A právě ten zakončil do vzdálenějšího rohu branky. Asistence: Jansa.

14:03
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Šedivý – 2 min., hrubost).

12:58
    Zajíček se dostal do dobré šance, trefil ale pouze boční síť.

11:56
    Oba týmy jsou kompletní.

11:37
    Pazelt získal ve středním pásmu puk pro domácí a poslal ho před branku. Tam ale bohužel nebyl nikdo kdo by kotouč dorazil.

10:33
    Liberec měl šanci na samostatný únik, do kterého se dostal Leden. Přihrávka ale nebyla přesná a tak nemohl Vondráše ohrozit.

09:56
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Pavlík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Marcel – 2 min., hrubost).
    09:35 Jan SLANINA - 0:1

09:35
    A hosté jdou do vedení! Po rychlém zavezení puku do útočného pásma Klemláček poslal přihrávku před branku, kde byl připravený JAN SLANINA, který poslal puk za záda ležícího Krále. Asistence: Kremláček.

08:22

07:40
    Plzni se zatím přesilovka nedaří. Dokonce jeden z jejích hráčů vyhodil na zakázané uvolnění a Indiáni se tak musí do útoku znova propracovat.

06:49
    Tygrům se podařilo vyhodit přes celé hřiště a ukrojili tak cenné vteřinky z početní výhody soupeře.

06:22
    Plzeň rychle otočila hru a domácí faulují. Šedivý zatáhl před brankou za záchranou brzdu a dvě minuty bude Liberec ve čtyřech.

05:16
    Velká šance domácího celku! Hamplovi přišla přihrávka přímo přes odkrytou polovinu brány. Hostujícímu brankáři se ale zázrakem podařilo zakročit a pokrýt puk.

04:38
    Hampl vybojoval puk pro domácí. Vystřelit se jim ale zatím nedaří.

03:43
    Domácí ale rychle otáčí hru a vytváří tlak na Vondrášovu branku.

02:55
    Král zlikvidoval další šanci Plzně svou lapačkou. Hosté ale zatím drží útočné pásmo.

02:03
    Hosté poprvé ohrozili Královu branku, po nepřesné přihrávce je ale v útoku zbrzdilo postavení mimo hru.

00:40
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění a domácí jsou opět v pásmu.

00:10
    Jako první jsou v pásmu domácí.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Král (Vopravil) – Hampl, Kollert, Starý, Šedivý (A), Kovář, Pazelt – Leden, Nezbeda (C), Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura (A), Cikhart, Ječovský, Zajíček, Gajda
    Trenér: Richard Lobo

HC Škoda Plzeň: Vondráš (Němeček) – Houdek, Dlouhý, Hmašík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Dvořák, Marcel, Beránek, Slanina, Malát, Ženíšek, Dáňa
    Trenér: Petr Vojan

Rozhodčí: Kika, Veselý – Kis, Axman.

Finálová série se vrátila pod Ještěd! Po dvou prohraných domácích duelech se Liberci v Plzni podařilo jeden zápas urvat a vynutil si tak páté utkání. Podaří se Indiánům ukončit finálovou sérii už v tomto zápase?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kristýna Šlechtová

Branky a nahrávky: 15. Jiruš (Jansa), 18. Jansa (Kovář, Jiruš), 60. Pavlík (Jenčovský, Hampl), 60. Gajda (Šedivý) – 10. Slanina (Kremláček), 40. Adamec (Malát, Kremláček)

Rozhodčí: Kika, Veselý – Kis, Axman