Chicago – Philadelphia 3:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
7:3 (2:2, 4:1, 1:0) Stav série: 3:2
HC Sparta Praha
Úterý 26.04.2022, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

V dnešním finále číslo pět tak mistrovský mečbol získali hokejisté Třince. Šestý zápas je na programu ve čtvrtek 28. dubna 2022 od 19 hodin v pražské O2 areně. Zda se ještě v této extraligové sezóně přihlásíme s textovým online přenosem z Třince, to uvidíme na základě výsledku šestého utkání v Praze. V každém případě se mějte hezky! (19:35:46)

Trestné minuty 6:8

Třetí třetina, jak se dalo předpokládal, byla ze všech tří dvacetiminutovek nejopatrnější. Sparta se snažila ještě umazat tříbrankové manko, které vzniklo ve čtyřiceti minutách hry, ale k žádným větším šancím se hosté nedostali. Naopak v závěrečné třetině domácí přidali ještě jednu branku poté, co akci Nestrašila dokončil Ondřej Kovařčík svou druhou brankou v zápase.

Nejlepší hráči utkání: Andrej Nestrašil – Maxim Matuškin

59:52
    Možná poslední vhazování poté, co hru přerušil Machovský. Dravecký s Kašem měli ještě nějaké téma k diskuzi.

59:25
    Horák se ještě zjevil před Mazancem, ale třinecký brankář mu vypíchl kotouč od hole.

Dnešní utkání sleduje vyprodaná WERK ARENA. Diváci necelou minutu před koncem stojí a drtivá většina jich děkuje hráčům na ledě za dnešní podívanou.

59:05
    Marcinko posunul puk za brankou na Růžičku, ten obratem poslal kotouč před branku, odkud pálil Vrána. Jeho střelu srazil Pavelka do ochranné sítě.

58:23
    Růžička poslal puk na Hrňu, který si sjel k tyči, a ten jej okamžitě předal Vránovi. Třinecký kapitán se ale zamotal a nevystřelil.

58:00
    Hosté vyhazují. Oceláři začínají potřetí od vlastní branky.

57:26
    Roman s Nestrašilem přetlačili hosty při buly, ale pak poslali puk zadovkou až k Mazancovi.

57:20
    Třinec bude mít k dispozici přesilovku. Michal Řepík (SPA) trefil Daňa, který chvíli předtím odehrál puk na Růžičku. Hostující kapitán je vyloučen za napadení. Ještě se pak u střídaček pošťouchali Kundrátek s Formanem, ale z toho nic nebude.

56:53
    Dravecký obouchaný třemi soupeři dojel s pukem na červenou čáru a hodil puk za Machovského. Oba týmy střídají.

56:14
    Dlouhá nepřesná rozehrávka Sparty skončila v Mazancově brankovišti. Třinecký brankář následně vysokým lobem poslal puk do střední třetiny.

55:30
    Sparta je v útočném pásmu, ale trápí ji nepřesnosti. Buchtele se teď zjevil před Mazancem a trefilo jej nahození kolegy od modré čáry, ale odrazil kotouč vysoko nad.

54:50
    Chlapíkem ztracený puk našel Hrňa, ale poslal jej zpět do rohu, odkud Chlapík tentokrát vyváží hru.

54:24
    Ofsajd Pražanů. Stadionem v Třinci obíhá mexická vlna. Hosté mají posledních něco přes pět minut na to minimálně čtyřikrát skórovat a dovést utkání aspoň do prodloužení.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 7. Daňo (Martin Růžička), 12. Daňo (Martin Růžička), 23. O. Kovařčík (M. Kovařčík, A. Nestrašil), 23. Marinčin (Dravecký, Hrehorčák), 27. Hrňa (Marinčin), 38. Martin Růžička (M. Zbořil, M. Kovařčík), 48. O. Kovařčík (A. Nestrašil) – 8. David Němeček, 10. Dvořáček (David Němeček, Matuškin), 26. Šmerha (Moravčík, J. Strnad)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (26. Marek Mazanec) – Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Zahradníček, M. Zbořil – Martin Růžička (A), Marcinko, Daňo – Svačina, P. Vrána (C), Chmielewski – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Hrňa.
    Trenér: Václav Varaďa

HC Sparta Praha: J. Hudáček (23. Machovský) – David Němeček, Matuškin, T. Pavelka, A. Polášek (A), Tomáš Dvořák, Moravčík, Jurčina – M. Řepík (C), Sobotka (A), M. Forman – Šmerha, D. Kaše, Buchtele – Chlapík, R. Horák, E. Thorell – Dvořáček, Vitouch, J. Strnad.
    Trenér: Josef Jandač, Miloslav Hořava

Rozhodčí: Pešina, Šír – D. Hynek, Špůr

Diváci: 5 400 (vyprodáno)