Bochum – Bielefeld 2:1 (kon.)
VfL Bochum
2:1 (1:1)
DSC Arminia Bielefeld
Pátek 06.05.2022, 20:30 • Vonovia Ruhrstadion, Bochum • Německá Bundesliga • 33. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:36:41)

Žluté karty: 0 – 0.

Arminia půjde do posledního kola ze sestupové 17. pozice. K posunu na barážovou 16. příčku bude potřeboval výhru nad Lipskem a zároveň dva nezdary Stuttgartu proti Bayernu a Kolínu. Naopak Bochum se minimálně na pár desítek hodin posunula před Frankfurt a Möngengladbach na desáté místo.

Bochum okořenila úvod zápasu několika gólovými šancemi, z nichž se ujala jedna gólová hlavička Poltera. Až po kapitulaci začal být Bielefeld v obraně jistější a v 35. minutě dokonce srovnal ze standardky Castra a hlavičky Nilssona. Druhá půle byla na zajímavé momenty chudší. Ince ji malinko zpestřil střelou těsně vedle, aby si v 89. minutě dal jeho spoluhráč Bello smolný vlastenec. Nastavení si domácí pohlídali a v domácí derniéře vítězí 2:1.

90+4

90+3
    S rohovým kopem domácí naložili tak, jak se za stavu 2:1 dalo v nastaveném čase očekávat. Šetření času pokračuje autem Zollera.

90+2
    V Bochumi je veselo. Většina z pětadvaceti tisíc diváků se líbivým chorálem loučí s fantastickou sezonou, která může pro nováčka skončit umístěním v nejlepší desítce.

90+1
    Na vyrovnání zbývají Bielefeldu čtyři nastavené minuty.

89
    Bochum právě vstřelil branku!
    Tak to je velká pohroma, která hosty přibližuje sestupu do druhé ligy. Blum narýsoval přihrávku za obranu. Simon Zoller z druhého doteku Ortegu neprostřelil, ovšem dobíhající GEORGE BELLO si nešťastně srazil balon do vlastní brány.

88
    Locadia v plné rychlosti cpal balon před bránu. Vpůli cesty mu ho však zastavil dobře postavený brankář Ortega.

87
    Nathan de Medina ukazuje, že má problém s pravým kolenem. Zde nejde mluvit o nějakém zdržování, bod je pro předposlední tým tabulky málo.

86
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld:
    ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Robin Hack.

85
    Locadia adresoval balon do vápna Löwenovi, u něhož se zjevilo kvantum červených dresů. Střela tak k Ortegovi neprošla.

84
    Střídání v týmu VfL Bochum:
    ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Danny Blum.

84
    ze hřiště odchází Miloš Pantovič, přichází Eduard Löwen.

83
    Konečně se Arminii povedlo trochu otevřít domácí obranu. Sebastian Vasiliadis posunul míč doprava a mladíček Ince jen těsně minul ze svého pohledu pravý horní roh.

81
    Dvojice domácích zadáků byla dostatečně důrazná a nenechala Serru pořádně hlavičkovat z krátkého centru z pravé strany.

80
    Takuma Asano stál v odmávaném ofsajdu v momentě přihrávky z půlící čáry. Úprk po levé lajně tak musel vzdát.

78
    Serra se slušně popasoval s přesilou poté, co ve vápně přebíral dlouhý aut. Střelou z otočky však Riemannovi moc nezavařil.