Finsko – Kanada 6:5 (po pr.) | Česko – Švýcarsko 8:0 (kon.) | Švédsko – Německo 7:1 (kon.)
USA – Lotyšsko 13:3 (kon.)
Finsko
6:5 (2:2, 1:2, 2:1 - 1:0)
Kanada
Čtvrtek 28.04.2022, 14:30 • Erdgas Schwaben Arena, Kaufbeuren • Mistrovství světa do 18 let • Čtvrtfinále

Sledovali jsme skvělou bitvu, která nakonec skončila lépe pro Finy. Ti ještě v závěru třetí třetiny prohrávali o dva góly, ale dokázali srovnat a v prodloužení velmi rychle rozhodli o svém postupu. Hattrickem se na postupu Finů podílel Kemell, který také vstřelil rozhodující gól. (17:02:41)

60:28
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Tak to bylo rychlé a Finové slaví postup do semifinále! Kanada se sice při hře 3 na 3 ujala puku a mířila vpřed, ale JOAKIM KEMELL využil nepřesné přihrávky Fantilliho a následně v samostatném nájezdu překonal Dycka v bráně Kanady. Famózní obrat Finska v zápase!

60:01

60:00

58:18
    Finové dokázali využít početní výhodu a srovnávají! KASPER HALTTUNEN napřáhl z levého kruhu a vymetl vzdálenější šibenici Dyckovy branky. Asistence: Tuomas Uronen, Jere Lassila.

57:53
    Finové odvolali brankáře a aktuálně hrají 6 na 4.

57:39
    Vyloučení v týmu Kanada:
    Kocha Delic – 2 min., hákování.

57:19
    Hra se zase rozjela, Finové jsou na dostřel Kanady a čekají nás zajímavé závěrečné minuty.

56:50
    Velká šance Kanady a skvělý zákrok Leinonena, který vychytal Schuurmana!

55:45
    Finové se vrací do hry a velmi rychle využívají přesilovou hru. Střelu z pravého kruhu tečoval před bránou ALEKSANTERI KASKIMAKI, který snižuje. Asistence: Jere Lassila, Kasper Kulonummi.

55:12
    Lukas Dragicevic – 2 min., nesportovní chování.

54:40
    Bedard je při chuti a předvedl další nebezpečný průnik, zasahovat musel brankář Leinonen.

53:54
    Nebezpečná střela Kiviharju zakončila přesilovou hru Finska. Seveřané se neprosadili, naopak inkasovali a ztrácí na Kanadu dva góly.

52:58
    Finové se konečně udrželi v pásmu a následně střílel Kemell, ale brankář Dyck jeho pokus vyrazil do rohu.

52:16
    Finové krátkou přesilovku 5 na 3 nevyužili, dál ale pokračují v přesilovce 5 na 4.

51:55
    Pano Fimis – 2 min., hákování.

51:32
    Finové jsou jako opaření a během své přesilovky se nedokážou udržet v pásmu Kanady.

FB

Branky a nahrávky: 10. Kemell (Kaskimäki), 18. Kemell (Lassila, Kulonummi), 33. Männistö (Kiviharju, Grönlund), 56. Kaskimäki (Lassila, Kulonummi), 59. Halttunen (Uronen, Lassila), 61. Kemell – 4. Delic (Ward, Fantilli), 14. Hvidston (Sova, Dragicevic), 26. Schuurman (Moldenhauer, Lorenz), 26. Bedard (Fantilli), 51. Bedard

Finsko: Leinonen (Kokko) – Kiviharju, Kulonummi (A), Grönlund, Salin, Laakso, Kärki, Heinonen – Kaskimäki (A), Lassila (C), Kemell – Halttunen, Rönni, Nyman – Uronen, Bau, Hämeenaho – Lundell, Raiman, Hokkanen – Männistö.
    Trenér: Mika Marttila

Kanada: Dyck (Lalonde) – Mastrodomenico, Pickering, Sova (A), Dragicevic, Collins, Parker, Morden – Fantilli (A), Bedard (C), Ward – Filmon, Moldenhauer, Howe – Lorenz, Schuurman, Hvidston – Delic, Goyette, Fimis – Wood.
    Trenér: Nolan Baumgardtner

Rozhodčí: Iwert (GER), Schlittenhardt (USA), Schwenk (GER), Waleski (USA)