Srbsko – Japonsko 0:8 (kon.) | Polsko – Estonsko 3:0 (kon.)
Polsko
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Estonsko
Úterý 26.04.2022, 20:00 • Stadion Zimowy w Tychach, Tychy, Polsko • Mistrovství světa - I. B Divize

S konstatováním, že utkání sledovalo 808 diváků se s Vámi loučím a někdy se těším zase na počtenou! (22:24:51)

Střely na branku – 27:36 (6:7, 10:14, 11:15)

Hokejisté Polska si ve svém úvodním zápase na domácím šampionátu Divize I.B poradili s Estonskem výsledkem 3:0. Poláci si rozdělili góly rovnoměrně do každé třetiny. O jejich výhře rozhodly zásahy Kamila Walegy, Pawla Zygmunta a Filipa Komorského. Estonci předvedli sympatický výkon, hlavně ve třetí části si vytvořili dost šancí, ale ani jednou nedokázali překonat domácího gólmana Murrayho.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni oba brankáři. Za Estonsko Villem-Henrik Koitmaa a za Polsko John Murray.

59:59
    Pawel Zygmunt ještě dostává trest za krosček. Čas na skórování už ale Estonci asi nemají.

59:17
    Murray ještě chytil střelu estonského hráče do lapačky. Odchytal dobrý zápas, hlavně ve třetí třetině měl polský gólman několik opravdu výtečných zákroků.

59:00
    Poslední minuta utkání. Poláci směřují k vítězství a brankář Murray je blízko vychytané nule.

58:04
    Od modré čáry to zkusil Filip Komorski. Koitmaa vyráží puk za svou branku.

57:22
    Kristjan Kombe našel v přečíslení 2 na 1 Roberta Arraka, který zleva netrefil odkrytý kout Murrayho branky! To byla dobrá možnost Estonců.

56:35
    Poláci jsou už v plném počtu. Tahle početní výhoda byla ze strany Estonska asi nejméně nebezpečná.

56:14
    V téhle přesilovce se hráči Estonska zatím nijak neprosazují.

55:15
    Poláci vyhazují.

54:34
    Vyloučení v týmu Polsko (John Murray – 2 min., podrážení). Trest odpyká Komorski.

54:34
    Robert Rooba nabral rychlost na pravém křídle a natlačil se až před Murrayho, který se překonat nenechal! Estonský útočník však přepadl přes jeho hokejku a vypadá to na trest pro polského gólmana.

53:54
    Krystian Dziubinski se z pravé strany natlačil před brankoviště a po forhendové kličce se pokusil překonat Koitmu, který mu to však znemožnil nataženým pravým betonem!

53:25
    Fabian Hast se dobře vrátil do obrany a ještě pak na pravém křídle vyvezl puk do útočného pásma. Jeho nahrávku před branku však nikdo nereflektoval.

52:20
    Z první vypálil Eduard Slessarevski. Murray puk vyrazil zřejmě maskou a v tuto chvíli už je Polsko v plném počtu.

51:30

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 13. Walega, 30. Zygmunt (Wronka, Pas), 46. Komorski (Wajda, Jeziorski)

Polsko: Murray (Zabolotny) – Bryk, Ciura, Gorny, Kostek, Kruczek, Wajda (A), Jaskiewicz – Zygmunt (A), Pas, Wronka – Lyszczarczyk, Walega, Dziubinski (C) – Michalski, Komorski, Jeziorski – Bukowski, Starzynski, Goscinski.
    Trenér: Róbert Kaláber (SVK)

Estonsko: Koitmaa (Virro) – Slessarevski, Lahesalu (A), Kulincev, Ossipov (A), Kerna, Novikov, Kookmaa – Kombe, Arrak, Rooba (C) – Vasjonkin, Sibircev, Puzakov – Hast, Parras, Linde – Klaus Kaspar Jõgi, Appelberg, Kristofer Jõgi – Rozinko.
    Trenér: Jussi Tupamäki (FIN)

Rozhodčí: Hurlimann (SUI), Kiča (UKR) – Konc (SVK), Ozolinš (LAT)